هشدارهای مكرر هواشناسی درباره سقوط بهمن، ریزش سنگ و بالا آمدن آب رودها

هشدارهای مكرر هواشناسی درباره سقوط بهمن، ریزش سنگ و بالا آمدن آب رودها خشکشوئی آنلاین: سازمان هواشناسی کشور با صدور سه اخطار از افزایش احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات مستعد، ریزش سنگ، بالا آمدن آب رودخانه ها به علت ذوب برف و وزش باد خیلی شدید در بعضی مناطق کشور اطلاع داده و آورده است که دریاهای جنوب و شمال کشور مواج و طوفانی می شود.به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از خبر آنلاین، سازمان هواشناسی در هشدار نارنجی رنگ خود از شکل گیری جریانات جنوبی گرم، کاهش رطوبت نسبی و افزایش دما در بعضی مناطق کشور اطلاع داده است.
بر اساس این اخطار از روز چهارشنبه (۲۴ دی) تا روز جمعه (۲۶ دی) افزایش قابل ملاحظه دما حدود ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد در استان های گیلان، مازندران و گلستان دور از انتظار نیست.
افزایش دما در این مناطق سبب افزایش احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات مستعد، ریزش سنگ و بالا آمدن آب رودخانه ها به سبب ذوب برف در ارتفاعات بالادست می شود.
سازمان هواشناسی اخطار داده است که از توقف در مناطق با احتمال سقوط بهمن یا ریزش سنگ پرهیز و در رانندگی بخصوص در راه های کوهستانی احتیاط شود.
اجتناب از صعود به ارتفاعات برفگیر، پرهیز در تردد و استقرار در حاشیه رودخانه ها، اتخاذ تمهیدات لازم در بخش های مختلف کشاورزی (تنظیم دما و رطوبت سالن های پرورش قارچ، گلخانه ها، دامداری ها و مرغداری ها و... ) و خودداری از برافروختن آتش در عرصه های طبیعی و جنگلی از دیگر سفارش های سازمان هواشناسی است.
سازمان هواشناسی در ادامه اخطار نارنجی رنگ خود از وزش باد شدید تا خیلی شدید در بعضی مناطق کشور طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۵ و ۲۶ دی) اطلاع داده است.
بر اساس این اخطار سرعت متوسط وزش باد بین ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. این شرایط طی روز پنجشنبه (۲۵ دی) در استان های اردبیل، گیلان، غرب مازندران، ایلام و غرب کرمانشاه و طی روز جمعه (۲۶ دی) در اردبیل، گیلان، غرب مازندران، آذربایجان شرقی، زنجان و شمال خراسان رضوی پیشبینی می شود.
سازمان هواشناسی اخطار داده است که احتمال صدمه به سازه های موقت، گلخانه ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی و سقوط اجسام از ارتفاع بخصوص در کارگاه های ساختمانی وجود دارد همینطور احتمال شکستن درختان فرسوده و احتمال سقوط بهمن و ریزش سنگ دور از انتظار نیست.
این سازمان در ادامه سفارش کرده است که سازه های موقت و تابلوهای تبلیغاتی محکم شوند و هنگام عبور از ساختمان های نیمه کاره احتیاط شود.
اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از خسارات ناشی از وزش باد شدید، چشم پوشی از فعالیتهای کوهنوردی و ترددهای کوهستانی، لغو پرواز هواپیماهای سبک و گلایدر و پیشبینی سایر اقدامات پیشگیرانه از سفارش های دیگر هواشناسی است.
گفتنی است که در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.
سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار زرد رنگ از نفوذ سامانه بارشی به کشور اطلاع داده است.
براساس این اخطار سامانه بارشی در کشور از بعد ازظهر روز پنجشنبه (۲۵ دی) تا اواخر وقت روز جمعه (۲۶ دی) در کشور فعال است و ازاین رو بارش برف و باران، مه، وزش باد شدید و در ارتفاعات برخی مناطق کولاک برف پیشبینی می شود.
بر این اساس طی روز پنجشنبه (۲۵ دی) این شرایط جوی را در استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و غرب آذربایجان شرقی و طی روز جمعه (۲۶ دی) در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان و نیمه شمالی کرمانشاه شاهد خواهیم بود.
از این رو احتمال اختلال در سفرهای برون شهری، کاهش دید در مناطق کوهستانی، لغزندگی و یخ زدگی جاده ها و تاخیر و یا احتمال لغو پروازها وجود دارد ازاین رو در ترددهای برون شهری احتیاط و سفرهای غیرضروری لغو شود.
احتیاط در صعود به ارتفاعات، آمادگی تجهیزات برف روبی و تجهیز خودرو ها به امکانات ایمنی و گرمایشی از دیگر سفارش های سازمان هواشناسی کشور است.
در ادامه این اخطار زرد رنگ از وزش باد شدید در بعضی مناطق کشور طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۵ و ۲۶ دی) اطلاع داده شده است.
بر این اساس وزش باد شدید طی روز پنجشنبه (۲۵ دی) در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان و طی روز جمعه (۲۶ دی) در استان های آذربایجان غربی، نیمه شرقی مازندران، گلستان، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی و قزوین پیشبینی می شود.
سازمان هواشناسی اخطار داده است که احتمال صدمه رسیدن به سازه های موقت، گلخانه ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی و سقوط اجسام از ارتفاع بخصوص در کارگاه های ساختمانی وجود دارد. احتمال شکستن درختان فرسوده، سقوط بهمن و ریزش سنگ در ارتفاعات البرز مرکزی و غربی و ارتفاعات شمال غرب کشور هم دور از انتظار نیست.
این سازمان سفارش کرده است که سازه های موقت و تابلوهای تبلیغاتی محکم و هنگام عبور از ساختمان های نیمه کاره احتیاط شود.
اتخاد تمهیدات لازم برای پیشگیری از خسارات ناشی از وزش باد شدید، احتیاط در فعالیتهای کوهنوردی و ترددهای کوهستانی، لغو پرواز هواپیماهای سبک و گلایدر و سایر اقدامات پیشگیرانه از سفارش های دیگر سازمان هواشناسی است.
سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار زرد رنگ دیگری از افزایش ارتفاع موج و طوفانی شدن دریا در شمال و جنوب کشور اطلاع داده است.
بر اساس این اخطار طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۵ و ۲۶ دی) نیمه غربی دریای خزر متلاطم می شود و ارتفاع موج هم به بیشتر از ۱.۵ متر خواهد رسید. بنابراین احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، صدمه دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیتهای دریایی در ساحل و فعالیتهای فراساحل وجود دارد. ممنوعیت شنا، محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین، تفریحی و فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بخصوص فراساحل از سفارش های سازمان هواشناسی است.


منبع:

1399/10/24
12:58:14
0.0 / 5
586
تگهای خبر: آب , باران , دستگاه , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین