در گزارش خشكشوئی آنلاین اعلام شد

كمبود نهاده های دامی ادامه دارد

كمبود نهاده های دامی ادامه دارد دبیر اتحادیه واردكنندگان نهاده های دام و طیور با اشاره به اینكه دخالت دستی در سامانه بازارگاه ادامه دارد، اظهار داشت: تا زمانی كه عرضه نهاده به اندازه كافی نباشد مشكلات كماكان باقی است.عباس حاجی زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره مشکل بازار نهاده های دامی و نقش توزیع، در بروز این مشکلات، در پاسخ به این پرسش که آیا ایرادات سامانه بازارگاه برطرف شده است، اظهار داشت: پروسه این سامانه برای واحدهای مرغ مادر، اجداد و زنجیره ها به صورت سیستماتیک درآمده اما در سطح خرد و حوزه مرغداران گوشتی هنوز عمده تخصیص به صورت دستی است.
وی افزود: تا زمانی که تامین کالا و عرضه آن در بازارگاه به اندازه کافی نباشد مشکلات موجود کماکان باقی است وقتی کمبود داریم و قسمتی از سیستم هنوز دستی است مشکلات نمایان می شود.
حاجی زاده همین طور درباره اینکه آیا موافق سیاست دولت در خصوص عدم حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات نهاده های دامی تا آخر سال است یا خیر، اظهار داشت: ما تابع تصمیمات دولت هستیم و برنامه دولت نیز این است که ارز دولتی تا آخر سال از نهاده ها حذف نشود با این وجود آرزو داریم هر چه زودتر بساط این ارز جمع شود تا بتوان رقابتی اقتصادی و بدون رانت را تجربه نمود.
وی درباره اعلام دو روز قبل بانک مرکزی در خصوص تامین مکفی ارز برای واردات نهاده های دامی اظهار داشت: اینکه ارز تامین شده درست است اما اینکه چقدر تخصیص داده شده و چه نوع ارزی بوده، نکته مهمی است.
وی اشاره کرد: عمده ارزهای تامین شده دینار عراق، ریال عمان، لیر هالک ترکیه و وون کره جنوبی بوده که قابلیت انتقال ندارد و برخی بانکهای عامل نیز به سبب همین مساله این ارزها را به بانک مرکزی برمی گردانند.
با اشاره به اینکه به سبب کمبود توزیع نهاده های دامی، در بازار مشکل به وجود آمده است، اظهار داشت: کار از منشأ مشکل دارد و متأسفانه ارزهایی که بانک مرکزی داده تبدیل به کالا نشده است.

1399/07/16
14:01:39
5.0 / 5
1470
تگهای خبر: اقتصاد , تجربه , سیستم , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین