لنست جزئیات تازه ای درباره واكسن روسی كرونا منتشر نمود

لنست جزئیات تازه ای درباره واكسن روسی كرونا منتشر نمود مجله بین المللیِ معتبر و تخصصی ˮلنستˮ نتایج دو مرحله اول آزمایشات بالینی روی واكسن كرونای روسیه و پاسخ متخصصان روسی به تردیدها در مورد واكسن ˮاسپوتنیك - ویˮ را منتشر نموده است.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، در کمتر از یک ماه بعد از ثبت واکسن کرونای "اسپوتنیک-وی" نشریه لنست، بانفوذترین مجله علمی جهان نتایج دو مرحله اول آزمایشات بالینی این واکسن را که جامعه علمی روسیه و بین المللی بسیار در انتظار آن بودند، منتشر نموده است.
این مقاله به انتقادات خارجی پاسخ داده و شفافیت مورد نظر را در مورد واکسن کرونای روسی ارائه کرده است.
بر اساس توضیحات این مقاله نخستین واکسن کرونای جهان که به دست دانشمندان روسیه ساخته شده نه فقط موثر بلکه ایمن و بی خطر نیز است.
آغاز انتشار نتایج
بر اساس این مقاله علمی، در ماه سپتامبر، یک مطالعه کامل در مورد تاثیر واکسن روی حیوانات، پریمات ها (نخستی سانان)، همسترهای سوری، موش های تراریخته که واکسن روی آنها ۱۰۰ درصد اثر محافظتی نشان داده است، منتشر خواهد شد. نخستین نتایج آزمایش بالینی بعد از ثبت نام که شامل ۴۰ هزار داوطلب است در ماه های اکتبر-نوامبر منتشر می شود.
ایمنی ثابت شده واکسن
ایمنی واکسن اسپوتنیک-وی یکی از نتیجه گیری های اصلی است که در مقاله ذکر شده است. طبق نتایج آزمایش بالینی مرحله اول و دوم، دانشمندان هیچ گونه عوارض جانبی جدی از واکسن در مورد هیچ یک از معیارهای ارزیابی شده پیدا نکردند. همه واکسن های کاندیدا نمی توانند از چنین نتایج بالایی برخوردار باشند، برخی واکسن ها تا ۲۵ درصد عوارض جانبی جدی برای دریافت کنندگان خود به همراه دارند.
ایمنی طولانی مدت در مقابل کرونا
لنست همین طور به شواهد علمی در مورد اثر بخشی واکسن اسپوتنیک-وی استناد می کند. بعنوان مثال شواهدی از توانایی درمان با شروع پاسخ ایمنی طولانی مدت به کروناویروس در ۱۰۰ درصد افراد واکسینه شده به سبب فناوری معرفی دو مرحله ای منحصر به فردی که در آن وجود دارد. بگفته دنیس لوگونوف، معاون تحقیقات مرکز گامالیا، پاسخ ایمنی هومورال و سلولی که برای محافظت از فرد در مقابل کووید-۱۹ کافی است، در ۱۰۰ درصد افراد واکسینه شده مشاهده شده است.
سطح آنتی بادی در داوطلبان واکسینه شده ۱.۴ تا ۱.۵ برابر بیشتر از افرادی بود که از بیماری کووید-۱۹ بهبود یافته بودند. در مقایسه با دریافت واکسن AstraZeneca تولید انگلیس، تقریباً سطح آنتی بادی در افراد واکسینه شده با افرادی که به کروناویروس مبتلا شده و بهبود یافته بودند، برابر می شود.
دانشمندان در مرکز گامالیا تأیید می کنند که در قالب آزمایشات بالینی اسپوتنیک-وی، همه داوطلبان ایمنی سلول T که توسط سلول های CD۴ + و CD۸ + نشان داده شده و آنها را قادر به شناسایی و تخریب سلول های آلوده به کروناویروس می کند، کسب کردند.
تاثیر واکسن بر ۱۰۰ درصد دریافت کنندگان
یکی از بزرگ ترین ترس های جامعه علمی در مورد استفاده از واکسن های ناقل آدنوویروس انسانی- فناوری به کار رفته در اسپوتنیک-وی- مصونیت قبلی موجود به آدنوویروس ها در بعضی افراد بود.
به دلیل این که افراد اغلب به آدنوویروس ها مبتلا می شوند (مانند سرماخوردگی) ممکنست مصونیتی که ایجاد می شود از نظر نظریه اثر واکسن آدنوویروس را کم کند. با این وجود، نتایج آزمایشات ارائه شده توسط دانشمندان مرکز گامالیا خلاف این را اثبات می کند: ایمنی قبلی روی ایمنی واکسن تأثیر نمی گذارد.
به گفته دانشمندان روسیه، آنها دوز ایمن بهینه را انتخاب نموده اند که در ۱۰۰ درصد واکسینه شده ها همچون افرادی که اخیراً گرفتار عفونت آدنوویروس شده اند، پاسخ ایمنی موثر ارائه می دهد. این امر فوریت تولید واکسن های جدید مبتنی بر پلت فرم های آزمایش نشده را می کاهد.
به گفته نمایندگان مرکز گامالیا، منظور از پلت فرم های تأیید نشده، تحقیقات و توسعه بعضی از شرکت های غربی است که به سبب نگرانی در مورد آدنوویروس های انسانی شروع شده است. بعضی از این تحقیقات، مانند فناوری mRNA (واکسن مُدرنا) یا آدنوویروس شامپانزه (واکسن آسترازنکا) هیچ گاه برای ایجاد واکسن های پیش تر ثبت شده استفاده نشده اند.
این مرکز نتیجه گیری کرد: این داروها به سبب نگرانی در مورد تأثیر آنها بر عملکردهای تولیدمثلی بدن و یا خاصیت سرطان زایی بالای احتمالیشان، به آزمایش های طولانی مدت نیاز دارند.
در این مقاله، دانشمندان روسی به مطالعات مربوط به ایمنی پلت فرم هایی که واکسن اسپوتنیک-وی برمبنای آن ساخته شده است، اشاره می کنند.
به گفته دانشمندان روسیه، از سال ۱۹۵۳ میلادی تاکنون، بیش از ۲۵۰ آزمایش بالینی در سطح جهان انجام شده است و بیش از ۷۵ مقاله بین المللی در مورد تأیید ایمنی واکسن ها و داروها بر طبق این پلت فرم انتشار یافته است.
داروهای مبتنی بر ناقلین آدنوویروسی انسان بیش از ۱۵ سال است که استفاده می شود. بطور خاص، می توان به واکسن های ابولا و ضد سرطان ژنتیسین اشاره نمود که بیش از ۱۲ سال در چین استفاده می شود.
فناوری منحصر به فرد دو محوره
به گفته الکساندر گینتسبورگ، خاصیت منحصر به فرد اسپوتنیک-وی استفاده از دو آدنوویروس سروتیپ ۵ و ۲۶ در دو واکسیناسیون جداگانه است. امروزه خیلی از متخصصان واکسیناسیون مضاعف را بعنوان عاملی که می تواند به میزان قابل توجهی ایمنی در مقابل ویروس کرونا را افزایش دهد، معرفی می کنند.
با این حال، اگر از همان ناقل برای دو واکسیناسیون استفاده شود، سیستم ایمنی موجب ایجاد مکانیسم های دفاعی می شود و آغاز به رد داروی تزریق دوم می کند. این مشکل با بهره گیری از دو محور در اسپوتنیک-وی حل شده که به شما کمک می نماید تا از اثر خنثی سازی توصیف شده جلوگیری کنید.
گامالیا در مقابل آسترازنکا
دانشمندان در پاسخ به انتقاد در مورد تعداد ناچیز داوطلب واکسن دو محوره، یادآوری کردند که آنها موفق به آزمایش این پلت فرم روی طیف وسیع تری از افراد در مقایسه با بعنوان مثال، یکی از کاندیداهای اصلی واکسن کرونا یعنی آسترازنکا شدند.
این غول داروسازی انگلیس در دو مرحله آزمایشی چهار برابر داوطلب کمتر برای تعیین اثر واکسن دو محوره خود بهره برد.
به گفته دانشمندان مرکز گامالیا، تعداد داوطلبانی که در آزمایش واکسن اسپوتنیک-وی روسیه در مراحل اول و دوم و با دو تزریق انجام شده، چهار برابر بیشتر از افراد آزمایش شده در واکسن آسترازنکا بوده است.
تنها فناوری ایمن
هفته گذشته، اداره غذا و داروی آمریکا از احتمال ثبت سریع جهت استفاده از کاندیداهای واکسن کرونا بدون انجام مرحله سوم آزمایشات بالینی روی ده ها هزار داوطلب به سبب وضعیت شیوع فعلی کرونا آگاهی داد.
مقامات انگلیس نیز در مورد احتمال رویکرد مشابه صحبت کردند. در عین حال طبق مقررات تنظیم کننده دارویی این کشورها، ثبت سریع فقط برای واکسن هایی امکان پذیر است که قبلاً اثربخشی و ایمنی آنها را ثابت کرده باشند.
به گفته متخصصان روسی، تعداد زیادی از واکسن ها با این نیازها مطابقت ندارند و تا به امروز تنها واکسنی که این معیارها را دارد پلت فرم ناقل آدنوویروس انسانی است. این پلت فرم با چندین دهه مطالعه بی نظیر ایمنی خودرا به اثبات رسانده است.
انتشار در مجله لنست، آخرین پاسخ روسیه
بنابر گزارش اسپوتنیک، مدیر عامل صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه توضیح داد که انتشار نتایج آزمایشات بالینی توسط لنست "آخرین پاسخ در دور سوالات مقابل روسیه" بعد از ثبت واکسن کرونای اسپوتنیک-وی در ماه آگوست است.
وی اضافه کرد: به نوبه خود، روسیه حالا می تواند بعضی از سوالات را در مقابل از جامعه بین المللی بپرسد. ما خواهان انتشار داده های رسمی جهت اثبات تاثیر طولانی مدت واکسن های کرونای آدنوویروس شامپانزه یا واکسن های مبتنی بر mRNA، عدم وجود خطرات سرطان زایی و اثرات آن بر باروری هستیم. همین طور می خواهیم بدانیم که چرا آسترازنکا به دنبال رفع کننده مسولیت به شیوه قانونی در مورد اثرات جانبی ناخواسته است؟
منبع:

1399/06/14
08:23:40
5.0 / 5
1603
تگهای خبر: بیماری , توسعه , تولید , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین