قوسیان مقدم عنوان كرد:

استقرار یكی از بهترین و بزرگترین فضاهای آموزشی هلال احمر در ساوه

استقرار یكی از بهترین و بزرگترین فضاهای آموزشی هلال احمر در ساوه به گزارش خشکشوئی آنلاین مرکزی دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت: یکی از بهترین و بزرگترین فضاهای آموزشی در اختیار جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه است.


دکتر محمدحسن قوسیان مقدم ۱۴ اسفندماه در بازدید از نحوه برگزاری آزمون کسب درجه ایثارگری که به میزبانی جمعیت هلال احمر ساوه در جریان است، اظهار نمود: عمده وظایف جمعیت هلال احمر از راه نیروی داوطلب انجام می شود به صورتی که بخشی از اقدامات در حوزه امداد و نجات و حوادث و سوانح است و بخشی به امداد و نجات در حوادث جاده ای مرتبط می شود که عموما نیروهای امدادگر انجام می دهند.
وی با اشاره به اینکه درجه ای به نام درجه ایثار در جمعیت هلال احمر تعریف شده که درجه امداد و نجات بین المللی است، اظهار داشت: برای کسب این درجه توسط امدادگران مراحل مختلفی پیشبینی شده است که شاید ۱۰ تا ۱۵ سال کسب این درجه بعد از ورود امدادگران به جمعیت هلال احمر به طول بینجامد.
قوسیان مقدم خاطرنشان کرد: داوطلبان برای کسب این درجه باید مسابقاتی را طی کنند که هرسال برگزار می گردد و هر دو سال یکبار هم مجدد این درجه روزآمد می شود.
وی با اشاره به اینکه در وضعیت کرونا برگزاری این مسابقات دشوار بود، اما با تدبیر جمعیت مقرر شد که بخش خواهران که تعداد کمتری دارد در شهرستان ساوه دنبال شود، اضافه کرد: پیش از حضور شرکت کنندگان در این مسابقات تست ها و شرایط لازم ارزیابی شده است تا برگزاری با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی انجام گیرد و در واقع در هر مرحله ۵۰ نفر شرکت دارند که بعد از برگزاری آزمون، گروه بعدی کار خویش را آغاز می کنند تا واجدین درجه ایثار شناسایی شوند.
دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور مزایای این درجه را، ارتقای این نیروها به میزان یک درجه بالاتر از نیروهای استخدامی در جمعیت دانست و اظهار داشت: این امدادگران داوطلبانه در جمعیت فعالیت دارند و در واقع برای حضور در عملیات ها یک کمک هزینه ایاب و ذهاب را دریافت می کنند، اما با دریافت این درجه هزینه بیشتری دریافت می کنند چونکه نیروهای آماده تر جمعیت هلال احمر محسوب می شوند.
وی اظهار نمود: یکی از بهترین و بزرگترین فضاهای آموزشی در اختیار جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه است که در مرکزیت کشور و نزدیک به تهران قرار دارد و در بازدید امروز به دنبال آن هستیم که امکاناتی را جذب نماییم تا این مجموعه به روز شود و از خیرین استان مرکزی دعوت می نماییم که در این امر با جمعیت هلال احمر ساوه مشارکت و همکاری داشته باشند و جمعیت هلال احمر کشور هم تلاش خواهد داشت اعتباراتی برای حفظ و نگهداری این تاسیسات اختصاص دهد.
قوسیان مقدم در مورد اختصاص یک فروند بالگرد به ساوه افزود: تعداد بالگردها در کشور محدود است و امکان اختصاص بالگرد به هر استان وجود ندارد، اما بعضی از استان ها به شکل مشارکتی استفاده می نمایند.
به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، در این سفر رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور با تشریح فرآیند این دوره، اظهار نمود: افرادی که حداقل ۵۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز تست انسانی را دریافت نمایند می توانند به مرحله تست مهارتی وارد شوند و با کسب ۵۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز می توانند به درجه ایثار دست یابند.
دکتر مهدی ولی پور ضمن اشاره به اینکه حدود ۲۵۰۰ نفر از مردان و زنان واجد شرایط حضور در آزمون بودند که با عنایت به برگزاری این دوره در مدت یک ماه در استان های کشور، تابحال ۴۰۰ نفر موفق شدند دوره را پشت سر بگذارند اظهار داشت: بعد از اتمام دوره بانوان در ساوه میتوان رقم دقیق افرادی که به درجه مورد نظر دست پیدا کردند، را اعلام نمود.
وی در مورد طرح نوروزی سازمان، اظهار داشت: سازمان هرساله از ۲۵ اسفندماه در طرح نوروزی همراه دستگاههای مرتبط مانند پلیس راه، راهداری و اورژانس شرکت دارد و سال جاری هم علاوه بر ۵۶۰ پایگاه ثابت که در سطح کشور خدمات شبانه روزی امداد و نجات عرضه می کنند، حدود ۲۰۰ پست موقت اضافه خواهد شد، همینطور مأموریت جدیدی هم از جانب ستاد مقابله با کرونا به جمعیت هلال احمر واگذار شده است که در این راستا مبادی ورودی مسافری کشور را در کنار وزارت بهداشت پوشش خواهیم داد، با نهایی شدن این مأموریت هم ۳۲ پست موقت در فرودگاه ها و نقاط مرزی و مبادی ورودی مسافری کشور هم اضافه می شود.
مهدی پور افزود: حدود ۱۱ هزار نفر امدادگر و نجات تر در طول اجرای طرح با جمعیت همکاری خواهند داشت و ۲ هزار دستگاه خودروی امداد و نجات و ۲۲ فروند بالگرد امدادی هم آماده عرضه خدمات در طرح نوروز ۱۴۰۰ هستند.
در جریان این سفر رئیس جمعیت هلال احمر ساوه هم اظهار داشت: دوره کشوری آزمون کسب درجه ایثار ویژه خواهران و برادران به میزبانی هلال احمر ساوه به مدت ۱۰ روز با حضور نجات گران به استعداد حدودا ۳۰۰ از ۱۱ لغایت ۲۱ اسفندماه برگزار می گردد.
سید لقمان حسینی اضافه کرد: اعطای درجه ایثار به نجاتگرانی دارای درجه نجاتگر یکم هستند و با سپری کردن آزمون آمادگی جسمانی و در صورت قبولی در آزمون مهارتی شرکت کرده و به این نشان مفتخر می شوند.
وی ادامه داد: آزمون آمادگی جسمانی شامل تست کوپر، دو ۴۵ متر، دراز نشست، فشار موازی، دو مارپیچ، انعطاف نیم تنه به جلو، معلق ماندن می شود و پذیرفته شدگان در این آزمون به آزمون مهارتی که شامل نجات در جاده، آوار، کوهستان و فضاهای معلق، سیلاب و کمک های اولیه راه می یابند.
منبع:

1399/12/14
22:48:25
0.0 / 5
534
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پلیس , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین