با رأی اعضای هیأت دولت؛

مصوبه واگذاری سهام دولت در صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس اصلاح گردید

مصوبه واگذاری سهام دولت در صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس اصلاح گردید خشكشوئی آنلاین: پیشنهاد وزارت كشور درباره انتخاب حمید ملانوری شمسی بعنوان استاندار خراسان جنوبی در جلسه امروز (یكشنبه، 11 آبان) هیأت دولت بررسی و تصویب گردید.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، هیأت دولت در جلسه عصر یکشنبه(۱۱ آبان) که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد، پیشنهاد وزارت کشور در مورد انتخاب حمید ملانوری شمسی بعنوان استاندار خراسان جنوبی را بررسی و تصویب کرد.
رئیس جمهوری ضمن تبریک به ملانوری اظهار داشت: استان خراسان جنوبی در کنار مزیت های نسبی مانند کشت محصولات باارزش نظیر زعفران و برخورداری از نعمت معادن، همجواری با کشورهای دوست و از همه مهمتر مردم نجیب، بافرهنگ و متدیّن، از مشکلاتی مثل خشکی و کم آبی رنج می برد که همه دستگاه های ذی ربط به خصوص وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه موظفند در حل معضلات این استان همکاری و تلاش مضاعف کنند.
وی ادامه داد: من به مردم شریف این خطّه محروم از کشور اطمینان می دهم که با حل معضل کم آبی و توسعه راه آهن و تقویت مبادلات مرزی با کشورهای همجوار، آینده خوبی در انتظار آنان است.
رئیس جمهوری در ادامه از استاندار منتخب خواست، ضمن ابلاغ سلام به مردم خوب و خونگرم استان خراسان جنوبی، اعتدال و میانه روی را سرلوحه اقدامات خود قرار داده و دوستی و اخوّت را تحکیم و ترویج کند.
او همینطور از استاندار خراسان جنوبی خواست، از همه جریان های سیاسی، به خصوص جوانان، بانوان و اقوام در اداره استان بهره بگیرد.
در ادامه جلسه، برخی از پیشنهادهای دستگاه های اجرائی بررسی و به تصویب هیأت وزیران رسید.

اصلاح مصوبه واگذاری سهام دولت در صندوق (ETF)
هیأت وزیران در امتداد انتقال حقوق مالکانه سهام هریک از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) از زمان شروع پذیره نویسی به صندوق، با اصلاح مصوبه واگذاری سهام دولت در صندوق مزبور و الحاق یک بند به آن موافقت نمود.
به سبب اصلاحیه مذکور، از زمان شروع پذیره نویسی واحدهای هر یک از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF)، کلیه حقوق مالکانه سهام همچون سود سهام، حق تقدم و سهام جایزه، متناسب با سهام مورد انتقال، متعلق به صندوق مربوطه خواهد بود و سازمان خصوصی سازی مکلف است نسبت به انتقال حقوق مالکانه به صندوق اقدام نماید.

سلب یک فوریت از دو لایحه دوفوریتی در دولت
هیأت وزیران با پیشنهاد معاونت امور مجلس رئیس جمهور در خصوص سلب یک فوریت از لوایح دو فوریتی «مقابله با فساد و ارتقای سلامت نظام اداری– مالی» و «نحوه مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف قانونی و ارائه خدمات عمومی» موافقت نمود.
دولت این تصمیم را باتوجه به تعدد مواد و مطول بودن لوایح مذکور و بمنظور ایجاد فرصت لازم جهت بررسی آنها در مجلس شورای اسلامی، اتخاذ نمود.

اعلام نظر دولت درباب برخی از طرح های نمایندگان مجلس
اعضای هیات دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر درباب برخی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خودرا برای پیگیری طرح های موردنظر تعیین کردند.
منبع:

1399/08/11
22:57:02
5.0 / 5
1053
تگهای خبر: آب , اتو , بودجه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین