آمادگی سازمان های تاكسیرانی كشور برای ارائه سرویس مدارس از فردا

آمادگی سازمان های تاكسیرانی كشور برای ارائه سرویس مدارس از فردا به گزارش خشكشوئی آنلاین مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های كشور اظهار داشت: با بازگشایی مدارس از 15 شهریور، همراه با سیاست های وزارت آموزش و پرورش در شهرهای مختلف درباب چگونگی فعالیت مدارس، سازمان های تاكسیرانی در سراسر كشور جهت جابجایی دانش آموزان، آماده ارائه سرویس مدارس به والدین متقاضی می باشند.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور و مدیر سامانه ملی پایش حمل و نقل دانش آموزی"سپند" با تبریک شروع سال تحصیلی جدید گفت: باتوجه به بازگشایی مدارس از 15 شهریور، سازمان های تاکسیرانی و حمل و نقل سراسر کشور با برنامه ریزی های صورت داده شده جهت جابجایی دانش آموزان، آماده ارائه سرویس مدارس به خانواده های متقاضی می باشند.
مدیر سامانه ملی پایش حمل و نقل دانش آموزی"سپند" اضافه کرد: برنامه ریزی و تمهیدات لازم درباب چگونگی فعالیت سرویس مدارس در چارچوب کار گروه ماده 19 که متشکل از نمایندگان وزارت آموزش و پرورش، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و نیروی انتظامی می باشد و در ادامه در کارگروه های ماده 18 در هرشهر با حضور نمایندگان آموزش و پرورش، اولیا دانش آموزان و شهرداری های صورت گرفته است.
وی درباب آخرین آمار ثبت نام سرویس مدارس اظهار داشت: یک تکلیف قانونی در بحث سرویس مدارس در بخش مدیریت شهری داریم و باید در تاریخ مشخص شرکت های واجد شرایط را به آموزش و پرورش معرفی نماییم تا بتوانند نسبت به عقد قرارداد اقدام نمایند. بعد از اعلام فراخوان، ۱۶۵۴ شرکت در حوزه سرویس مدارس اعلام آمادگی کرده اند، که از این تعداد ۱۰۵۹ شرکت توسط شهرداری ها مورد تایید قرار گرفتند.
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور افزود: ۵۵ هزار راننده بوسیله سامانه سپند برای فعالیت در حوزه سرویس مدارس نام نویسی کرده اند و صلاحیت این افراد در دوبخش هویتی و خودرویی مورد بررسی قرار گرفته و توسط شهرداری ها به تایید رسیده است.
وی در پاسخ به سوالی درباب ضمانت اجرائی رعایت پروتکل ها توسط رانندگان سرویس مدارس تشریح کرد: در حوزه حمل و نقل عمومی وزارت بهداشت پروتکل هایی را ابلاغ کرده است، که این ابلاغیه ها در حوزه سرویس مدارس نیز رعایت خواهد شد، ما دراین زمینه کاملا تابع مصوبات ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت هستیم تا بتوانیم با رعایت کامل موارد بهداشتی مانع از شیوع ویروس کرونا در این بخش باشیم. مواردی که باید رعایت شود بوسیله شهرداری ها به رانندگان اعلام شده و در ادامه با ارائه کارهای آموزشی و پیامکی به رانندگان تاکید خواهد شد.
ضامنی درباب نظارت بر استفاده از ماسک توسط دانش آموزان و رانندگان اظهار داشت: استفاده از ماسک، دستکش و ضدعفونی مستمر خودرو از الزاماتی است که حتما باید صورت گیرد و در حوزه سرویس مدرسه نیز باید صورت گیرد و دانش آموزان نیز در طول سفر موظف به استفاده از ماسک هستند.
مدیر سامانه ملی پایش حمل و نقل دانش آموزی"سپند" در پاسخ به این پرسش که آیا رانندگان سرویس مدارس غربالگری می شوند؟ اظهار داشت: غربالگری به صورت مرتب در حوزه حمل و نقل عمومی در حال انجام می باشد و در صورتیکه راننده ای علائمی داشته باشد باید تست بدهد و در صورت مثبت شدن تا زمان رفع کامل بیماری و اعلام پزشک اجازه فعالیت نخواهد داشت.
وی در بحث نظارت بر خدمات مدرسه اضافه کرد: از طرفی عوامل مدارس و شهرداری ها نظارت دارند و از جانب دیگر والدین نیز با توجه به این که مقرر است، فرزندان خودشان جابجا شوند، می توانند بر این مساله نظارت کامل داشته باشند و موارد تخلف را در سامانه سپند و یا بوسیله مدرسه و یا شهرداری شهر مربوطه گزارش کنند تا در صورت وقوع تخلف اقدام مقتضی صورت گیرد.
بر طبق گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، ضامنی در پاسخ به این پرسش که برای رانندگانی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند، چه جریمه ای در نظر گرفته می شود، اظهار داشت: بر طبق آمارهایی که اعلام شده، رانندگان همچون اقشاری هستند که بسیار در خطر مبتلاشدن به این بیماری قرار دارند و یکی از گروه هایی که از زمان شیوع ویروس کرونا بیشترین همکاری را در رعایت پروتکل ها داشتند نیز رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی می باشند که جای تقدیر دارد، اما اگر معدود افرادی هستند که موارد بهداشتی را رعایت نمی کنند و گزارش آن توسط ناظرین تاکسیرانی، مدارس، شهروندان و والدین به شهرداری مربوطه اعلام گردد، حوزه تاکسیرانی در هر شهر با اولویت به این موضوعات رسیدگی می کنند و در صورت عدم اصلاح راننده با محدودیت فعالیت مواجه خواهند شد. اعلام شکایات هم بوسیله سامانه ملی سپند و هم به صورت اعلام شکایت تلفنی و حضوری امکان پذیر هست.1399/06/14
17:11:01
5.0 / 5
1445
تگهای خبر: آموزش , اتو , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین