درخواست سازمان محیط زیست برای واكسیناسیون كادرآزمایشگاهی

درخواست سازمان محیط زیست برای واكسیناسیون كادرآزمایشگاهی خشکشوئی آنلاین: ایسنا نوشت: مدیرکل دفتر پایش فراگیر محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست از واکسینه نشدن کادر آزمایشگاهی که بخش فاضلاب و پسماند عفونی بیمارستان ها را رصد می کنند و به شدت در معرض خطر آلوده شدن به ویروس کرونا هستند، اطلاع داد.


هلنا کعبی با تاکید بر این که بعد از مکاتبات و تماسهای تلفنی بسیار هنوز وزارت بهداشت در زمینه همکاری افراد در معرض خطر شاغل در آزمایشگاه ها اقدام نکرده و پاسخ مثبت نداده است، اظهار داشت: قسمتی از کارها در آزمایشگاه ها توسط نیروهای ما یا همکاران در ۳۱ استان انجام می شود و قسمتی از اقدامات را هم آزمایشگاه های معتمد سازمان محیط زیست انجام می دهند.

وی با اشاره به این که پایش بیمارستان ها در دو حوزه صورت می گیرد، اظهار نمود: یکی بحث پایش فاضلاب و دیگری بحث پایش پسماندهای عفونی بیمارستانی است.

مدیرکل دفتر پایش فراگیر محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: کادر آزمایشگاه باید رصد کنند که فاضلابی که از بیمارستان خارج می شود، تصفیه شده است یا خیر؟ در حوزه پسماند هم به همین شکل رصد می کنند که آیا پسماند عفونی که از بیمارستان خارج می شود، بی خطر شده است یا خیر؟

کعبی با اشاره به این که برای رصد پسماند بیمارستانی، همکاران به بیمارستان ها و بخش مربوطه رجوع می کنند، اظهار داشت: بعد از مراجعه، فرایندی روی پسماند عفونی انجام می شود تا ببینند آیا پسماند واقعا بی خطر می شود یا خیر؟

وی افزود: همکاران و کادر آزمایشگاهی مورد بحث، نمونه ای از پسماند که وارد دستگاه بی خطر آفرین می شود را در کنار تست های مختلف قرار می دهند، پسماند عفونی همراه تست ها وارد دستگاه و بعد از گذراندن مراحل از دستگاه خارج می شود. همکاران بررسی می کنند که آیا پسماندی که از دستگاه خارج شده، بی خطر شده است یا نه؟ بدین سبب کاملا با پسماند عفونی در ارتباط قرار می گیرند.

مدیرکل دفتر پایش فراگیر محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: با توجه به این که از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا حساسیت ما درمورد مبحث پایش بیشتر شده است، اعلام کردیم که ماهانه حتما پایش هر بیمارستان صورت گیرد و اگر ماهی یک مرتبه بیمارستانی پیش از شیوع کرونا، پایش نمی شد اما اکنون با حساسیت بیشتر مبحث پیگیری و هر بیمارستان حتما ماهانه پایش شود.

کعبی با توجه به این که یک سری از این افراد به سبب مراجعه به بیمارستان ها گرفتار ویروس کرونا شده اند، اظهار داشت: گاهی میزان مواجهه این افراد با کرونا بیشتر از پرسنل بیمارستان است چونکه پرسنل بیمارستان در محیط بهداشتی فعالیت می نمایند اما این افراد دقیقا جایی می روند که ضایعات عفونی تخلیه شده است.

وی با تاکید بر این که مکاتبت سازمان حفاظت محیط زیست با وزارت بهداشت بیشتر از یک ماه است که صورت می گیرد، اظهار نمود: دو ماه پیش برمبنای نامه هایی که به دستمان رسید و نشان دهنده آلوده شدن افراد به ویروس کرونا بر اثر مراجعه به بیمارستان ها بود، بوسیله مکاتبه از تمامی استانها خواستیم پرسنل خود و پرسنل آزمایشگاه های معتمد سازمان - که کار پایش بیمارستانی را انجام می دهند - را معرفی کنند.

مدیرکل دفتر پایش فراگیر محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست افزود: حدود ۴۰۰ نفر عرضه شدند که اکثرا جوان هستند و به این زودی نوبت واکسن آنها نمی رسد بدین سبب نامه ای را به وزارت بهداشت ارسال کردیم اما وزارت بهداشت اعلام نمود که این افراد در گروه دسته سه قرار می گیرند و جزو اولویت های اصلی نیستند.

کعبی با تاکید بر این که حدود یک ماه و نیم است که با وزارت بهداشت مکاتبه و تماس تلفنی داریم اما به نتیجه نرسیده ایم، اظهار داشت: دوستان پیگیر هستند تا این افراد جزو اولویت واکسن قرار گیرند. اگر همه خیالشان از بی خطر شدن پسماند بیمارستان راحت نباشد، این پسماند آلوده می تواند منبعی برای شیوع مجدد بیماریهای جدید باشد بدین سبب درصددیم با وزارت بهداشت جلسه تشکیل دهیم و مشکل را حل نماییم.

وی اشاره کرد: اگر نتوانیم افراد مذکور را در اولویت دریافت واکسن قرار دهیم، در حق این عزیزان اجحاف شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، مدیرکل دفتر پایش فراگیر محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به بیمار شدن یک پرسنل که آبستن بود و دوره سخت گذر از بیماری وی اظهار داشت: آزمایشگاه معتمد، بخش خصوصی هستند و اگر پرسنل کار محوله را انجام ندهند، اخراج می شوند. این خانم که آبستن بود و بعد از مراجعه به بیمارستان برای پایش، کرونا گرفت و دوره سختی را گذراند. ۴۷۲۳۷


منبع:

1400/03/02
21:52:37
0.0 / 5
370
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیماری , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین