ضرورت ایجاد امنیت شغلی برای مددكاران اجتماعی

ضرورت ایجاد امنیت شغلی برای مددكاران اجتماعی به گزارش خشکشوئی آنلاین رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با اشاره به اینکه امنیت شغلی موضوعی جدی برای مددکاران اجتماعی  است گفت: اغلب مددکاران اجتماعی با سازمان خود قرارداد ندارند و یا به صورت پیمانکاری یا خریدخدمت هستند.


سیدحسن موسوی چلک در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه با ورود به فصل زمستان و یا تابستان همیشه افرادی در تلاش این هستند که از بی خانمان ها مراقبت کنند تا این افراد به علت سرما و یا گرما فوت نکنند، می گوید: اگر شهرداری و بعضی از سمن ها نبودند شاید وضعیت اسفباری داشتیم.
وی ادامه می دهد: اما در عین حال که به بی خانمان ها توجه می شود، نباید فراموش نماییم که مددکارانی هم هستند که به این افراد خدمات می دهند و خطراتی آنها را تهدید می کند و آنها نیازمند امنیت شغلی هستند. امنیت شغلی عرضه کنندگان خدمات به کارتن خواب ها و بی خانمانها هم در اورژانس اجتماعی بهزیستی و هم در فوریت های اجتماعی شهرداری مبحث ساده ای نیست و نباید به سادگی از کنار این مورد گذر نماییم.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران می افزاید: اگر گزارشاتی از فعالیت اورژانس اجتماعی، ناجا، شهرداری و... عرضه می دهیم، باید به این مورد دقت کنیم که چه کسانی این عملکرد را ایجاد کردند؟
موسوی چلک با اشاره به اینکه اغلب مددکاران اجتماعی با سازمان خود قرارداد ندارند و یا به صورت پیمانکاری یا خریدخدمت هستند، اظهار می کند: امنیت شغلی موضوعی جدی برای مددکاران اجتماعی است و به نظر افراد با سابقه در این کار، نیازمند به امنیت شغلی هستند و حتی مبحث سختی کار آنها هم مهم می باشد.
وی یادآور می شود: سختی کار و امنیت شغلی مبحث مهمی است که به نظر بی توجهی سازمان اداری استخدامی در مجموعه دستگاههای دولتی مرتبط مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و سازمانهای استخدامی در برابر امنیت شغلی این افراد قابل گذشت نیست. مددکاران افرادی هستند که خط مقدم عرضه خدمات هستند و بیشترین سختی کار و خطرات را تحمل می کنند اما به علت اینکه خرید خدمت هستند در خیلی از موارد مشمول پاداش ها و اضافه کار نمی شوند.
منبع:

1399/11/10
14:52:53
0.0 / 5
644
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین