مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران:

تمامی دوربین های پایتخت، خودرو های فاقد معاینه فنی را شناسایی می كنند

تمامی دوربین های پایتخت، خودرو های فاقد معاینه فنی را شناسایی می كنند به گزارش خشکشوئی آنلاین همزمان با ورود به فصل سرما و پدیده وارونگی هوا، آلودگی هوا در پایتخت افزایش می یابد. انجام معاینه فنی خودرو ها و موتورسیکلت ها و رفع ایرادات آن همچون راهکارهای کاهش عدد شاخص کیفیت هوا هستند.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، و بنابر اعلام سایت شهر، حسین مقدم، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های تهران در پاسخ به این پرسش که در این روزها، چه اقدامات سخت گیرانه ای نسبت به معاینه فنی صورت می گیرد، توضیح داد: انجام معاینه فنی در ارتباط با ستاد معاینه فنی می شود و مبحث نظارت بر معاینه فنی و جریمه به پلیس راهور برمی گردد. تمامی دوربین های سطح شهر تهران چه در محدوده طرح کاهش، دوربین های سرعت، دوربین های چراغ قرمز و... به صورت ۲۴ ساعته و در هفت روز هفته، خودرو های فاقد معاینه فنی را شناسایی می کنند.
وی در ادامه اضافه کرد: طی پروتکل مشخصی، مشخصات خودرو به منظور اعمال قانون برای پلیس راهور ارجاع داده می شود.
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های تهران ضمن اشاره به طرح LEZ، اظهار داشت: سیستم LEZ که برای کنترل آلودگی هوا در کلانشهرها بر دوربین های ثبت تخلفات نصب شده نسبت به اعمال قانون این موارد اقدام نموده و برای دوربین فرقی ندارد که خودرو یا موتورسیکلت از مقابل آن رد می شود.
به قول مقدم؛ باتوجه به مصوبه جدید کارگروه اضطرار آلودگی هوا و تأکیدات محسنی بندپی، استاندار تهران و همینطور گفته سردار هادیان فر، فرمانده راهور تهران بزرگ، پلیس راهور مکلف شده تا کنترل موتورسیکلت های دودزا و فاقد معاینه فنی را در اولویت و دستور کار خود قرار دهد.
او ضمن اشاره به تردد دو میلیون و ۵۰۰ هزار موتورسیکلت در سطح شهر تهران، اظهار داشت: از آغاز سال جاری تا آذر، حدود ۳۰ دستگاه موتور سیکلت به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه نموده اند. بر مبنای تشدید نظارت پلیس راهور، رجوع موتورسیکلت ها به مراکز معاینه فنی افزایش یافته است. آمار رجوع موتورسیکلت ها تا ۱۴ دی برابر با ۶۰ دستگاه شده است.
مقدم در ادامه بیان نمود: البته نمی توان اظهار داشت که این آمار به مفهوم افزایش ۲۰۰ درصدی است چون که این عدد به یک هزارم آن چیزی که در شهر تهران وجود دارد، نرسیده است. درنتیجه این افزایش قابل توجه نیست. اگر هزار دستگاه موتورسیکلت هم به مراکز معاینه فنی شهر تهران رجوع کنند در مقابل دو میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت درحال تردد، باز هم عد قابل توجهی نیست.
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های تهران در انتها رجوع موتورسیکلت ها به مراکز معاینه فنی با حجمی که در سطح شهر درحال تردد هستند، را قابل مقایسه و توجه ندانست.
منبع:

1399/10/19
12:55:29
0.0 / 5
542
تگهای خبر: آلودگی , اتو , پلیس , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین