در روزهای كرونایی؛

دورهمی های خانوادگی ظلم مسلم به سالمندان است

دورهمی های خانوادگی ظلم مسلم به سالمندان است خشكشوئی آنلاین: مركزی فرماندار اراك اظهار داشت: دورهمی و اصرار بر دید و بازدید مادربزرگ ها و پدر بزرگ ها، در این روزهای كرونایی ظلم مسلم به سالمندان است.


حسین بختیاری ۱۹ آبان ماه در جلسه شورای شهر اراک با اشاره به اینکه در کلانشهر اراک درمورد اجرای مصوبات و مدیریت کرونا ایراداتی وجود دارد اما نکات مثبتی را هم شاهدیم، اضافه کرد: این کلانشهر در سطح کشور از باب ماسک زدن مردم رتبه اول را دارد و پروتکل ها را رعایت می کند و در بعضی مقاطع تا ۹۵ درصد هم شاهد استفاده از ماسک بوده ایم.
وی اضافه کرد: بازدیدها از مرکز شهر و حاشیه آن گویای رعایت پروتکل ها از جانب مردم است و ۸۵ درصد رعایت کنندگان پروتکل ها در واقع از مسؤلان می خواهند که نسبت به ۱۵ درصد متخلف برخورد قانونی داشته باشند که این روال در حال سپری شدن است.
فرماندار اراک خاطرنشان کرد: انتظار داریم مراجع مرتبط در اجرای مصوبات و کاهش مبتلایان و مرگ و میر در کنار دانشگاه علوم پزشکی باشند.

وی با اشاره به اینکه در اراک سازمان ها، ادارات و نهاد ها پروتکل ها را رعایت می کنند و گزارشات کمی در خصوص عدم رعایت وجود دارد، اظهار داشت: آنچه نگران کننده است، مبحث تجمعات است، تجمعات رسمی کنترل شده است، اما تجمعات غیررسمی مانند عروسی ها را شاهدیم و اینکه چه هدفی را دنبال می کنند معلوم نیست.
بختیاری با اشاره به اینکه با برگزاری این مراسم ها افراد در معذوریت اخلاقی جهت شرکت قرار می گیرند، اضافه کرد: در واقع برگزار کنندگان این مراسم ها کار غیر انسانی انجام می دهند، متاسفانه امروز بستری ها در مراکز درمانی به صورت خانوادگی است و هرچه ارتباط با ناقل بیشتر باشد شدت بیماری افزایش می یابد.
وی ضمن اشاره به دورهمی های خانوادگی خاطرنشان کرد: دورهمی ها امروز در کشور و استان بیشترین صدمه را رقم زده اند. اینروزها ظلم به یک سالمند است که فرزندان وی در کنارش حاضر شوند و اگر اصرار بر حضور دارند حتما در حداقل زمان ممکن و حتما با ماسک صورت گیرد. اگر ماسک در ملاقات با سالمندان استفاده نشود ظلم مسلم است.
فرماندار اراک درخواست کرد: شورای اسلامی شهر طبق اصل ۱۰۰ قانون اساسی می تواند در همه موضوعات در رابطه با شهروندان همچون سلامت ورود کند، ازاین رو شورای شهر اراک می تواند از مدیران صنایع و واحدهای درآمدزا مانند دانشگاه اراک، حتی ادارات کل بخواهد به مقابله با کرونا کمک کنند و دلیل این عدم همکاری آنها با دانشگاه علوم پزشکی را به نمایندگی از مردم جویا شوند و هر جا هر مدیرکل و مدیر شهرستان دعوت شورا را قبول نکرد اطلاع دهید تا شخصا مبحث را پیگیری کنم.
بختیاری خاطرنشان کرد: اعضای شورا بعنوان نمایندگان مردم از مردم بخواهند که پروتکل ها را رعایت نمایند، دورهمی ها را کاهش دهند و از تجمعات پرهیز کنند.1399/08/19
23:31:38
5.0 / 5
992
تگهای خبر: آب , بیماری , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین