در گزارش خشكشوئی آنلاین اعلام شد

اراده ای برای كنترل نهاده های دامی وجودندارد

اراده ای برای كنترل نهاده های دامی وجودندارد به گزارش خشكشوئی آنلاین قائم مقام نظام صنفی كشاورزی مشكل اصلی بازار نهاده های دامی را ناشی از سوءمدیریت دانست و اظهار داشت: تمام مشكلات ناشی از این است كه دولت اراده كافی برای كنترل و نظارت بر توزیع نهاده ها ندارد.موسی رهنمایی، قائم مقام نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت نامناسب دامداران کشور اظهار داشت: تولیدکنندگان به شدت نگران و معترض هستند که در سال جهش تولید، شرایط به شکلی رقم خورده که تولید آنها در حال نابودی است و این اتفاقات بطور قطع واکنش هایی را به دنبال خواهد داشت.
وی با اعلان اینکه یک دامداری با ۳۰۰ رأس دام مولد روزانه به ۴۵۰۰ کیلوگرم غله نیاز دارد، اضافه کرد: متأسفانه موجودی این دامداری هم اکنون کمتر از ۱۰ هزار کیلوگرم است که تنها برای ۲ روز دام ها کافی است.
این فعال بخش خصوصی افزود: ذرتی که باید به قیمت کیلویی ۱، ۷۰۰ تومان به دست دامدار برسد با قیمت ۴، ۶۰۰ تومان توزیع می شود که دامدار توان خرید به این قیمت را ندارد.
رهنمایی مشکل اصلی بازار نهاده های دامی را ناشی از سو مدیریت خود دولت دانست و اضافه کرد: ردیابی چندین محموله بزرگ کار سختی نیست که دولت نتواند این کار را انجام دهد. تمام این مسائل بخاطر این است که مجموعه دولت اراده کافی برای کنترل و نظارت در توزیع این نهاده ها را ندارد.
وی با اعلان اینکه قسمتی از نهاده های وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی درگیر فساد اقتصادی و رانت شده و از گردونه توزیع خارج می شوند، اضافه کرد: شنیده ها حاکی از این است که قسمتی از نهاده ها نیز توسط خود دولت وارد بازار سیاه می شود.
عده ای آگاهانه به کشور خیانت می کنند و قصد نابودی تولید داخل را دارند
رهنمایی با اشاره به اینکه با ادامه این روند تولید خود به خود متوقف خواهد شد، اظهار داشت: متأسفانه به سبب عدم تامین نهاده های دامی، گله های مولد در حال حذف شدن هستند که این خسارت را هیچ چیزی نمی تواند جبران کند و معتقدم کسانی که موجب بی نظمی در سیستم تامین و توزیع نهاده های شده اند، خیانت بزرگی به کشور کرده اند.
وی با اعلان اینکه در شرایطی قرار داریم که نیازمند ورود شخص رهبر انقلاب به موضوع و حل آن هستیم، اضافه کرد: عده ای عمداً قصد نابودی تولید داخل را دارند.
رهنمایی در بخش دیگری از سخنان خود درباره اینکه دامداران با نبود غله چه چیزی را در جیره غذایی دام جایگزین می کنند، اظهار داشت: قسمتی از جیره دام غله و قسمتی از آن مواد خشبی و علوفه است که دامداران به حد کافی مواد خشبی و علوفه تهیه کرده اند که به دام ها می دهند.
وی درباره اینکه حذف غله از جیره غذایی دام چه تأثیری بر سلامت دام و کیفیت محصول تولیدی آن دارد، اظهار داشت: مصرف غله هم در میزان تولید شیرخام و هم در میزان چربی و پروتئین آن تأثیر گذار است. ضمن اینکه گاو ماده تنها دو ماه از سال را آبستن نیست و حذف غله در حاملگی مجدد دام تأثیرگذار است و موجب می شود که دام به کشتارگاه فرستاده شود چونکه نگه داشتن آن با این شرایط برای دامدار صرفه اقتصادی ندارد.
رهنمایی به افزایش قیمت علوفه نیز اشاره نمود و اضافه کرد: هم اکنون اگر گاوی کمتر از ۲۵ لیتر شیر بدهد به کشتارگاه فرستاده می شود چونکه هزینه ها تولید جبران نمی گردد.


منبع:

1399/09/09
12:34:58
5.0 / 5
904
تگهای خبر: آب , اقتصاد , تولید , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین