آمار جهانی همه گیری كرونا

آمار جهانی همه گیری كرونا خشكشوئی آنلاین: شمار مبتلایان به كروناویروس جدید در جهان تابحال به 21 میلیون و 826 هزار و 447 نفر رسیده و مرگ 773 هزار و 72 نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
همین طور بنابر تازه ترین آمارها ۱۴ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۱۸۳ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
از میان شش میلیون و ۴۸۹ هزار و ۱۹۲ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی شش میلیون و ۴۲۴ هزار و ۸۶۳ نفر وضعیت خفیف داشته اند و تنها ۶۴ هزار و ۳۲۹ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.
همین طور از ۱۵ میلیون و ۳۳۷ هزار و ۲۵۵ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۱۴ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۱۸۳ نفر معادل ۹۵ درصد از موارد بهبود یافته و ۷۷۳ هزار و ۷۲ نفر معادل پنج درصد از موارد جان خودرا از دست داده اند.
آمریکا با بیش از ۵.۵ میلیون مبتلا همچنان درصدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است.
هم اکنون سه کشور آمریکا، برزیل و هند به ترتیب در رتبه های اول تا سوم، تنها کشورهایی هستند که بالای دو میلیون مبتلا به کووید-۱۹ را در آمارهای رسمی خود گزارش کرده اند.
همین طور بعد از ایالات متحده کشورهای برزیل، مکزیک، هند و انگلیس به ترتیب بیشترین شمار قربانیان این بیماری را به خود اختصاص داده اند.
بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا پنج میلیون و ۵۶۶ هزار و ۶۳۲ مبتلا، ۱۷۳ هزار و ۱۲۸ قربانی
۲. برزیل سه میلیون و ۳۴۰ هزار و ۱۹۷ مبتلا، ۱۰۷ هزار و ۸۷۹ قربانی
۳. هند دو میلیون و ۶۴۷ هزار و ۶۶۳ مبتلا، ۵۱ هزار و ۴۵ قربانی
۴. روسیه ۹۲۲ هزار و ۸۵۳ مبتلا، ۱۵ هزار و ۶۸۵ قربانی
۵. آفریقای جنوبی ۵۸۷ هزار و ۳۴۵ مبتلا، ۱۱ هزار و ۸۳۹ قربانی
۶. پرو ۵۳۵ هزار و ۹۴۶ مبتلا، ۲۶ هزار و ۲۸۱ قربانی
۷. مکزیک ۵۲۲ هزار و ۱۶۲ مبتلا، ۵۶ هزار و ۷۵۷ قربانی
۸. کلمبیا ۴۶۸ هزار و ۳۳۲ مبتلا، ۱۵ هزار و ۹۷ قربانی
۹. شیلی ۳۸۵ هزار و ۹۴۶ مبتلا، ۱۰ هزار و ۴۵۲ قربانی
۱۰. اسپانیا ۳۵۸ هزار و ۸۴۳ مبتلا، ۲۸ هزار و ۶۱۷ قربانی
بعد از آن ایران با ۳۴۳ هزار و ۲۰۳ مبتلا و ۱۹ هزار و ۶۳۹ قربانی کرونا در رتبه یازدهم کشورهای درگیرِ این بیماری قرار گرفته است.
سپس کشورهای انگلیس با ۳۱۸ هزار و ۴۸۴ مبتلا، عربستان سعودی با ۲۹۸ هزار و ۵۴۲ مبتلا، آرژانتین با ۲۹۴ هزار و ۵۶۹ مبتلا، پاکستان با ۲۸۹ هزار و ۲۱۵ مبتلا، بنگلادش با ۲۷۶ هزار و ۵۴۹ مبتلا، ایتالیا با ۲۵۳ هزار و ۹۱۵ مبتلا، ترکیه با ۲۴۹ هزار و ۳۰۹ مبتلا، آلمان با ۲۲۴ هزار و ۹۹۷ مبتلا، فرانسه با ۲۱۸ هزار و ۵۳۶ مبتلا، عراق با ۱۷۶ هزار و ۹۳۱ مبتلا، فیلیپین با ۱۶۱ هزار و ۲۵۳ مبتلا، اندونزی با ۱۳۹ هزار و ۵۴۹ مبتلا، کانادا با ۱۲۲ هزار و ۸۷ مبتلا، قطر با ۱۱۵ هزار و ۸۰، قزاقستان با ۱۰۳ هزار و ۳۳ مبتلا، اکوادور با ۱۰۱ هزار و ۵۴۲ مبتلا و بولیوی با ۱۰۰ هزار و ۳۴۴ مبتلا تابحال بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده اند.
منبع:

1399/05/27
10:15:24
5.0 / 5
1588
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین