شرایط آب و هوایی و انتقال كروناویروس

شرایط آب و هوایی و انتقال كروناویروس به گزارش خشكشوئی آنلاین سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: كروناویروس در هر شرایط آب و هوایی قابل انتقال است و همین طور دلیلی وجود ندارد كه تصور نماییم هوای سرد این ویروس را از بین می برد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، این ویروس عموما بین افراد گسترش پیدا می کند. همین طور بارش باران و برف ممکنست ردپای ویروس را روی نیمکت ها یا سایر اشیا در فضای بیرون رقیق کند اما این باور وجود ندارد که انتقال ویروس از روی سطوح از عوامل اصلی گسترش این بیماری همه گیر است.
بگفته پژوهشگران در عوض این نگرانی در مورد سرمای هوا وجود دارد که درجه حرارت پایین موجب می شود مردم بیشتر در محیط های بسته خصوصاً اماکن شلوغ حضور داشته باشند و شرایطی برای گسترشِ آسان تر ویروس فراهم گردد.
مطالعات نشان داده که درصد قابل توجهی از میزان شیوع کروناویروس در بین اعضای خانواده اتفاق می افتد که افراد از فضاهایی مانند آشپزخانه و حمام بطور مشترک استفاده می نمایند.
همین طور سازمان جهانی بهداشت و دیگر سازمان های مرتبط هشدار داده اند که در فضاهای داخلی با تهویه نامطلوب، انتقال ویروس به آسانی انجام می شود برای اینکه کروناویروس می تواند در هوا پخش شود و ذرات عفونی ممکنست برای چند ساعت در هوا معلق بمانند.
کروناویروس اغلب در فضاهای باز منتقل نمی گردد برای اینکه هوای تازه، ذرات ویروس را پراکنده می کند و در عین حال افراد نیز آسان تر می توانند فاصله فیزیکی خود با دیگران را حفظ کنند. با این وجود کارشناسان هشدار می دهند که حضور طولانی مدت افراد در محیط های باز بدون داشتن ماسک هم گسترش کروناویروس را امکان پذیر می سازد.
به گزارش ژاپن تودی، کارشناسان سلامت معتقدند بهترین راه برای جلوگیری از انتقال ویروس استفاده از ماسک در محیط های عمومی، رعایت فاصله حداقل دو متر از دیگران و شستن مرتب دست هاست.
منبع:

1399/08/18
20:55:44
5.0 / 5
1374
تگهای خبر: آب , اماكن , باران , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین