بازگشایی مدارس در شرایط كرونایی و چند پرسش

بازگشایی مدارس در شرایط كرونایی و چند پرسش خشكشوئی آنلاین: سال تحصیلی 1399 ـ 1400 برای بیش از 14 میلیون دانش آموز تا دو روز دیگر آغاز می شود؛ آغازی متفاوت كه دست آموزش و پرورش را زیر سنگ كرونا قرار می دهد. هرچند رئیس جمهور عنوان نمود «فاصله ای بین جان و یادگیری و آموزش وجود ندارد» و اینگونه مهر تاییدی بر بازگشایی قبل از موعد هرساله مدارس زد، اما به نظر می رسد با وجود اقدامات صورت گرفته، هنوز هم دغدغه های بسیاری برای آغاز زودهنگام یك سال تحصیلی متفاوت كرونایی وجود دارد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، آغاز زودهنگام مدارس آنهم ۱۵ روز زودتر از موعد مقرر همیشگی یعنی ۱۵ شهریور همچون نخستین تصمیمات اتخاذ شده وزارت آموزش و پرورش بود و بااینکه اهمیت تحصیل و ضرورت جانماندن دانش آموزان از قافله تعلیم و تربیت بر کسی پوشیده نیست اما ضرورت تامین تجهیزات و زیرساخت های کافی و لازم برای آموزش های آنلاین و حضوری، دغدغه ها و سوالاتی را برای خانواده ها به وجود آورده است که پرسش هایی با هدف لطمه شناسی و رفع معضلات در ادامه مطرح می شود:
واقعیت این است که با وجود تمام تاکیدات و اطلاع رسانی ها هنوز مشکلات گروهی از خانواده ها برای تامین اینترنت و موبایل یا تبلت جهت دریافت آموزشهای آنلاین در شرایط دشوار اقتصادی پابرجا است و علاوه بر آن ۳.۲ میلیون دانش آموز شناسایی شده که باید وسایل، تجهیزات لازم در اختیارشان قرار گیرد. هرچند آموزش و پرورشی ها که خودرا متولی تامین تجهیزات سخت افزاری نمی دانند برای تامین تبلت ها سراغ نهادهای حمایتی رفته و آنها هم قول تامین اعتبار برای خرید تبلت را دادند و اخباری نیز دراین زمینه انتشار یافته است اما در تمامی اخبار برای توزیع تبلتهای دانش آموزی یک کلمه تکراری به چشم می خورد و آن توزیع «به زودی» تبلتهاست.
ـ آیا تعطیلی چند ماهه مدارس و پایداری و حتی شیوع بیشتر کرونا نباید مسئولان را زودتر از اینها برای تامین تجهیزات مورد نیاز به فکر می انداخت؟
ـ آیا دولت برنامه ای برای پرداخت کمک هزینه خرید تجهیزات سخت افزاری در اختیار خانواده های دارای دانش آموز قرار می دهد؟ اگر چنین است، نحوه توزیع کمک هزینه به چه صورت خواهد بود؟
- تکلیف دانش آموزانی که با تجهیزات والدین شاغل همچون موبایل مقرر است وارد شبکه شاد شوند چه می شود، آیا تدبیری برای دورکاری والدین دارای دانش آموز اندیشیده شده است؟
- نسخه جدید "شاد" آیا توانایی استفاده میلیونی دانش آموزان را دارد و در آزمون کرونا روسفید می شود؟
- آیا دوره های آموزشی "نحوه آموزش و تدریس در فضای آنلاین" برای معلمان برگزار شده است و معلمان مورد ارزیابی قرار گرفته اند؟

پروتکل بهداشتی مدارس در انتظار ابلاغ ستاد کرونا
- در حالی که دولت معتقد می باشد فاصله ای بین جان و یادگیری و آموزش وجود ندارد چرا از پروتکل ویژه بازگشایی مدارس توسط ستاد کرونا خبری نیست؟
- در شرایطی که آموزش و پرورش در تامین اعتبارات برای تهیه مواد بهداشتی مدارس همیشه با چالش روبروست، تامین روزانه ماسک و مواد ضدعفونی کننده در بخشهای زرد و سفید برای دانش آموزان بر عهده چه کسی خواهد بود؟ آیا روزانه در مدارس توزیع می شود؟
- باتوجه به تغییر شرایط کرونا در استان های مختلف، چه تدبیری اندیشه شده در صورت قرمزشدن شهرهای زرد، مدارس به دور از بوروکراسی های اداری و... به سرعت غیرحضوری شوند؟


"شنبه " بی کتاب دانش آموزان
- یکی از ابتدایی ترین الزامات حضور در مدارس در دست داشتن کتب درسی است اما بنظر می رسد آموزش و پرورش دراین زمینه نیز با مشکلاتی مواجه می باشد چونکه توزیع کتب درسی در تمامی مناطق صورت نگرفته است و خیلی از دانش آموزان با وجود اینکه قبول خرداد و جا به جایی منزل نداشته و حتی ثبت نامشان نیز بموقع صورت گرفته اما هنوز فراخوانی از طرف مدارس برای گرفتن کتب درسی دریافت نکرده اند.
علی ایحال سال تحصیلی در شرایط کرونا از فردا شروع می شود، مطالب فوق قسمتی از سوالات و ابهاماتی بود که توسط مخاطبان با ایسنا مطرح گردیده است و خبرگزاری دانشجویان ایران در امتداد بهبود عملکرد نظام آموزشی در شرایط دشوار کنونی از مخاطبان و دست اندرکاران آموزش و پرورش می خواهد نظر و سوالات خودرا ذیل خبر مطرح کنند.
منبع:

1399/06/14
10:48:16
5.0 / 5
1457
تگهای خبر: آموزش , اتو , اقتصاد , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین