ورود سامانه بارشی جدید به ایران

ورود سامانه بارشی جدید به ایران به گزارش خشکشوئی آنلاین مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور، اظهار داشت: این سامانه بارشی که در اغلب نقاط کشور فعال خواهد بود به تدریج روز یکشنبه ( ۱۲ بهمن) از کشور خارج خواهد شد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به تحلیل نقشه های هواشناسی اظهار داشت: از ظهر امروز( پنجشنبه ۹ بهمن) به تدریج سامانه بارشی از نوار غربی کشور وارد شده و در شمال غرب، غرب، مناطقی از جنوب غرب و ارتفاعات البرز مرکزی سبب بارش برف و باران، وزش باد شدید و در ارتفاعات سبب کولاک برف می شود. روز جمعه (۱۰ بهمن) ضمن تقویت سامانه بارشی، گستره فعالیت آن علاوه بر مناطق ذکر شده به استان های واقع در سواحل غربی دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز، زاگرس مرکزی و جنوبی، شمال بوشهر و شمال غرب فارس کشیده خواهد شد.
به قول وی روز شنبه (۱۱ بهمن) بارش در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، شمال شرق، جنوب غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، نیمه شمالی استان های بوشهر و فارس و با شدت ضعیف تر در بعضی مناطق شرق کشور ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: روز یکشنبه (۱۲ بهمن) بارش پراکنده برای شمال شرق کشور پیشبینی می شود و این سامانه به تدریج از کشور خارج خواهد شد. روز دوشنبه (۱۳ بهمن) در غالب مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام پیشبینی می شود. همینطور روزهای شنبه و یکشنبه در استانهای مرکزی، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان، استان های واقع در مرکز، شرق، شمال شرق، جنوب شرق و جنوب کشور وزش باد شدید پیشبینی می شود که در مناطق شرق، جنوب شرق، و جنوبی کشور احتمال خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا وجود دارد.
ضیائیان تصریح کرد: از اواخر وقت پنحشنبه (۹ بهمن) و طی روز جمعه (۱۰ بهمن) شمال خلیج فارس و روزهای شنبه و یکشنبه ( ۱۱ و ۱۲ بهمن) خلیج فارس مواج خواهد بود.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۱۰بهمن) نیمه ابری و در ساعات ابری به همراه بارش باران با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۱۱بهمن) هم ابری در بعضی ساعات بارش باران و وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
منبع:

1399/11/09
12:20:01
0.0 / 5
429
تگهای خبر: آسمان , باران , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین