معاون پردازش و دفع سازمان پسماند شهرداری تهران عنوان كرد

مدیریت پسماندهای پزشكی بر عهده وزارت بهداشت است

مدیریت پسماندهای پزشكی بر عهده وزارت بهداشت است معاون پردازش و دفع سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اظهار داشت: طبق قانون مدیریت پسماند ویژه بر عهده تولید كننده است و در بخش زباله های پزشكی نیز مشخصا وزارت بهداشت متولی این نوع از پسماندها شمرده می شود.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، حسین حیدریان با اعلان اینکه زباله های پزشکی شامل زباله هایی که در بیمارستان ها تولید می شود و زباله هایی که در منازل تولید می شوند، خاصیت هایی دارند که باید جزو پسماندهای ویژه تلقی شوند، اظهار داشت: طبق قانون مدیریت پسماند ویژه بر عهده تولید کننده است و در بخش زباله های پزشکی نیز مشخصا وزارت بهداشت متولی این نوع از پسماندها شمرده می شود.
ایشان سپس درباره صحبت های یکی از معاونین اداره محیط زیست استان تهران در خصوص نبود برنامه مشخص برای زباله های کرونایی در شهرداری تهران اظهار داشت: ظرفیت مخزن گذاری جداگانه برای زباله های پزشکی هم اکنون در شهرداری تهران وجود ندارد. اما بوسیله محتواهای آموزشی و برمبنای پروتکل هایی که سازمان بهداشت جهانی ابلاغ کرده، به مردم آموزش داده می شود تا پسماندهایی که در منازل بیماران کرونایی تولید می شود را به صورت جداگانه ای در کیسه بسته بندی کرده و در مخازن قرار دهند.
بگفته حیدریان، در بعضی نقاط از یک رنگ خاص برای مخازن مخصوص پسماندهای کرونایی استفاده شده که تجربه چندان موفقی نبوده چون این پسماندها حتی اگر در یک رنگ جداگانه هم بسته بندی شوند ولی چون ناوگان جمع آوری جداگانه ای وجود ندارد عملا همان سرنوشت اولیه را پیدا می کنند.
وی ادامه داد: در تهران چه پسماندهایی که در کیسه های جداگانه بسته بندی می شوند و چه آن هایی که در پسماندهای عادی قرار می گیرند در مرکز دفع و پردازش آرادکوه جداسازی می شوند و داخل سلول دفن بهداشتی با رعایت پروتکل های بهداشتی دفن می شوند.
بنا بر اعلام سایت شهر، معاون پردازش و دفع سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران تصریح کرد: سازمان حفاظت محیط زیست بعنوان ناظر قانونی مدیریت پسماندها باید مشخص نماید که پسماندهای حاصل از بیماری کرونا چه نوع پسماندی محسوب می شود؛ اگر پسماند عادی است که همین مدیریت پسماند عادی کفایت می کند و اگر پسماند ویژه است متولی آنرا مشخص نماید و اگر راهکاری عرضه نماید شهرداری تهران در کنار وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محیط زیست می تواند با ایجاد زیرساخت در ابتدا و اختصاص بودجه های خاص بعد از آن، دراین زمینه اقدام نماید.
منبع:

1399/06/11
09:45:01
5.0 / 5
1657
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بودجه , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین