در كمیسیون بهداشت و درمان مطرح شد

الكترونیكی شدن نسخه های بیمه تامین اجتماعی از 30 مهر

الكترونیكی شدن نسخه های بیمه تامین اجتماعی از 30 مهر خشكشوئی آنلاین: سخنگوی كمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه طبق توضیحات رئیس سازمان تامین اجتماعی از 30 مهر ماه نسخه های بیمه تامین اجتماعی الكترونیكی خواهد شد.


زهرا شیخی در گفت و گو با ایسنا، در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: این جلسه با حضور آقای سالاری رئیس سازمان تامین اجتماعی جهت ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های آتی این سازمان اجرا شد. آقای سالاری گزارشی از وضعیت کار سازمان تامین اجتماعی ارائه کرد و با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن ۴۴ میلیون نفر در زیرمجموعه بیمه تامین اجتماعی بیان کرد که از ۳۰ مهر ماه کار دفترچه بیمه تامین اجتماعی به صورت دفترچه ای خاتمه پیدا کرده و نسخه الکترونیکی ارائه می شود.
وی اضافه کرد: توضیح رئیس سازمان تامین اجتماعی این بود که با الکترونیکی شدن دفترچه بیمه تامین اجتماعی نسخه نویسی و تجویز داروها دقیق تر شده و نظارت افزوده می شود، اما نمایندگان ابهاماتی پیرامون تهیه زیرساخت ها و انجام کار کارشناسی مطرح نمودند. اینکه چطور مقرر است نسخه الکترونیکی در اختیار مردم قرار گیرد.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: با وجود توضیحات رئیس سازمان تامین اجتماعی تاکید نمایندگان این بود که باید این کار به صورت کارشناسی شده صورت گیرد نه اینکه یک بار با بیان تصمیم آنی استرس و اضطراب دیگری به مردم وارد شود. همچون اتفاقی که برای برگزاری کنکور، بازگشایی مدارس و تعیین نرخ بنزین رخ داد. در نهایت قرار بر این شد که پیش از اعلام رسمی الکترونیکی شدن نسخه های بیمه تامین اجتماعی، آموزش های لازم به مردم داده شده و جلسه دیگری با کمیسیون بهداشت اجرا شود.
شیخی با اشاره به طرح بحث وضعیت بیمارستان ها و مراکز درمانی تامین اجتماعی اظهار داشت: پیشنهاد این بود که برای کاهش هزینه ها بهتر است تامین اجتماعی خرید خدمت کند نه اینکه بیمارستان هایش را اضافه نماید.
وی اضافه کرد: در این نشست درباره بیمه قالیبافان و تاکسیرانان نیز مباحثی از طرف نمایندگان عنوان شد. درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان سوالاتی از طرف نمایندگان عنوان شد. توضیح رئیس سازمان تامین اجتماعی این بود که متناسب سازی حقوق طبق قانون برنامه ششم صورت گرفته یعنی حقوق دو سال آخر ملاک برای حقوق بازنشستگی است. اگر کسی با ۳۰ سال سابقه یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان حقوق می گرفته، میزان دریافتی اش در زمان بازنشستگی دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. در نهایت تاکید نمایندگان این بود که باید همسان سازی به شکلی صورت گیرد که شاهد تفاوت طبقاتی نبوده و حقوق بازنشسته ها نزدیک به حقوق افراد شاغل باشد.
شیخی همین طور اظهار نمود: درباره وضعیت مشاغل سخت و زیان آور و ملاک های تعیین مشاغل در این زیرمجموعه هم مواردی عنوان شد که در پاسخ به آن رئیس سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت که چالش اساسی در این خصوص وجود دارد چون تمام رشته شغل ها می خواهند جزو مشاغل سخت و زیان آور باشند. ما برای این کار اولویت ها و معیارهایی را تعیین کردیم. در بحث معیارهای از کار افتادگی هم اعتقاد اعضای کمیسیون این بود که بیشتر منافع سازمان تا مردم در نظر گرفته می شود. پس خواسته شد تا بازبینی در این زمینه صورت گیرد تا شاهد ضایع شدن حق مردم نباشیم.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در آخر اظهار داشت که در این نشست کمیسیون بهداشت و درمان موافقت نمود که آقای غلامحسین رضوانی نماینده تهران از کمیسیون بهداشت به کمیسیون برنامه منتقل شده و آقای سلمان اسحاقی نماینده قائنات عضو کمیسیون بهداشت و درمان گردد.
منبع:

1399/06/23
21:53:43
5.0 / 5
1880
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمه , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین