دبیر ستاد طرح سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی:

دارو به مقدار كافی برای ایام تعطیلات نوروزی در بیمارستان ها موجود است

دارو به مقدار كافی برای ایام تعطیلات نوروزی در بیمارستان ها موجود است خشکشوئی آنلاین: دبیر ستاد طرح سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از اجرای طرح سلامت نوروزی تا اختتام تعطیلات نوروزی آگاهی داد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر امیر هاشمی با اشاره به شروع اجرای طرح سلامت نوروزی از ۲۷اسفندماه ۹۹ اظهار داشت: امسال نیز همانند سنوات گذشته پیرو دستورالعمل وزارت بهداشت ستاد سلامت نوروزی دانشگاه در مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی تشکیل شد و هماهنگی های لازم درباب اجرای هر چه بهتر خدمت رسانی در روزهای تعطیلات نوروزی با معاونت های دانشگاه صورت گرفت.
وی با اشاره به برنامه ریزی های ستاد سلامت نوروزی اشاره کرد: اعضای هیئت رییسه دانشگاه، مدیران و کارشناسان حوزه های مختلف دانشگاه طبق برنامه تمامی مراکز درمانی، مراکز بهداشتی ۱۶و۲۴ساعته، پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی، داروخانه های شبانه روزی و مراکز ارائه خدمات رفاهی به مسافران را به صورت شبانه روزی مورد بازدید و ارزیابی قرار می دهند و با متخلفان بطور جدی برخورد قانونی صورت می گیرد.
بگفته هاشمی کلینیک دندانپزشکی قاضی طباطبایی وابسته به دانشکده دندانپزشکی نیز در روزهای نوروز آماده ارائه خدمات دندانپزشکی اورژانسی به شهروندان است.
دبیر ستاد سلامت نوروزی دانشگاه اشاره کرد که امسال نیز با روسا و مدیران تمامی مراکز بهداشتی و درمانی، بیمارستان ها و درمانگاه ها برای آمادگی بخش ها با کلیه امکانات و نیروی انسانی شامل پزشکی، پیراپزشکی، اداری و خدماتی هماهنگی لازم برای خدمت رسانی مناسب به هموطنان صورت گرفته است.
وی از ویزیت روزانه بیماران بخش ها و اورژانس توسط پزشکان متخصص درمانی و اعضای هیئت علمی بیمارستان ها آگاهی داد و در ادامه اظهار داشت: بیمارستان های شهید مدرس، شهید لواسانی، بقیه الله الاعظم (عج) و قلب جماران آماده ارائه خدمات کد ۲۴۷ برای درمان سکته حاد قلبی و بیمارستان های امام حسین (ع)، شهدا تجریش و لقمان حکیم نیز آماده خدمت کد ۷۲۴ برای درمان سکته حاد مغزی هستند.
دبیر طرح سلامت نوروزی دانشگاه اضافه کرد: بمنظور ارائه خدمات مناسب به مصدومان احتمالی ناشی از حوادث جاده ای، هماهنگی با ارگان های در رابطه با طرح سلامت نوروزی همچون پلیس راه، جمعیت هلال احمر، ستاد خدمات سفر و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام شد.


فعالیت داروخانه های شبانه روزی در تعطیلات نوروزی
هاشمی با اشاره به ارائه خدمات دارویی و اطمینان از وجود داروهای ضروری در بیمارستان ها اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط معاونت غذا و دارو، دارو به مقدار کافی برای ایام تعطیلات نوروزی در بیمارستاها موجود است و بیماران همانند روزهای عادی، برای تهیه دارو به خارج از بیمارستان ارجاع نمی شوند. داروخانه های شبانه روزی در روزهای تعطیلات نیز مشغول ارائه خدمات هستند.
دبیر ستاد سلامت نوروزی با اشاره به حفظ ظرفیت فعالیت بخش های اورژانس، ویژه از جملهICU، CCU، NICU، PICU و دیالیز اضافه کرد: کلینیک ها و درمانگاه های ویژه بیمارستان ها نیز در طول روزهای کاری ایام نوروز با تامین رشته های بالینی خاص شامل داخلی، قلب، زنان، اطفال، جراحی عمومی، روانپزشکی و دیگر تخصص ها آماده خدمت رسانی هستند.
وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی و توریستی و همین طور حجم بالای تردد جاده ای شهرستان های تابعه دانشگاه اظهارکرد: امسال نیز چون سنوات قبل در شهرستان های فیروزکوه، دماوند، ورامین، پاکدشت، پیشوا و قرچک؛ آمبولانس های اورژانس ۱۱۵در حاشیه جاده ها استقرار یافته و خدمات اورژانسی لازم به مسافران ارائه می شود.
هاشمی با اشاره به فعال بودن مراکز بهداشتی در روزهای تعطیلات نوروز اشاره کرد: مراکز بهداشتی و درمانی شبانه روزی و ۱۶ساعته در روزهای نوروز آماده خدمت رسانی هستند که این مساله به روش های مختلف توسط معاونت امور بهداشتی دانشگاه اطلاع رسانی می شود. همین طور نظارت بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و رفاهی توسط کارشناسان بهداشتی دانشگاه به صورت روزانه صورت می گیرد.
منبع:

1400/01/02
01:14:27
0.0 / 5
428
تگهای خبر: اماكن , بهداشت , پلیس , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین