پیام تبریك وزیر آموزش و پرورش به مناسبت شروع سال ۱۴۰۰

پیام تبریك وزیر آموزش و پرورش به مناسبت شروع سال ۱۴۰۰ خشکشوئی آنلاین: وزیر آموزش و پرورش در پیامی؛ فرا رسیدن نوروز سال 1400 را به مسئولان و مردم، خصوصاً فرهنگیان، دانش آموزان و اولیای آنها، تبریک و تهنیت گفت.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، در متن پیام محسن حاجی میرزایی، آمده است: «نوروز»، روزی نمادین و آیینی نیک به یادگار مانده از نیاکان ماست. نیم نگاهی به پیشینه ایران زمین، مؤید این حقیقت تاریخی است که صاحبان و ساکنان این سرزمین فرهنگ و فرزانگی، هماره آواز گر مهر بوده اند و آغازگر مهرورزی.
انتخاب هنگامه بهار از فصول سال، بعنوان حلول سال نو و برگزیدن نوروز از روزها، بعنوان آغازگاه آن، نشان از روح زیبایی دوستی، امیدآفرینی و اعتدال گرایی ایرانیان دارد. مردمان نیک نهادی که در آغازین روز بهار هم زمان با بارندگی آسمان و زایندگی زمین، نهال دُرستی و دوستی در بوستان دل می کارند.
و اینگونه ایرانیان دبیر و دلیر، توانستند با برخورداری از مشی صلح دوستی و منش ستم ستیزی خویش، در پیچ و خم راه ها و در فراز و فرود تهدیدها و تحریم ها در طول تاریخ، ایمان و ایران خودرا زنده و بهادار نگاه دارند.
در ادامه این متن آمده است: چه نیکوست آموزگارانه با آگاهی از چرایی و چگونگی این میراث باستانی، آیین آنرا چون پیشینیان، بر پای داریم و آیینه اش را از گزافات و اضافات بزداییم تا از این رهگذر بتوانیم، آموزه های بهادار این مهرواره را در وجود مهربان یکایک ایرانیان، نمادین و نهادین نماییم.
چه نیکوست در این روزهای سرد و سخت که هم میهنان عزیزمان آزرده از گزند کرونا هستند و پیشگامان و پیشروان مبارزه، یعنی مجاهدان جبهه بهداشت و درمان، در رزمگاهی پرمخاطره، به دنبال درمان دردمندان، جانفشانی می کنند، این آیین را به صورت مجازی بر پای داریم و از سفرهای غیرضروری بپرهیزیم.
هر ازگاهی که بشر با پدیده شوم بیماریهای فراگیر و مهلکی مانند کرونا مواجه می شود، تمام ابعاد زندگی فردی و اجتماعی اش با چالش های عدیده دست به گریبان می شود و زمانی که ایران عزیز در اوج این اَبَرچالش جانکاه بود، وزارت آموزش و پرورش بعنوان متولی اصلی تعلیم و تربیت رسمی فرزندان ایران اسلامی، در امتداد رسالت ذاتی خویش، یعنی ارائه خدمات آموزشی و پرورشی به دانش آموزان، از همان روزهای اولین شیوع این بیماری مهلک با درک کامل شرایط آن روز و تحلیل های آینده پژوهانه در پیش بینی و پیشگیری شرایط شاق پیش رو، به عزم طراحی، تدوین و اجرای سه شیوه آموزش حضوری، ترکیبی و غیرحضوری قامت بیاراست و برای تحقق هدف عالی خود، یعنی اقامه عدالت آموزشی و گسترش کمّی و کیفی آن، برای اولین بار در گاه شمار آموزش و پرورش این دیار، نرم افزار کاربردی و انحصاری شبکه آموزشی دانش آموز را با نام اختصاری «شاد» به خیل مشتاقان تعلیم و تربیت اهدا نمود. مغز افزاری که سیر صعودی تولد تا تحول آن، موجب مسیری جامع در عرصه آموزش های مجازی کشور شده است.
و حال، نوروزی دیگر فرا می رسد. عید سعیدی که در تلاقی تعالی بخش با ماه شعبان المعظّم، فرخندگی و فرهمندی اش فزونی می یابد.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه نوشته است: این جانب بعنوان خادم کوچک ایران اسلامی در بزرگ ترین دستگاه فرهنگی کشور، یعنی« آموزش و پرورش»، مسرورانه سرایش ترنّم و طراوت بهار و تلألو دگرباره آفتاب نوروزی و حلول حیات بخش ماه شعبان و اعیاد مسعود و موالید مسرورش، خصوصاً خجسته زادروز آخرین ذخیره هستی، «حضرت بقیه الله الاعظم»(عج الله تعالی فرجه الشریف) را به مقام معظّم رهبری- مدظله العالی-، رئیس جمهور محترم، جامعه گرانقدر فرهنگیان، دانش آموزان عزیز و اولیای معزّز و نیز یکایک دل بستگان این آیین پاک در گستره گیتی، خصوصاً ایرانیان مهربان و مهرورز، تبریک و تهنیت می گویم و یادآور می شوم سال جدید، جاری از رخدادهای خطیری است که از آن جمله می توان به سیزدهمین دوره «انتخابات ریاست جمهوری» اشاره نمود که بی شک، نمایان ترین نماد حاکمیت ملّت بر سرنوشت خویش است.
وی آورده است: در این راستا، امید است با ایجاد بستر مساعد مشارکت حداکثری و نیزحضور زنده زنده دلانی چون آموزگاران، دبیران، مربیان، مشاوران و مدیران نهاد عظیم تعلیم و تربیت بعنوان قشر مرجع و اثرگذار، دگر بار شاهد شکوه ایران و شوکت ایرانی باشیم. در پایان، صمیمانه از درگاه خداوند رئوف، برای تمامی انسان های موحد، خصوصاً ایرانیان مهرجوی در سراسر دنیا و تمامی هم میهنان نیکوخصال، خاصه همکاران ساعی و صبور در مجموعه آموزش و پرورش، سالی سرشار از سلامت و سعادت آرزو دارم. امید که در سایه سار عبودیت خدا، سال۱۴۰۰ را که باخبر هزاره جدید است چنان پاک و پایدار زیست نماییم که بیش از شروع این سال نو، اختتام آنرا عید بدانیم و جشن بگیریم.
منبع:

1399/12/28
18:39:20
0.0 / 5
354
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین