چرا هوای تهران به ازن آلوده شد؟

چرا هوای تهران به ازن آلوده شد؟ خشکشوئی آنلاین: ایسنا نوشت: رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست ضمن بیان این که علت اصلی افزایش غلظت آلاینده ازن تردد وسایل نقلیه است، اظهار داشت: شدت دما نیز بر افزایش غلظت آلاینده ازن موثر است.



مهدی میرزایی در نشست خبری مجازی سازمان حفاظت محیط زیست که امروز انجام شد ضمن اشاره به افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق ازجمله تهران اظهار نمود: آلاینده ازن، آلاینده ثانویه ای است که علت اصلی افزایش غلظت آن، تردد وسایل نقلیه است.
وی افزود: عموما این تصور وجود دارد که به سبب محدودیت های کرونائی حجم ترددها کاهش پیدا کرده است پس آلودگی هوا نیز باید کمتر شود این درحالیست که برمبنای آمار شهرداری تهران حجم تردد خودرو ها کاهش پیدا نکرده است. از سویی دیگر به سبب شیوع بیماری استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی کمتر و استفاده از وسایل نقلیه شخصی بیشتر شده است.
میرزایی با اعلان اینکه شدت دما نیز روی افزایش غلظت آلاینده ازن موثر است، اشاره کرد: متاسفانه در کشور نوسازی ناوگان و از رده خارج کردن خودرو های فرسوده انجام نشده است و تازمانی که این اتفاق نیفتد ما شاهد افزایش غلظت آلاینده ازن و ناکس خواهیم بود.
رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۶۰ درصد ناوگان اتوبوسانی فرسوده می باشند و این ناوگان نیز تاثیر بیشتری نسبت به خودرو های شخصی روی آلودگی هوا دارند.
به گفته میرزایی در حال حاضر سازمان حفاظت محیط زیست به دنبال آنست که مطالعه و منشایابی دقیقی درباره آلاینده ازن انجام دهد و ارائه نماید.

47231


منبع:

1400/03/13
23:48:33
0.0 / 5
266
تگهای خبر: آلودگی , اتو , اتوبوس , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین