رحمانی فضلی:

اولویت اول وزارت كشور امنیت داخلی است

اولویت اول وزارت كشور امنیت داخلی است وزیر كشور اظهار داشت: در حوزه سیاسی در شرایط كنونی اولویت ما حفظ وحدت و انسجام، امیدبخشی به مردم و تقویت روحیه مشاركت جویانه در مردم است.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ظهر دوشنبه در حاشیه جلسه نشست سراسری استانداران سراسر کشور اظهار داشت: در جلسه امروز استانداران با عنایت به کمیته های تخصصی که تشکیل شده بود در حوزه های امنیتی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ضعف ها، قوت ها و موفقیت ها و عدم توفیق ها و علل آنرا گزارش دادند و متناسب با آنها تصمیماتی دریافت شد.
وی اضافه کرد: در جلسه امروز همینطور تحلیل جامعی از شرایط کشور و اولویت ها عرضه و درباره فضای پیش روی کشور در حوزه های مختلف توضیحاتی داده شد.
وزیر کشور خاطرنشان کرد: در فضای پیش رو اولویت اول وزارت کشور امنیت داخلی است و در جلسه امروز تاکید شد که همه مسائل در رابطه با امنیت داخلی رصد مستمر شود و پیشبینی ها و پیشگیری های لازم در این خصوص صورت گیرد. همینطور مقرر شد شوراهای تأمین فعال تر از گذشته باشند و تصمیم گیری ها به روز صورت گیرد و هر کدام از موضوعاتی که بعد ملی پیدا می کند، بلافاصله باید به شورای امنیت کشور ارجاع شود تا درباره آن تصمیم گیری نماییم.
رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه طبق گزارش های استانداران به لطف خدا هیچ مبحث امنیتی نگران کننده در هیچ نقطه ای وجود نداشته و با زحمات دوستان نخواهیم داشت، اظهار داشت: در حوزه اقتصادی طبق گزارش های استانداران، با عنایت به عملیاتی بودن فعالیتها در سطح استانها و اشراف اطلاعاتی کامل از مسایل استانداران کماکان معتقدند می توانند با واگذاری بیشتر مسئولیت به استانداران موفق تر عمل کنند.
وی افزود: تبیین شد که روی نظام توزیع و نظارت و رفع موانع تولید و همکاری با همه واحد های اقتصادی بخصوص بانکها کار بیشتری شود تا در شرایطی کنونی که اولویت ما معیشت و وفور کالا برای مردم و فعالیت و تولید صنایع و کارخانجات و پیشگیری از بیماری است بتوانیم کار را پیش ببریم.
وزیر کشور اظهار داشت: در حوزه سیاسی در شرایط کنونی اولویت ما حفظ وحدت و انسجام، امیدبخشی به مردم و تقویت روحیه مشارکت جویانه در مردم است. در راه برگزاری انتخابات سال ۱۴۰۰ هستیم و همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات های شوراهای شهر و همینطور میان دوره ای خبرگان رهبری و مجلس را هم داریم اما به علت اینکه انتخابات ریاست جمهوری بعد ملی دارد، در اصل قرار دارد.
رحمانی فضلی اضافه کرد: دوستان به علت نوع قضاوت ها و داوری ها و هم برخی رقابت های ستیزه جویانه که در بعضی جاها وجود داشته نگرانی هایی از الان در این عرصه دارند و اعلام نمودند که فضا باید مدیریت شود؛ در سطح ملی هم ما پیگیر هستیم تا بستر انتخابات سالم و قانونی توام با امنیت را داشته باشیم.
وی اظهار داشت: همینطور در مبحث های اجتماعی گزارشی درباره صدمه های اجتماعی عرضه شد و ما هفته قبل یک گزارش جامعی را به شورایعالی انقلاب فرهنگی عرضه کردیم و اعضا تقاضا کردند ما یک جلسه دیگر در شورایعالی انقلاب فرهنگی حضور داشته باشیم و گزارش را کامل نماییم.
رحمانی فضلی در انتها اظهار نمود: امیدواریم با لطف خدا و وحدت و هماهنگی و تلاش بیشتر در شرایطی که واقعاً برای مردم دشوار است و از سویی با کرونا مواجهند و نگرانی ها و صدمه هایی که درباره آن دارند و از طرفی هم با تحریم ها مواجهیم و افزایش قیمت ها و بی ثباتی در بازار است و مردم ما دشمن خویش را می شناسند و مقاومت را در پیش گرفتند، ما بعنوان مسئولین باید کمک نماییم تا شرایط را سهل تر نماییم و با تصمیمات غلط و با برخی اظهارنظرهای ناروا شرایط را برای مردم سخت نکنیم.1399/07/07
13:32:38
5.0 / 5
1386
تگهای خبر: اقتصاد , بیماری , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین