نامه محیط زیست به وزیر اقتصاد درباره مصوبه ای كه قانون هوای پاك را زیر سوال می برد

نامه محیط زیست به وزیر اقتصاد درباره مصوبه ای كه قانون هوای پاك را زیر سوال می برد به دنبال اجرای مصوبه استقرار واحدهای صنعتی متقاضی در داخل شهرک ها و نواحی صنعتی بدون نیاز به استعلام از محیط زیست، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: چنین مصوبه ای مغایر با قانون هوای پاک است و ما دراین زمینه نامه ای به وزیر اقتصاد نوشته ایم.مسعود تجریشی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: مصوبه هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار در وزارت امور اقتصاد و دارایی درباب استقرار واحدهای صنعتی متقاضی در داخل شهرک ها و نواحی صنعتی بدون نیاز به استعلام از محیط زیست، مصوبه ای غیر قانونی و برخلاف قانون هوای پاک است.

وی با اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست دراین باره نامه ای برای وزیر اقتصاد ارسال و تاکید کرده است که این مصوبه غیر قانونی می باشد، تاکیدکرد: چنین مسئله ای علاوه بر محیط زیست لطمه هایی برای وزارت صمت نیز به دنبال دارد. برای مثال در بعضی شهرک های صنعتی که کارخانه های تولید مواد غذایی مشغول به فعالیت هستند، واحدهای تولید شیشه و شن و ماسه به سبب ایجاد گرد و خاک و به وجود آوردن مشکلاتی برای واحدهای غذایی، نمی توانند در این شهرک ها مستقر شوند. بدین جهت این مصوبه غیرقانونی، وزارت صمت را نیز با مشکل مواجه خواهدنمود.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه مصوبه هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار، عجولانه و غیرکارشناسی بود، اظهار داشت: تسهیل کسب وکار به مفهوم این نیست که ساختارهای قانونی کشور را بهم بزنیم. هرچند لازم است که سازمان حفاظت محیط زیست صدور مجوزهای کسب وکار را تسهیل و تسریع کند اما اگر قوانین مصوب شده حذف شوند، بطور قطع به ضرر خود ما خواهد بود.

تجریشی در آخر اظهار داشت: متاسفانه گاهی افراد فکر می کنند هدف قوانینی که محدودیت و ممنوعیت به وجود آورده است چوب لای چرخ اقتصاد گذاشتن است این درحالیست که خیلی از این قوانین چارچوب و نظمی را برای فعالیت مداوم به وجود آورده اند.
1399/12/03
12:20:09
0.0 / 5
597
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین