اراضی عباس آباد میزبان اهالی جمعه بازار پروانه شد

شهردار تهران: در ایام كرونا باید به فكر معیشت مردم بود

شهردار تهران: در ایام كرونا باید به فكر معیشت مردم بود شهردار تهران اظهار داشت: تلاش می نماییم در بودجه ۱۴۰۰ انعطاف بیشتری داشته باشیم و به اقتصاد محلی و توانمندی محلی هم دقت نماییم. جمعه بازار پروانه یکی از این موارد است که کسی برنامه ریزی دولتی و حکومتی برای آن نکرده است.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، بنابر اعلام سایت شهر، پیروز حناچی، شهردار تهران در مراسم آیین بازگشایی جمعه بازار پروانه با یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: به یاد دارم ایشان و آقای خرم - وزیر راه وقت - در زلزله بم تلاشهای فراوانی برای نجات مصدومان داشتند. من آن روزها در سالن فرودگاه کارهای اعزام مجروحین به مراکز درمانی را انجام می دادم.
او در ادامه اظهار داشت: تپه های عباس آباد جای بسیار مهمی است و زنده یاد بهنام اتابکی نقش زیادی در ساماندهی این مجموعه داشت و اگر آن گروه منسجم در آن دوره عمل نمی کرد و پشتیبانی نمی شد، بسیاری از این اتفاقات خوب نمی افتاد.
حناچی ضمن اشاره به شرایط انتشار کرونا در کشور اظهار داشت: در این دوران اقتصاد آنها که روزمزد بودند تحت تأثیر قرار گرفته و در بودجه ۱۴۰۰ به این مورد توجه کرده ایم که طبق آمار این بحران اقتصادی ۳۰درصد جمعیت شاغلان را در بر می گیرد و شهرداری هم نسبت به این مورد حساسیت خواهد داشت. ازاین رو تلاش می نماییم در بودجه ۱۴۰۰ انعطاف بیشتری داشته باشیم و به اقتصاد محلی و توانمندی محلی هم دقت نماییم. جمعه بازار پروانه یکی از این موارد است که کسی برنامه ریزی دولتی و حکومتی برای آن نکرده است.
او در ادامه اظهار داشت: شاید یک نیاز بود و مردم بخشی از اوقات فراغت شان را در این بازار پر می کردند. این بازار با ظرفیت هایی شکل گرفته بود که خیلی مورد استفاده نبودند.
حناجی به تعطیلی پاساژ پروانه اشاره نمود و اظهار داشت: شرایط کرونایی در این اتفاق تأثیر داشت. از سوئی اگر می خواستیم پارکینگ پروانه را به پلاسکو اختصاص دهیم باید مقاوم سازی می شد. توافقی که برای مقاوم سازی پارکینگ پروانه صورت گرفت و با عنایت به شرایط کرونایی فضای سربسته با تراکم زیاد نمی توانستیم داشته باشیم. چند نقطه به صاحبان این کسب و کارها پیشنهاد شد اما در نهایت تپه های عباس آباد مورد قبول واقع شد؛ در حالیکه در تهران خیلی نقاط این را ظرفیت را دارند و امیدوارم شرایط کرونایی تمام شود.
او افزود: خیابان لشکر آباد اهواز یکی از جاذبه های گردشگری این شهر شده است در حالیکه در زمان جنگ آنقدر ناامن بود که کسی جرات نداشت آنجا برود. این نگاه یعنی توانمندسازی از راه اقتصاد که هنر کم عارضه و پر بازده است و می تواند به اقتصاد کشور هم کمک نماید.
شهردار تهران در انتها اظهار داشت: در جمعه بازار هم نگاه هم همین است، نقاط دیگری در تهران در شرایط غیر کرونایی می تواند باردیگر مورد استفاده قرار گیرد.
در آخر مراسم پیروز حناچی شهردار تهران به همراه برخی از معاونان شهردار و برخی از اعضای شورای شهر از جمعه بازار پروانه بازدید کردند.

اراضی عباس آباد میزبان اهالی جمعه بازار پروانه شد
جمعه بازار پروانه از این به بعد با حمایت شهرداری تهران در اراضی عباس آباد برگزار می گردد.
به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا و بنابر اعلام سایت شهر، سیدمحمد حسین حجازی - مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد - در مراسم بازگشایی جمعه بازار پروانه در مجموعه گردشگری عباس آباد اظهار داشت: اراضی عباس آباد وظیفه ای در حیات مدنی و مسئولیت اجتماعی دارد در مدیریت جدید شهری تهران با نگاهی که جناب آقای حناچی داشتند توانستیم این حمایت ها را در اراضی عباس آباد ایجاد نماییم.
حجازی اظهار داشت: بازگشایی جمعه بازار پروانه یک دغدغه جدی بود و با نگاه حمایتی از کسب و کار و با فضای این که بتوانیم یک نگاه جدید را به بازار هنر داشته باشیم از این حیث سعی کردیم این بازار را که جایگاه کسب و کارهای خرد بوده است، این جا برپا نماییم. البته همه این افرادی که این جا فعال می باشند صرفاً از اقشار محروم جامعه نیستند بلکه ما هنرمندانی داریم که علاقه شان این جمعه بازار است تا بتوانند بساط خویش را پهن و مشتری خویش را پیدا کنند.
مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد اضافه کرد: وقتی از جانب مدیران شهری این ایده با ما عنوان شد، از نمایندگان جمعه بازار دعوت کردیم که این جا را ببینند و در نهایت قرار شد باغ هنر را به این دوستان اختصاص دهیم.

از امامزاده سیداسماعیل تا تپه های عباس آباد
احمد مسجد جامعی در مراسم بازگشایی جمعه بازار پروانه اظهار داشت: در قلب تهران زمانی که روستا بود، جایی به نام امام زاده اسماعیل بود که قدیمی ترین اشیاء تهران آنجا خرید و فروش میشد و امروز هم قدیمی ترین شئ در تهران که یک در است آنجا قرار دارد. در پیرامون آن میدانی به نام میدان سید اسماعیل بود که محل عرضه اجناس عتیقه بود و به نحو ویژه ای باعث فعالیتهای هنری هم شد. مثلا کسی از اشیای نفیس خانه اش چیزی عرضه می کرد و برخی آنرا تبدیل به چیز دیگری می کردند و کار هنری انجام می دادند و آنرا کامل می کردند و بدین سان یک هنر ترکیبی عرضه می کردند.
او اضافه کرد: آنجا هنرمندان هم مشابه آنچه عرضه شده بود را می ساختند و ادامه این روند بود که فضاهای عرضه این آثار در خیابان منوچهری را فراهم نمود.
او به جمعه بازار پاساژ پروانه اشاره نمود و اظهار داشت: باید پاساژ پروانه را به حرکتی به اسم پروانه تبدیل نماییم و یک نهادی به این نام تشکیل بدهیم. آن انگشتر فروشی و عصا فروشی های اطراف پاساژ پروانه را هم می توان ساماندهی کرد.
او در انتها اظهار داشت: در پاساژ پروانه اتفاق بزرگی افتاده است و هنرمندان ما هنر با کیفیت و قابل عرضه ای عرضه کردند. این را می توانیم به نهادی برای پشتیبانی از هنر ملی در قالب شهر تبدیل نماییم.

فعالیت ۱۲۰۰ نفر در جمعه بازار پروانه
شهرناز سالاری، نماینده فعالان جمعه بازار پروانه در آیین بازگشایی جمعه بازار پروانه اظهار داشت: جمعه بازار تهران از زمانی آغاز شد که برخی از عتیقه فروشان در کوچه های تکیه دولت آغاز به کار کردند بعدها این افراد برای ساماندهی به پارکینگ ناصرخسرو منتقل شدند آنجا هم برای مدتی تعطیل و بعد به پارکینگ پروانه منتقل شد.
او اضافه کرد: پارکینگ قدمت ۲۰ ساله داشت و جمعه بازار پارکینگ پروانه شد. زمانی این جمعه بازار برند شد که از هنرمندان و کارآفرینان در آن فعال بودند و ۱۲۰۰ نفر آنجا کار و کارهای دستی خودشان را ارائه کردند. با این اتفاق هنر در این بازار احیا شد و قدمت یافت.
سالاری افزود: در این بازار همه فعالان ضعیف نبودند بلکه توانمندانی هم بودند در حقیقت آنجا بستری بود که می توانستند کالایشان را عرضه کنند. جمعه بازار به خاطر شرایط کرونایی و برخی مسائل دیگر بسته شده بود و با شرایط اقتصادی سختی که همه آنرا می دانیم در این شرایط اقتصادی فعالان جمعه بازار تحت فشار قرار گرفتند تا این که با همت شهرداری تهران و اعضای شورای شهر باردیگر شکل گرفت و امیدوارم بتوانیم پروانه را در این جا با کمک شما بزرگان احیا نماییم.1399/10/19
22:25:32
0.0 / 5
633
تگهای خبر: آب , اقتصاد , بودجه , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین