اخطار خزعلی به سقوط جمعیتی

اخطار خزعلی به سقوط جمعیتی به گزارش خشكشوئی آنلاین رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده اظهار نمود: مشكل تمایل در ازدواج جوانان نداریم بلكه مشكل توان و عدم در اختیار قراردادن امكانات به جوانان است.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، کبری خزعلی به بیان علل کاهش ازدواج جوانان پرداخت و اظهار داشت: تمایل به ازدواج یک میل فطری وطبیعی است و ۱۶ میلیون جوان منتظر ازدواج هستند و این کار حمایت های اجتماعی دولت و در ابتدا حمایت هایی را از درون خانواده می طلبد.

وی افزود: احتیاج به ازدواج بروز پیدا کرده است و الان دارد به انحراف کشیده می شود ازاین رو جوانان را نباید مقصر به نداشتن تمایل برای ازدواج دانست.

به قول خزعلی، طبق تحقیقات انجام شده افرادی که ازدواج می کنند تمایل به داشتن دو تا سه فرزند دارند اما واقعیت جامعه خیلی کمتر از این آمار است.

این استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور در برنامه زنده باد زندگی شبکه دوم سیما، با اشاره به هراس فرزند آوری در کشور اظهار داشت: این هراس حاصل فرهنگ سازی ۵۰ ساله در کشور است و سال هاست که کلمه حاملگی را باخطر بیان می کنند.

خزعلی اعتقاد دارد که بعد از انقلاب اسلامی کنترل جمعیت خیلی موفق تر عمل کرد و کاری که برای کاهش جمعیت ۳۳ درصدی در کشورهای انگلیس و فرانسه بین ۸۰ سال طول کشید در ایران ظرف مدت ۱۰ سال، ۷۰ درصد کاهش پیدا کرد.

به نقل از خزعلی هنوز سیاست های کنترل جمعیت در کشور با همان شدت و در تمام خانه های بهداشت چک فهرست ها وجود دارد و تنها اسم تنظیم و کنترل بر رویشان نیست و به اسم های دیگر نظیر بهداشت حاملگی و فاصله گذاری مطلوب و... تغییر کرده است.
وی با اشاره به اینکه حالا با آمار بازی می شود و کشور به سمت پیری و سقوط جمعیتی پیش می رود، به آمار پنجره جمعیتی اشاره نمود که سن متوسط اش از ۳۰ و ۳۵ سال قبل است.

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده با اشاره به آزمایش غربالگری اظهار نمود: در دنیا برای این آزمایش یک استاندارد علمی دارند و برای آن باید سن ۴۰ ـ ۴۵ سال به بالا و شرایطی خاص در خانواده وجود داشته باشد که به غربالگری سفارش شوند و سپس به خانواده ها سفارش می کنند که با عنایت به شرایط تصمیمی بگیرند اما در کشور ما در تمامی سنین حتی در سن ۱۸ سالگی این آزمایش به صورت الزامی وجود دارد و حتی پزشک را بابت شناختن و یا عدم شناختن بیماری در غربالگری محاکمه می کنند.

وی با اشاره به اینکه این آزمایش دقیق و مطلق نیست و شرایط علمی آن باید رعایت شود اظهار داشت: به دو موردِ نگرانی هایی که مردم دارند و حمایت هایی که حکومت تا کنون انجام داده است باید توجه کرد و ما در شورایعالی انقلاب فرهنگی برای تمام این ها جواب داریم و برایشان مصوبه و دوره آموزشی تنظیم کرده ایم.

منبع:

1399/06/04
19:04:45
5.0 / 5
1656
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین