دریاچه ارومیه ۲۸ كیلومتر آب رفت

دریاچه ارومیه ۲۸ كیلومتر آب رفت تسنیم نوشت: مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی اظهار داشت: وسعت دریاچه ارومیه الان دو هزار و ۸۰۷ کیلومترمربع است در حالیکه نسبت به مشابه سال قبل ۲۸ کیلومترمربع کاهش وسعت را نشان داده است.فرهاد سرخوش ضمن اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه عنوان کرد: امروز تراز دریاچه ۱۲۷۱.۲۷ بوده در حالیکه در مشابه سال قبل این میزان ۱۲۷۱.۳۱ بوده است.
وی خاطرنشان کرد: همینطور وسعت دریاچه ارومیه الان دو هزار و ۸۰۷ کیلومترمربع است در حالیکه نسبت به مشابه سال قبل ۲۸ کیلومترمربع کاهش وسعت را نشان داده است.
مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی ضمن اشاره به حجم موجود نگین آبی آذربایجان بیان نمود: هم اکنون حجم آب دریاچه نسبت به مشابه سال قبل ۱۱ میلیون مترمکعب کاهش یافته چون الان حجم آن سه میلیارد و ۳۵ میلیون مترمکعب است در حالیکه در مشابه سال قبل این حجم آبی سه میلیارد و ۴۸ میلیون مترمکعب بوده است.
وی در ادامه ضمن اشاره به این که تراز دریاچه ارومیه در بلند مدت ۱۲۷۴.۳۸ بود اظهار داشت: وسعت آن هم چهار هزار و ۴۴۰ کیلومترمربع و حجم آن ۱۴ میلیارد و ۹۷ مترمکعب بوده است.
سرخوش به آغاز اولین مرحله رهاسازی آب از سد دریک به دریاچه ارومیه هم اشاره نمود و عنوان کرد: این رهاسازی از چهار بهمن با عنایت به ملاحظات ایمنی سدها و ظرفیت ایمن رودخانه های پایین دست شروع شده است.


۴۷۲۳۱

1399/11/07
13:22:31
0.0 / 5
384
تگهای خبر: آب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین