سفارش یك مركز پزشكی در هامبورگ درباره واكسن كرونا برای زنان آبستن

سفارش یك مركز پزشكی در هامبورگ درباره واكسن كرونا برای زنان آبستن به گزارش خشکشوئی آنلاین یک مرکز پزشکی در هامبورگ به این نتیجه رسیده است که شمار زنان حاملگی که به کرونا مبتلا می شوند رو به افزایش است و باآنکه تابحال به زنان آبستن سفارش نمی شد که این واکسن را بزنند ولی اکنون گفته می شود ˮزدن آن مفیدتر از نزدن است.ˮ


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، کلینیک دانشگاه هامبورگ-اپندورف گزارش کرده است که در طول سال ۲۰۲۰ میلادی تنها یک زن آبستن به علت مبتلا شدن به کرونا در این مرکز تحت درمان قرار گرفته و سال جاری هفت زن آبستن با این بیماری به مرکز یاد شده مراجعه نموده اند.
استفان کلوگه، مدیر کلینیک در این مورد می گوید که پنج مورد از مبتلا شدن تنها در دو هفته گذشته رخ داده است. او این افزایش را اخطار دهنده می داند و می گوید هم خودش و هم همکارانش به این نتیجه رسیده اند که بطور قطع باید زنان آبستن در آلمان واکسینه شوند.
به قول کلوگه، این یک پدیده جدید است و به علت شیوع نوع B.1.1.7 ویروس کرونا است که به صورت قابل توجهی مسری تر و مشکوک به ایجاد روند شدیدتر بیماری است.
این نوع از کروناویروس حالا در سرتاسر آلمان در بین افراد زیر ۵۰ سال و همچنین کودکان بیشتر مشاهده می شود. به نظر گلوکه، حالا احتمال مبتلا شدن به ویروس در زنان در سنین باروری بیشتر شده است.
کلوگه احتمال می دهد که بعضی از زنان آبستن احیانا از راه فرزندانِ دیگرِ خود آلوده شده اند. بیماران زن حدود ۳۰ سال سن دارند که معمولا هیچ بیماری قبلی ندارند. آنها اغلب در سه ماهه اول حاملگی هستند. به قول کلوگه، این زنان در سالهای میانی زندگی خود به سر می برند و این برای پزشکان بسیار نگران کننده است.
واکسیناسیون ضد کووید ۱۹ هنوز به صورت کلی برای زنان آبستن در آلمان سفارش نشده و دلیل آن نگرانی از عواقب احتمالی واکسن برای مادر و جنین است. با این وجود مدیر کلینیک دانشگاه هامبورگ-اپندورف اعتقاد دارد که خطر واکسیناسیون صفر نیست اما سود آن بیشتر است.
به گزارش دویچه وله، او از زنان آبستن خواست که تحت نظر پزشک معالج خود واکسینه شوند و در صورت امکان همسر آنها هم باید واکسینه شود. در چندین کشور هم واکسیناسیون برای زنان آبستن سفارش شده است.1400/02/14
13:52:44
0.0 / 5
346
تگهای خبر: آب , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین