انتقاد حق شناس از عدم اجرای مصوبات شورا از طرف شهرداری

انتقاد حق شناس از عدم اجرای مصوبات شورا از طرف شهرداری خشكشوئی آنلاین: رئیس كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر اینكه یكی از بزرگترین مظلومان تاریخ انقلاب اسلامی متاسفانه قانون اساسی است از عدم ابلاغ و اجرای مصوبات شورا از طرف شهرداری انتقاد نمود.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، محمدجواد حق شناس در جلسه امروز (سه شنبه) شورای شهر تهران ضمن تبریک و تهنیت سالروز تصویب قانون اساسی اظهار داشت: یکی از افتخارات بسیار قابل اعتنا و ارزشمندی که جمهوری اسلامی همیشه به آن مفتخر بود، این نکته بود که در کمتر از پنجاه روز نوع حکومت را با انقلاب شکوهمندی که داشتیم، به رای و نظر مردم گذاشتند و در یک رفراندم اکثریت مطلق ملت ایران رای دادند. این افتخار با انتخاب خبرگان قانون اساسی توسط مردم و در کمتر از شش ماه از پیروزی انقلاب و نهایتا تصویب قانون اساسی در کمتر از دوماه ادامه پیدا کرد و در چنین روزی دوازدهم آذر ماه ۵۸ شاهد رای مردم به قانون اساسی بودیم و این افتخار به عنوان یک سند ماندگار انقلاب اسلامی برجای مانده است.

وی ادامه داد: یکی از بزرگترین مظلومان تاریخ انقلاب اسلامی متاسفانه قانون اساسی است. قانون اساسی نیز مانند قرآنی است که بر طاقچه گذاشته میشود و به هنگام عروسی و عزا از آن یاد می نماییم، کمتر مورد توجه تصمیم گیران و تصمیم سازان و کسانی که به هر حال باید به ان توجه نمایند قرار گرفته است.
بگفته حق شناس، در حوزه شهرداری تهران یکی از گرفتاری های ما این است که شورا با تمام تلاشها و زحمات، رنج طرحها و لوایحی را برخودش هموار می کند و با ساعت ها کار کارشناسی و پیگیری، نهایتا مصوبه ای رو به اتفاق یا اکثریت آرا رای می دهند و جهت اجرا ابلاغ می کنند. اما در شهرداری تهران متاسفانه گاهی با بی توجهی هایی روبرو می باشیم که مصوبات شورای شهر با گذشت حدود یک سال در کشوی آقای شهردار می ماند و ابلاغ نمی گردد و پس از مدتی که آقای رئیس محترم شورا آنرا ابلاغ می کنند به تاریخ ۱۹ مهرماه و امروز که ۱۱ آذر است دوماه از ان تاریخ هم گذشته اما هنوز هم خبری از اجرا و ابلاغ نیست.
وی افزود: من این پرسش را از آقای رئیس و از اعضای محترم شورای شهر دارم که ما اینجا برای چی نشسته ایم و مصوبه ای رو تصویب و ابلاغ می نماییم، باوجود اینکه خواست میلیونها ایرانی پشت سر این درخواست بوده اما تشخیص آقای شهردار این هست که فعلا این رو اجرا نکند باید مشخص شود که ما چه کار باید بکنیم، رویکرد دربرابر عدم تمکین در این عرصه چیست تا تکلیف ما با این حوزه روشن شود. وظیفه شهرداری در مورد مصوبات شورا چیست و ظرف چه مدتی باید اجرا کند؟
منبع:

1399/09/11
13:43:11
5.0 / 5
966
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین