مدیر پروژه واكسن ایرانی فخرا:

با توسعه كارخانه، ظرفیت تولید واكسن فخرا افزایش می یابد

با توسعه كارخانه، ظرفیت تولید واكسن فخرا افزایش می یابد به گزارش خشکشوئی آنلاین مدیر پروژه واکسن ایرانی فخرا اظهار داشت: تولید این محصول در زیر ساختی با ظرفیت دو میلیون دوز در سال شروع گردید که با بهینه سازی فرایندها به 10 میلیون دوز در سال ارتقاء یافت. ما امیدواریم با توسعه کارخانه تولید صنعتی واکسن تا اختتام تابستان این ظرفیت به چند برابر ظرفیت فعلی افزایش یابد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، احمد کریمی مدیر پروژه واکسن ایرانی فخرا بامداد چهارشنبه در شروع فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی فخرا طی سخنانی اظهار نمود: پروسه تحقیق و توسعه واکسن فخرا از اسفند ۹۸ در سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در زمان حیات شهید فخری زاده با راهبری و مدیریت ایشان شروع گردید که به جهت اهمیت این پروژه شهید والا مقام و مقام محترم عالی وزارت نظارت مستقیم بر انجام پروژه داشتند.

وی افزود: همانطور که مستحضرید واکسن فخرا از نوع واکسن های کشته شده و غیرفعال است که در بستر سطح ۳ ایمنی تولید می شود. بذر واکسن با غربالگری از میان ۳۵۰۰۰ نمونه بیمار ایرانی ایزوله گردیده و شناسنامه دار شده است.
مدیر پروژه واکسن ایرانی فخرا اظهار داشت: تولید این محصول در زیر ساختی با ظرفیت دو میلیون دوز در سال شروع گردید که با بهینه سازی فرایندها به ۱۰ میلیون دوز در سال ارتقاء یافت. ما امیدواریم با توسعه کارخانه تولید صنعتی واکسن تا اختتام تابستان این ظرفیت به چند برابر ظرفیت فعلی افزایش یابد.
کریمی اشاره کرد: فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن فخرا با موفقیت با ۱۳۵ نفر داوطلب به انجام رسید. در این فاز سه گروه غلظت بالای واکسن، غلظت پایین واکسن و واکسن نما وارد مطالعه شدند که بی خطری واکسن فخرا محرز گردید، هر دو غلظت واکسن سیستم ایمنی را تحریک کرد. ایجاد آنتی بادی های نوترالیزان در خون داوطلبین نشان داد که این واکسن قابلیت خنثی سازی ویروس را دارد. بیشترین تحریک سیستم ایمنی در تزریق غلظت بالای واکسن و فاصله تزریق ۱۴ روز مشاهده شد.
وی در ادامه بابیان این که فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن فخرا با ۵۰۰ نفر داوطلب صورت خواهد گرفت، اضافه کرد: برمبنای نتایج فاز اول غلظت بالا و فاصله تزریق ۱۴ روز انتخاب شده است. جهت کاهش مراجعه حضوری داوطلبین نرم افزاری طراحی شده که بوسیله موبایل یا کامپیوتر وضعیت خودرا ثبت می کنند و همکاران ما در مرکز بصورت لحظه ای به بررسی موضوع پرداخته و در صورت لزوم اقدام متناسب را انجام خواهند داد.
مدیر پروژه واکسن ایرانی فخرا اضافه کرد: در این بخش بر خود واجب می دانم از همراهی ملت غیور ایران که با استقبال کم نظیر خود از شرکت در کارآزمایی بالینی واکسن فخرا سبب دلگرمی گروه فخرا شدند تقدیر و تشکر نماییم همچنین، از پشتیبانی و حمایت های همه ارکان وزارت دفاع خصوصاً مقام محترم عالی وزارت امیر حاتمی که در تمامی طول پروژه حامی ما بودند سپاسگزاریم.

کریمی افزود: از پشتیبانی و پیگیری های ستاد کل نیروهای مسلح، همین طور حمایت و همکاری بی شائبه معاونت آماد و پشتیبانی وزارت دفاع، معاونت منابع انسانی و اداره کل بهداشت و درمان، هیئت مدیره و مدیر عامل محترم سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، مدیرعامل محترم سازمان صنایع دفاع و همکاران ایشان در بهره برداری از مرکز کارآزمایی بالینی، دانشگاه علوم پزشکی ارتش، دانشگاه جامع امام حسین (ع)
و دانشگاه علوم پزشکی ایران کمال امتنان را داریم. از شرکت های دانش بنیان کشور که در کمک به این پروژه و بومی سازی تجهیزات و مواد مورد نیاز نقش ویژه ای داشته و ما را یاری می کنند قدردانی می گردد.
وی در آخر اظهار داشت: تشکر ویژه از خانواده های معزز و محترم شهدای هسته ای پرافتخار کشور را داریم. کسانی که در ادامه راه شهدا با حضور در این مجلس یاور محققین این عرصه شده و در شروع فاز ۱ با تزریق به فرزند شهید فخری زاده و امروز در شروع فاز دوم با تزریق به همسر شهید رضایی نژاد در شروع راه واکسن راه شهدا را ادامه دادند.
منبع:

1400/03/19
10:35:37
0.0 / 5
366
تگهای خبر: بهداشت , توسعه , تولید , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین