ابتكار:

فعالیت در عرصه های فرهنگی و اجتماعی باید برای زنان و مردان برابر باشد

فعالیت در عرصه های فرهنگی و اجتماعی باید برای زنان و مردان برابر باشد کردستان معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: در عرصه های فرهنگی و اجتماعی فرصت ها باید برابر باشد و دختران و زنان ما باید بتوانند استعداد ها و فعالیتهای خویش را اجرا و شکوفا کنند.


معصومه ابتکار امروز دوشنبه (۲۰بهمن ماه) در نشست زن کرد سرمایه اجتماعی توسعه فرهنگی که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار نمود: روز زن برگرفته از الگویی به تمام معنا برای تمام جهان است که شخصیتی فرا زمانی و فرا مکانی بوده و سبک های زندگی خوبی برای جامعه امروز به ارمغان آورده و از آن به نام کوثر یاد می شود.
وی ادامه داد: با عنایت به اجرای برنامه های سند تحول زنان در کردستان، تحولات خوبی در شاخصه عدالت جنسیتی در استان تا آخر سال رخ خواهد داد و امید است که تداوم داشته باشد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، بیان نمود: هدف از اجرای سند تحول بانوان این است که شرایط زندگی را برای اعتلا و رشد آحاد جامعه و همه زنان ایران در شرایط سخت کنونی که بخشی از آن در ارتباط با تحریم های ظالمانه و بخشی هم به علت ضعف های مدیریتی است، مهیا نماییم.
وی افزود: با بنیاد شهید و ایثارگران توافق و اعلام نموده ابم که سال جاری جشنواره ۱۷هزار زن شهید و جانباز باهدف شناسایی و معرفی شخصیت های متعالی و زیبای این زنان و ایثارگری و تاب آوری آنها که می تواند برای زنان جامعه نوید بخش باشد، برگزار گردد.
ابتکار بیان نمود: نشست امروز زنان کرد در کردستان نشان از وجود سرمایه های عظیم و استعدادهای بی نظیری دارد که اجرای سند ارتقا و تحول زنان در استان می تواند عرصه را برای فعالیتهای بانوان مهیا و باز تر کند.
وی ادامه داد: در عرصه های فرهنگی و اجتماعی فرصت ها باید برابر باشد و دختران و زنان ما باید بتوانند استعداد ها و فعالیتهای خویش را اجرا و شکوفا کنند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه طرح جامع صدمه های اجتماعی زنان در کشور به پایان رسیده است، افزود: اطلس صدمه های اجتماعی زنان کردستان در حال بررسی است و تا کنون صدمه ها را در این عرصه شناسایی کرده و در حال تبدیل آن به برنامه عملیاتی هستیم.
وی اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد نقطه اتکای دولت تدبیر و امید است و این دولت با اعتقاد به این سمن ها در جهت حضور موثر سازمان های مردم نهاد برای جلب مشارکت مردم کوشیده است.
ابتکار از برگزاری دوره آموزشی حضوری و مجازی برای ۲۲۰۰نفر بانو در کشور اطلاع داد و اظهار داشت: کردستان یکی از استان های فعال در این حوزه بوده است.
وی از وجود فرصت پروژه های اختصاصی برای سمن ها با هدف حمایت اطلاع داد و اعلام نمود: سمن های استان کردستان می توانند در حداقل زمان و تا آخر این ماه برای عرضه پروژه در چارچوب سند ارتقاء زنان و توانمندسازی بانوان با اولویت اجرای سند برنامه عرضه کنند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: طرح ها و برنامه های زیادی در جهت حمایت هنری بانوان صورت گرفته که همچون می توان به سمفونی شهرزاد که انعکاس بین المللی پیدا کرده اشاره نمود.
وی اعلام نمود: در این راستا آمادگی داریم که کار مشابهی با هنرستان هنرهای زیبای کردستان به صورت ظبط و انتشار وسیع در فضای مجازی با هدف پشتیبانی از بانوان هنرمند کردستانی در عرصه موسیقی انجام دهیم.
ابتکار تصریح کرد: در مبحث کتاب، در این دوره تمرکز ویژه ای بر حضرت خدیجه بعنوان یکی از زنان موفق و حنیف دوران اسلام داشته ایم، یکی از این امور رونمایی از کتاب تاریخ زندگی ایشان بوده است که می تواند مبنایی برای برگزاری مسابقه کتابخوانی در کردستان قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: حالا یکی از دشوارترین شرایط پس از انقلاب به علت شرایط اقتصادی و جنگ نابرابر تحریم ها و شرایط کرونا سپری می شود و دولت در این شرایط پشت سر مردم ایستاده و به سمت آینده روشن حرکت می کند.
1399/11/20
22:18:46
0.0 / 5
585
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , توسعه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین