فرمانده مقابله عملیات با كرونا در تهران اعلام كرد

ضرورت افزایش حمایت مالی از بیمارستان ها

ضرورت افزایش حمایت مالی از بیمارستان ها به گزارش خشكشوئی آنلاین فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلانشهر تهران با اشاره به روزهای سخت كرونایی تهران، حمایت هرچه بیشتر از بیمارستان ها برای تأمین منابع مالی به منظور استمرار ارائه خدمات به بیماران را خواهان شد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در یک گفت و گوی تلویزیونی درباره جلسه ای که با حضور دکتر جان بابایی معاون وزارت بهداشت، روسای دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران، معاونان درمان دانشگاه ها و روسای ۱۴ بیمارستان درگیر با کرونای تهران تشکیل شد، هدف از تشکیل این جلسه را افزایش ظرفیت خدمات درمانی و توسعه تخت های موجود بیمارستان ها، تغییر در ناوگان درمانی و پشتیبانی از خدمات درمانی بیماران کرونایی عنوان نمود.
وی با اشاره به اینکه استان تهران و به خصوص شهر تهران روزهای سخت کرونایی را تجربه می کند، برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت بیمارستان ها به منظور بستری بیماران کرونا را مساله ای مهم برشمرد و درباره این جلسه توضیح داد: در این نشست کلیه راهکارهایی که توسط روسای بیمارستان ها می توانند مورد استفاده قرار گرفته و باعث افزایش ظرفیت بیمارستان ها برای درمان بیماران کرونایی شود، عنوان شد.
زالی اضافه کرد: خوشبختانه پیشنهادهای خوبی در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد بخشی از آنها توسط معاون درمان وزارت بهداشت در چارچوب یک بخشنامه به کلیه بیمارستان ها ابلاغ شود.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران تصریح کرد: لازم است ظرفیت هایی تجهیزاتی، درمانی و دارویی بیمارستان ها بیشتر از هر زمان دیگری مورد حمایت بیمه ها قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: طبیعتا در ادامه مسیر سختی که بیمارستان ها در ایام آینده با آن رو به رو هستند، تأمین، تدارک و استمرار این خدمات مستلزم آن است که حمایت های لازم از جانب سازمان برنامه و بودجه و بخصوص مساله بیمه های تکمیلی، پایه و پوششی صورت گیرد.
وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اینکه کلیه ظرفیت های درمانی و بهداشتی نیروهای مسلح در خدمت ستادهای بهداشتی و درمانی مقابله با کرونا خواهد بود، اظهار داشت: بخشی از مسؤلان حاضر در جلسه هم این نوید را دادند که بر مبنای جلسه ای که امروز در ستاد کل نیروهای مسلح تشکیل شده، آمادگی کامل و همه جانبه برای پیوستن بیشتر از گذشته به این مجموعه ظرفیت درمانی وجود دارد.
زالی با اشاره به اینکه فصل مشترک نگرانی روسای بیمارستان ها مسائل مالی و اعتباری و نیروهای انسانی است، اظهار داشت: خیلی از بیمارستان ها با کاهش درآمدهای اختصاصی مواجه اند و تأمین دارو و وسایل حفاظت فردی بار سنگینی را به بیمارستان های درگیر با کرونا افزوده است. طبیعتا در خواست ما بیشتر از هر زمان این است که بیمارستان ها در این روزهای سخت تنها نمانند و با کفایت کامل هرچه زودتر منابع مالی و اعتبارات بیمارستان ها تامین گردد.
زالی تصریح کرد: امروز همه مسؤلان درمانی استان تهران در روز تعطیل در این نشست حضور یافته اند تا بتوانند ظرفیت های جدیدی را به حوزه درمان اضافه کنند، اما لازم است بدانیم اگر در سطح جامعه پروتکل های بهداشتی رعایت نشود و حساسیت های لازم اعمال نشود ما روزهای سخت تری را در حوزه درمان باید تجربه نماییم.
زالی با اشاره به خستگی نیروهای انسانی و ضرورت ترمیم رمق و ریکاوری آنان، اظهار داشت: تاکید ما این است که هرچه زودتر در ارتباط با تأمین مجوزهای استخدامی بدون هرگونه بروکراسی و دیوان سالاری اقدام گردد تا هرچه زودتر نیروهای تازه نفس به جمع بیمارستان ها اضافه شوند.
وی تصریح کرد: البته همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و تاکید ما بر پیشگیری و کاهش بار مراجعان به بیمارستان های درمانی است.
زالی در ادامه اظهار داشت: به علت استمرار مشکلات تهران و اینکه کماکان استان تهران بعنوان یک استان قرمز و شهر تهران بعنوان یک شهر پرخطر و بحرانی تلقی می شود، درخواست تمدید تعطیلی ها و محدودیت ها را داریم و امکان دارد در هفته آینده بخشی از مداخلات را افزایش دهیم که طبیعتا تصمیمات لازم در تناسب با وضعیت تهران اتخاذ می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، زالی اظهار داشت: با استاندار تهران در حال طراحی بسته های مورد نظر هستیم و بیشتر این برنامه ها معطوف بر کاهش حضور کارکنان و کاهش بار سفرهای شهر تهران است.1399/07/19
10:42:03
5.0 / 5
1418
تگهای خبر: بهداشت , بودجه , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین