رئیس بنیاد شهید عنوان كرد

ملت صبور ایران بزرگترین قربانی تیغ تروریسم شیطانی

ملت صبور ایران بزرگترین قربانی تیغ تروریسم شیطانی به گزارش خشكشوئی آنلاین از گیلان رئیس بنیاد شهید، ملت صبور ایران را بزرگترین قربانی تیغ خشونت و تروریسم شیطانی دانست و اظهار داشت: باآنكه جهان، امروز هراسناك از اعمال غیرانسانی تمامی تروریست ها، امنیت خود را از كف داده، اما در دنیای ناامن امروز، ایران اسلامی در امنیت و آرامش است.


سعید اوحدی در پیامی که توسط عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در پنجمین همایش اسوه های صبوری با محوریت بزرگداشت شهدا و جانبازان ترور قرائت شد، تروریسم را عمل شیطانی دانست و اظهار نمود: ملت ایران انزجار خود را از پویش تروریسم ابراز می کنند.
پیام کامل سعید اوحدی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بدین شرح است:
متن پیام بدین شرح است:
شهادت هنر مردان خداست و اراده الهی بر آن است که خط سرخ شهادت را مستدام دارد و در این راه، بندگان شایسته خویش را به مقام شامخ «عند ربهم یرزقون» برساند. بدون تردید هر قطره خونی که در راه حق و دین مبین اسلام ریخته شود، ریشه درخت اسلام را تنومندتر می نماید.
ملت صبور ایران، بزرگترین قربانی تیغ خشونت و تروریسم شیطانی است و باآنکه جهان، امروز هراسناک از اعمال غیرانسانی تمامی تروریست ها، امنیت خود را از کف داده، اما در دنیای ناامن امروز، ایران اسلامی در امنیت و آرامش است و این امنیت را مدیون دلاورمردی های شهیدان و ایستادگی اسوه های صبور رنجدیده از پدیده شوم ترور هستیم که با بصیرت و چشمان بیدار، به حراست از تمامی مرزهای فرهنگی و جغرافیایی این کشور پرافتخار، ایستادند.
به احترام خون تمامی شهیدان و هم نوا با تمام آزادی خواهان جهان، در «پنجمین همایش اسوه های صبوری» انزجار خود را از پویش شیطانی تروریسم ابراز داشته و پیام همدردی ملت بزرگ ایران را به تمامی قربانیان آن در همه جای عالم ابراز می نماییم.
امید آن که در فردایی بهتر ریشه این عمل شیطانی خشکیده شده و تمامی ملت ها از سایه هراسناک آن رهایی یابند.
به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، ماریا دوتسنکو، رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران هم پیام آنتونیو گرتوش، دبیرکل سازمان ملل به مناسبت روز بین المللی یادبود و احترام به قربانیان تروریسم را قرائت کرد.
متن پیام آنتونیو گوترش به شرح زیر است:
امروز قربانیان تروریسم را به یاد آورده و ارج می نهیم و در کنار آنانی می ایستیم که اندوهناک هستند و افرادی که همچنان زخم های فیزیکی و روانی قساوت های تروریسم را تحمل می کنند.
اثر تروریسم بر قربانیان می تواند در طول عمر ادامه یافته و در نسل ها طنین انداز شود. خاطرات تکان دهنده و فراموش نشدنی هستند، اما می توانیم به قربانیان و بازماندگان با پیگیری حقیقت، عدالت و پرداخت غرامت همینطور تقویت ندای آنان و ارتقای حقوق بشرشان کمک نماییم.
سومین روز بین المللی یادبود و احترام به قربانیان تروریسم در حالی رخ می دهد که جهان در آشوب است. بحران کووید۱۹ راه زندگی و تعامل ما با یکدیگر را تغییر داده است، خدمات حیاتی برای قربانیان مانند روندهای عدالت جنایی و حمایت روانی قطع شده، به تاخیر افتاده و یا آخر یافته، در حالیکه دولت ها توجه و منابع را بر مبارزه با این همه گیری متمرکز کرده اند.
برخی از مراسم یادبود و گرامیداشت فسخ گردیده یا به گونه برخط(آنلاین) انجام می شوند که این امر مانع از توان قربانیان برای یافتن تسلی و آرامش شده است. به علت محدودیت های فعلی، اولین کنگره جهانی ملل متحد برای قربانیان تروریسم به سال آینده موکول گردید.
به یاد آوردن قربانیان تروریسم و تلاش بیشتر جهت حمایت و کمک به آنان مهم می باشد تا بتوانند زندگی های خویش را از نو ساخته و ترمیم نمایند. این شامل تلاش ما برای همکاری با نمایندگان مجالس و دولت ها به منظور تهیه پیش نویس و تصویب قانون، همینطور راهبردهای ملی به منظور کمک به قربانیان می شود.
باید به پشتیبانی از انجمن های قربانیان در جهت کار پرارزش آنها ادامه دهیم و باید تضمین نماییم ندای آنانی که تحمل رنج کرده اند همواره شنیده شده و هیچگاه فراموش نشوند. سازمان ملل متحد در همبستگی با همه قربانیان تروریسم امروز و هر روز در کنار آنان ایستاده است.
منبع:

1399/06/02
19:59:12
5.0 / 5
1470
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین