كشف محموله غیرمجاز قرقاول در جنوب شرق استان تهران

كشف محموله غیرمجاز قرقاول در جنوب شرق استان تهران رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچك از توقیف یك دستگاه خودروی حامل 90 قطعه قرقاول در شهرستان آگاهی داد.به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، محمدطاهر ظاهری با بیان این خبر اظهار داشت: مأموران نیروی انتظامی شهرستان قرچک اختتام هفته گذشته در گشت شبانه خود بعد از مشکوک شدن به یک دستگاه نیسان وانت متوجه حمل ۹۰ قطعه پرنده شدند و بعد از توقیف خودرو، برای انجام اقدامات قانونی و لازم با اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک تماس گرفتند.

وی اضافه کرد: بعد از بررسی و بازدید از پرندگان توسط کارشناسان این اداره مشخص شد پرندگان مکشوفه از گونه قرقاول هستند که از شمال کشور بارگیری شده بودند. این پرندگان بدون هیچگونه مجوز قانونی از سازمان حفاظت محیط زیست برای نگهداری و پرورش وارد شهرستان قرچک شده بودند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک در ادامه اظهار نمود: پرندگان مکشوفه به پارک پرندگان تهران تحویل داده شدند و موضوع برای رسیدگی قضایی و جبران ضرر و زیان وارده به محیط زیست و تشکیل پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قرچک ارجاع شد.

بنابر اعلام روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران ظاهری در آخر با تاکید بر اینکه شهروندان از نگهداری و حمل و تکثیر حیوانات وحشی، به سبب ناآشنایی با قوانین مربوطه و احتمال مبتلاشدن به بیماری های مشترک بین انسان و حیوان از قبیل آنفلوآنزای پرندگان، اجتناب کنند، اشاره کرد: شهروندان در صورت مشاهده چنین مواردی از طرف افراد سودجو، بلافاصله موضوع را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.
1399/05/11
15:09:27
5.0 / 5
2029
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین