اعضای لیست جبهه اصلاحات شورای شهر ششم تهران مطرح كردند

از تقاضابرای حضور تهرانی ها در انتخابات تا درخواست از مدیران شهری دوره قبل برای پاسخگویی

از تقاضابرای حضور تهرانی ها در انتخابات تا درخواست از مدیران شهری دوره قبل برای پاسخگویی نشست خبری 21 نامزد عضو فهرست جبهه اصلاحات برای شورای شهر تهران که به لیستˮ جمهورˮ نامگذاری شده برگزار و نامزدهای این فهرست به بررسی اولویت ها و بیان دغدغه ها و برنامه های خود برای شهر تهران پرداختند.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، چکیده اظهارات و برنامه های ۲۱ عضو فهرست جمهور که ظهر امروز در نشست خبری در مرکز همایش های رایزن برگزار شد، به شرح زیر آمده است:
"رضا امیدوارتجریشی از جوانان عضو فهرست که سابقه شورایاری و فعالیت در بخش صنعتی و خصوصی را در کارنامه دارد در این جلسه سخنانش را با گرامی داشتن یاد آیت الله طالقانی بعنوان بنیان گذار شوراها شروع کرد و اظهار داشت: جای کسانی که خدمات زیادی در شورای شهر پنجم ارائه کرده و حالا صلاحیت شان تأیید نشده بسیار خالی است و امیدوارم که ما بتوانیم روند مثبتی را که با رأی مردم در شورای شهر شروع شده ادامه دهیم و پیشرفت های بیشتری را نیز حاصل نماییم.
امیدوار تجریشی افزود: پیگیری لایحه جامع مدیریت شهری و افزایش نقش آفرینی شورایاری ها در اداره شهر همچون با اهمیت ترین اولویت های بنده برای شورای شهر است. علاوه بر آن به بحث اقتصاد شهری بعنوان یک ضرورت برای شهر تهران تمرکز خواهم کرد و مدیریت محله محور را نیز ارتقاء خواهیم داد.
این نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران همین طور در پاسخ به پرسشی درباره مشکلات اقتصادی شهر تهران اظهار نمود: ما امروز در وضعیت تحریم ها، شیوع ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی بسیاری قرار داریم که همین موضوع سبب کاهش درآمدهای مدیریت شهری شده است.
تهران را به کارگاه ساخت و ساز تبدیل نمی کنیم
امیدوارتجریشی با اعلان اینکه در دوره ششم مدیریت شهری رویکرد اصلاح طلبان استفاده از نظر و مشارکت مردم در تامین بودجه است، اظهار داشت: ما تهران را به کارگاه ساخت و ساز تبدیل نخواهیم کرد و بجای پروژه های بزرگ و بدون فایده که بیشتر جنبه نمایشی دارد منابع شهر را صرف ساخت و ساز محله محور و رفع نیاز شهروندان خواهیم کرد و به دنبال ایجاد درآمد پایدار برای شهر خواهیم بود.
وی ادامه داد: مردم در این شهر عوارض نوسازی و مالیات می دهند. بدین سبب حق دارند که رأی و نظرشان در اداره شهر و تصویب بودجه شهرداری اعمال شود. ما نیز اساسا تلاش خواهیم کرد تا پیش از هر گونه فعالیت عمرانی نظر و مطالبات مردم را احصا کرده و پروژه ها و اقدامات بر طبق خواست و نیاز مردم باشد.
وی توسعه سامانه های هوشمند و حرکت تهران به سمت شهری هوشمند را از دیگر اولویت ها برشمرد و اظهار داشت: قسمتی از درآمدهای شهری باید صرف تامین زیرساخت ها برای کاهش آلودگی هوا و کاهش ترافیک بعنوان دو اولویت اول مردم شهر تهران شود. بدین جهت تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی و توسعه مترو نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
بدون حضور مردم امکان تغییر وجود ندارد
زهرا بهروزآذر نامزد دیگر مورد حمایت لیست" جمهور" که جزو جوانان فهرست نیز محسوب شده و سابقه مدیریت در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران را نیز در اختیار دارد، اظهار داشت: چهار سال پیش مردم تهران با رأی میلیونی خود تصمیم گرفتند که هویت و سیاست گذاری های شهری تغییر کند. همین رویکرد نیز بر سر کار آمده و طی چهار سال باوجود تمامی مشکلات و کمبود منابع که تحریم ها و شیوع ویروس کرونا همچون آنست سیاست گذاری ها و ریل گذاری شهر برای تغییر تدوین شد و ما مسیری را شروع کردیم تا مردم به چیزی که لایق آن هستند برسند. حالا در ادامه این مسیر بدون حضور مردم امکان این تغییر وجود نخواهد داشت. بدین جهت از مردم می خواهم که به لیست" جمهور" که ادامه فهرست امید است رأی دهند تا شهر ما به شهر دوست داشتنی تر و بهتری بدل شود.
این نامزد مورد حمایت جبهه اصلاحات درباره برنامه و اولویت های خود برای زنان در شهر نیز اظهار داشت: ما در همین دوره بحث از بین بردن فضاهای بی دفاع شهری و نقاط ناامین برای زنان را در دستور کار خود قرار داده ایم و طرح های ویژه ای را برای زنان سرپرست خانوار اجرائی کردیم.
وی ادامه داد: همین طور طبق ماده ۱۶ بهبود کسب وکار نیز شهرداری وظیفه دارد تا فضایی را برای عرضه محصولات تولیدکنندگان خرد فراهم آورد که ما این موارد را در مدیریت شهری بعدی بطور جدی ادامه خواهیم داد.
وی با اعلان اینکه فراکسیون زنان شورای شهر ششم را نیز تشکیل خواهیم داد، اظهار داشت: بوسیله این فراکسیون می توانیم خیلی از مشکلات و مسائل مربوط به زنان را با انسجام و بطور ویژه حل و فصل نماییم.
بهروزآذر افزود: در این دوره از مدیریت شهری باتوجه به مصوبه به کارگیری زنان و جوانان در پست های مدیریتی شهرداری که شهرداری را طی یک برنامه پنج ساله ملزم به اجرای آن کرده است توانستیم طی دو سال هشت درصد از مدیریت های ارشد و ۱۷ درصد از مدیریت های میانی را به زنان اختصاص دهیم که امیدوارم در ادامه نیز این روند تا سهمیه ۳۰ درصدی که در قانون مشخص شده ادامه داشته باشد.
بهروزآذر درباره این که آیا از میان زنان نیز گزینه ای را بعنوان شهردار بعدی تهران در نظر دارند یا خیر؟ اظهار داشت: در فهرست ها در مورد گزینه های مختلف شهرداری اساسا بحث هایی وجود دارد و ما نیز در مورد زنان و گزینه های جوان نقطه نظراتی را داریم. هر چند که کنار گذاشتن جناب آقای حناچی با اقدامات خوبی که در شهر انجام داده اند راحت نیست اما اساسا جزو گزینه هایی که در صورت نبود آقای حناچی مطرح خواهد شد زنان توانمند نیز حضور دارند.
به گفته ی ایشان، خوشبختانه در بین زنان گزینه های بسیاری وجود دارد که قابلیت و شایستگی تصدی شهرداری تهران را دارند.
علی اعطا عضو فعلی شورای شهر تهران نیز در این جلسه اظهار داشت: هر کسی که وارد عرصه انتخابات شود پس از آن که رأی مردم را کسب کند نماینده همه مردم شهر تهران است و باید شهر را با کمک مخالفین و استفاده از نظرات منتقدان نیز اداره کنند.
احسان بیسادی نامزد دیگر مورد حمایت فهرست "جمهور" که سابقه حضور در مترو را نیز در کارنامه دارد، اظهار داشت: ترجمان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در شورای شهر بعنوان یک نهاد مدنی، آزاد و مستقل نمود پیدا کرده است. ما می خواهیم تا شهر تهران به شهری جهت زندگی تبدیل گردد و قول می دهیم که با حضور در شورا، آرمان های شهیدان و مطالبات مردم را پیگیری نماییم.
بیسادی همین طور در پاسخ به پرسشی درباره معضلات شهر تهران، آلودگی هوا را بعنوان معضل اول شهر تهران اعلام نمود و اظهار داشت: برای حل این مساله منابع شهر تهران کاملا محدود است و ما نیاز داریم تا نسبت به جلب مشارکت دستگاهها و به ویژه دولت اقدام نماییم.
در مقابل یک جریان شهروند ستیز و شهرفروش ایستاده ایم
سیدمجتبی تقوی نژاد نامزد دیگر لیست" جمهور" که سابقه حضور در شهرداری را نیز داشته و جزو جوانان فهرست اظهار داشت: ما ادامه راهی را که از سال ۹۶ در شهر تهران شروع شد خواهیم رفت و در مقابل یک جریان شهروند ستیز شهرفروش قرار داریم. امروز فهرست جمهور ادامه فهرست امید است و ادامه مسیری است که با فهرست امید ادامه خواهد داشت.
تقوی نژاد راه اندازی خط ۱۰ متروی تهران و تکمیل دیگر خطوط را جزو اولویت های اصلی خود برای شهر تهران توصیف کرد.
خدیجه جدا عضو دیگر فهرست "جمهور" در ششمین انتخابات شورای شهر نیز در این جلسه خبری با اعلان اینکه در کمیته شفاف و شهر هوشمند شورای شهر حضور خواهم داشت، اظهار داشت: اقداماتی دراین زمینه انجام شده و من معتقدم که باید در دوره ششم این مسیر را تکمیل نماییم.
وی افزود: چالش دوستان ما در شورای پنجم نبود تعریف جامع و مشخص از شهر هوشمند بود بدین جهت من حرکت به سمت اکوسیستم شهر هوشمند و همین طور پشتیبانی از استارت آپ را جزو برنامه های خود می دانم و در تلاش خواهم بود تا از این طریق به سمت اقتصاد پایدار شهر حرکت نماییم.
مصرف انرژی در تهران باید کاهش بیابد
ژما جواهری پور از زنان دیگر مورد حمایت فهرست "جمهور" که سابقه فعالیت محیط زیستی و اجتماعی را دارد اظهار داشت: امیدوارم که در صورت انتخاب از طرف مردم مجری خوبی برای اجرای دستورات مردم باشیم و بتوانیم شهر را مطابق میل و اراده آنان اداره نماییم.
وی کاهش آلودگی هوا در شهر تهران و کاهش مصرف انرژی در شهر را جزو برنامه های آینده خود در صورت حضور در شورای ششم برشمرد.
وی با اعلان اینکه آسمان آبی حق مردم شهر تهران است، اظهار داشت: استفاده از اتوبوس های برقی و استفاده خطوط مترو همچون مواردی است که شهرداری ها باید در کلان شهر ها و خصوصاً تهران در امتداد کاهش آلودگی هوا به کار بگیرند.
جواهری پور تبدیل تهران به یک مقصد گردشگری و اجرای مدیریت یکپارچه شهری را از دیگر اولویت های خود برای پایتخت عنوان نمود.
افشین حبیب زاده عضو شورای شهر پنجم و نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر نیز اظهار داشت: ما در شورای پنجم تغییر رویکرد مدیریت شهری را مد نظر قرار دادیم که خوشبختانه مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته و این امر به وقوع پیوست.
وی با اعلان اینکه عموم مردم شاهد این تغییر رویکرد بودند، اظهار داشت: مبارزه با فساد و شفافیت دو دستاورد شورای پنجم بود و ما به این سمت پیش رفتیم. در امتداد شفافیت تمام اسناد و مدارک و معاملات را به مردم اعلام نموده و تمام جلسات شورا را نیز علنی برگزار کردیم.
وی با اعلان اینکه در زمینه حمل و نقل عمومی تاکید ما حمل و نقل عمومی با محوریت مترو است، اظهار داشت: پیگیری مطالبات کارگری در بدنه شهرداری نیز از دیگر اولویت های ما برای شورای شهر ششم است.
حبیب زاده درباره گزینه های پیشنهادی خود برای شهرداری تهران نیزگفت: آقایان حناچی، محسن هاشمی، اسحاق جهانگیری، عباس آخوندی و... گزینه های خوبی هستند که می شود آنها را بررسی کرد، اما در مورد این که چه کسی شهردار خواهد شد باید موضوع بررسی شده، گزینه ها مطرح شوند و در نهایت به یک جمع بندی کلی برسیم تا آنرا اعلام نماییم.
نامزد مورد حمایت فهرست جمهور به اولویت های حوزه کارگری نیز اشاره نمود و اظهار داشت: ما مطالبات جامعه کارگری را در دوره ششم نیز ادامه خواهیم داد و به ویژه برای کارکنان شهرداری اقدامات ویژه ای را انجام می دهیم.
حبیب زاده حوزه های محیط زیست، آلودگی هوا، ترافیک و... را جزو اولویت های مردم واولویت های خود در شورای شهر ششم برشمرد و اظهار داشت: با توسعه حمل و نقل عمومی می توان به این سمت حرکت کرد. البته باید تمام دستگاهها نیز در این خصوص مشارکت کرده و سهم خودرا بپردازند.
وی با اعلان اینکه در بدو ورود به شورای شهر پنجم سه پیشنهاد را مطرح کردم اظهار داشت: لغو مجوز برج باغ ها نخستین پیشنهاد بود که خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت و از تخریب باغات جلوگیری شد.
وی با اعلان اینکه برابر ماده ۵۵ قانون شهرداری ها شهربانان، معبربانان و حریم بانان نباید کارگر پیمانکار شهرداری باشند، اظهار داشت: این افراد پلیس شهر هستند و باید وضعیت قراردادی خوبی داشته باشند. بدین جهت پیشنهاد دیگر من تبدیل وضعیت این افراد است که در شورای ششم نیز آنرا پیگیری خواهم کرد. در شورای پنجم نیز تعدادی از این مطالبات را اجرائی کردم.
ضرورت توجه به معیشت آتش نشانان
الهام فخاری در پاسخ به پرسش ایسنا پیرامون برنامه شورای ششم برای ایمنی شهر تهران نیز اظهار داشت: ما در شورای پنجم دو اقدام برای ارتقای تجهیزات آتش نشانی و ارتقای ایمنی را در دستور کار قرار دادیم. بطوریکه امروزه آتش نشانی تهران یکی از مجهزترین آتش نشانی هاست. در شورای ششم نیز باید این رویه را مورد توجه قرار داده و علاوه بر آن به معیشت آتش نشانان نیز توجه ویژه شود.
فخاری اضافه کرد: در زمینه لطمه های اجتماعی ما باید مسئولیت پذیری سازمانی را مورد توجه قرار داده و علاوه بر آن باید بوسیله هوشمندسازی خدمات اجتماعی برای گروه های لطمه پذیر به دنبال کاهش لطمه های اجتماعی در شهر باشیم.
فخاری درباره تبدیل تهران به شهری زیست پذیر نیز اظهار داشت: زیست پذیری یک طیف است که اینطور نیست که بگوییم یک هدف نقطه ای بوده و ما به آن نقطه رسیدیم. برنامه فهرست "جمهور "و تمام ۲۱ عضو آن تبدیل تهران به شهری جهت زندگی است و در این راستا نیز به حوزه های مختلف توجه شده است. همچون به اقشار لطمه پذیر، معلولان، کودکان، سالمندان و زنان.
فخاری افزود: زنان نقش فعالی در شهر زیست پذیر دارند. در شهر زیست پذیر فاکتورهای محیط زیستی نیز باید در وضعیت مناسبی قرار گیرد. وقتی از شهر زیست پذیر صحبت می نماییم منظورمان این نیست که فقط برای انسان ها مناسب باشد، بلکه باید برای تمام موجودات زنده از گیاهان و درختان گرفته تا حیوانات شهر مناسبی داشته باشیم و حقوق حیوانات در این شهر رعایت شود.
نماینده دهه هفتادی ها در شورای شهر
زهیر خیری جوانترین عضو فهرست جمهوریت که سابقه حضور در ستاد مدیریت محله و مدیرعاملی یکی از شرکت های زیرمجموعه شهرداری تهران را نیز در کارنامه دارد، اظهار داشت: بیش از ۸۰ درصد مشکلات تمام کلانشهرها با یکدیگر مشترک است. متاسفانه ما در زمینه مشارکت اجتماعی با شعار مواجه هستیم. در حقیقت شعار مشارکت می دهیم، اما عملی در امتداد تحقق مشارکت انجام نمی دهیم و همین فهم نادرست از مفهوم مشارکت سبب شده تا شهرداری ها وظایف شان را بر دوش مردم انداخته و نامش را مشارکت بگذارند. مشارکت باید در ابعاد کلان باشد نه این که از مردم بپرسیم سطل آشغال را این ور خیابان بگذاریم یا آن سوی خیابان، بلکه باید در پروژه های بزرگ ماننده پل صدر، هزینه کرد بودجه و نظایر آن از مشارکت مردم استفاده نمائیم.
رویکرد نظامی خلاقیت را در مدیریت شهری نابود می کند
خیری با اعلان اینکه شورای شهر باید در امتداد اصلاح مشکلات فعالیت کند، اظهار داشت: متاسفانه ۱۲ سال مدیریت نظامی در شهر تهران حاکم بود و ما می بینیم که حالا هم افراد نظامی را بعنوان فهرست شاخص خود معرفی کرده اند.
نامزد مورد حمایت جبهه اصلاحات در انتخابات شورای شهر تهران افزود: رویکرد نظامی در مدیریت شهری خلاقیت ها را از بین می برد و سبب می شود تا امکان مشارکت مشورت بدنه فراهم نباشد. بدین جهت ما به دنبال آن هستیم تا در مدیریت شهری کاری نماییم کارمندان شهرداری را از خود بدانند.
برای تبدیل تهران به شهری جهت زندگی رای دهیم
فائزه دولتی از دیگر نامزدهای مورد حمایت فهرست "جمهور" که سابقه فعالیت در شورای شهر چهارم بعنوان کارشناس و حضور در شهرداری منطقه ۷ را در کارنامه دارد، اظهار داشت: دوره پنجم مدیریت شهری مقابل شهر فروشی ایستاد. هزینه های اضافی و برنامه های بی اثر برای شهر را کنسل کرد و حالا تهران در ریلی قرار گرفته که باید جلو برود. ما برای تبدیل شدن تهران به شهری جهت زندگی به همه مردم و مشارکت آنان نیاز داریم. بدین جهت از مردم می خواهم که برای تحقق این امر رای دهند.
دولتی بازبینی در مصوبات شورای شهر و کوشش برای ایجاد مدیریت کارآمد شهری را دو اولویت خود برای تهران برشمرد و اظهار داشت: ما به دنبال آن هستیم تا شهرداری را از یک نهاد خدماتی به نهاد اجتماعی بدل نماییم و در این راه قرار داریم.
ورود اتوبوس های برقی به پایتخت
محمد علیخانی عضو شورای شهر فعلی در این جلسه اظهار داشت: در دوره ما تکمیل پروژه های ناتمام قبل، در دستور کار قرار گرفت. علاوه بر آن ۴۰ کیلومتر از خطوط مترو را به بهره برداری رسانده و ۳۲ استگاه جدید نیز راه اندازی شد که این در وضعیت تحریم و مشکلات اقتصادی یک رکورد است.
وی درباره گزینه های شورای شهر برای شهرداری تهران نیز اظهار داشت: در حوزه شهردار بنا نیست کار انفرادی انجام دهیم. بلکه باید ببینیم چند نفر از این فهرست انتخاب شده و سپس موضوع را بررسی نماییم. انتخاب شهردار حق شوراست.
علیخانی درباره اولویت هایش برای تهران نیز اظهار داشت: توسعه و گسترش مراکز معاینه فنی، ساماندهی موتورسیکلت ها، توسعه خودرو های برقی همچون اولویت های شورای شهر ششم است. البته ما این مسیر را هم اکنون نیز شروع کردیم و ۵۰ دستگاه اتوبوس برقی در خط جمهوری طی یکی دو ماه آتی وارد خط می شود.
شهر را به عیسی شریفی ها ندهید
محمدحسین مهرزاد روزنامه نگار و فعال سیاسی اصلاح طلب نیز در این جلسه اظهار داشت: اگر امروز تمام کشور شامل اصولگرایان و اصلاح طلبان دور هم جمع شده و به فکر انتخابات شوراها هستند باید بدانیم که این انتخابات را مدیون ایستادگی و توانمندی سید محمد خاتمی در اجرای قانون اساسی هستیم. در این دوره بود که نخستین دوره شوراها انجام شد.
مهرزاد با اعلان اینکه کلیات برنامه فهرست "جمهور" حدودا مشترک است، اظهار داشت: من یک سوال می پرسم و این که اگر در انتخابات شورای شهر رای ندهیم چه می شود. بیشتر ما در مورد انتخابات ریاست جمهوری هم نظریم و اتفاق عجیبی که رخ داد منجر به این شد تا جبهه اصلاحات از تمام نامزدهای خود محروم بماند اما در شورای شهر با وجود رد صلاحیت ها همچنان لیستی وجود دارد. بدین جهت از مردم می خواهم که در انتخابات شرکت نمایند.
مهرزاد با اعلان اینکه یاس برای مردم شهر تهران یادآور عطر گل یاس نیست، اظهار داشت: یاس یادآور فسادی است که در دوره قبلی مدیریت شهری رخ داد، اظهار داشت: اگر امروز مردم با عدم مشارکت خود شرایط را به گونه دیگر فراهم آورند مطمئن باشید که دیگر با یک عیسی شریفی روبرو نخواهیم بود.
مهرزاد خطر انتخاب شهرداری نظامی برای شورای شهر را نیز تصریح کرد و اظهار داشت: این افراد در لیست های رنگارنگشان گزینه های نظامی را برای شورا معرفی می کنند در حالی که ما می گوییم تهران باید شهری جهت زندگی باشد.
نامزد مورد حمایت جبهه اصلاحات در انتخابات شورای شهر تهران درباره نحوه اعلام دستاوردهای مدیریت شهری به مردم نیز اظهار داشت: من منکر عملکرد خوب شورای شهر نیستم اما اتفاقاتی رخ داده که مردم ما خشمگین شده اند. وقتی جامعه ما به چنین سمتی برود دیگر ارائه گزارش عملکرد و اقدامات انجام شده سخت خواهد بود. ما شاهدیم که در مورد دولت هم چنین اتفاقی افتاده است. بدین سبب به نظرم در وضعیت یاس و دل زدگی ارائه گزارش عملکرد بسیار دشوار است اما اگر در شورا حضور داشته باشم یا حتی امکان حضور در شورا برایم فراهم نشود حتما تلاش می کنم تا دستاوردهای خوب شورا را به اطلاع مردم برسانم.
ساخت مسجد برای اهل سنت
مهرزاد همین طور به اهل سنت ساکن تهران وعده داد که در صورت انتخاب حتما مسجدی را برای انجام عبادت اهل سنت تاسیس خواهدنمود تا این عزیزان نیز بتوانند مناسک خودرا به جا بیاورند.
از کالبد نرم افزاری شهر غافل نشوید
منیر شجاعی یکی دیگر از ۲۱ عضو مورد حمایت جبهه اصلاحات در انتخابات شورای شهر نیز در این جلسه اظهار داشت: امروز کالبد سخت افزاری شهر ساخته شد اما از کالبد نرم افزاری آن غفلت کرده ایم. از ظرفیت و توانی که در سراهای محلات وجود دارد نباید غافل شویم. متاسفانه امروز مردم مشارکتی در امور محلی خود ندارند. بدین جهت برنامه من توسعه مشارکت مردم در امور محلی، تقویت شورایاری ها و پشتیبانی از تشکل ها و سازمان های مردم نهاد است.
شجاعی درباره انتشار دستاوردهای مدیریت شهری در رسانه ها نیز اظهار داشت: باید با ایجاد ارتباطی دو سویه میان مدیران کانال ها و شبکه های محلی اخبار و عملکرد شورای شهر را به اطلاع مردم برسانیم.
آذین شرفخانی نامزد مورد حمایت فهرست جمهور که سابقه شورایاری را در کارنامه داشته و تحصیلاتش جامعه شناسی است، اضافه کرد: در تجربه های شهری موفق دنیا مردم به این نتیجه رسیدند که جلب مشارکت بوسیله سازمان های مردم نهاد شدنی است.
وی با اعلان اینکه شورای شهر ششم در وضعیت شیوع ویروس کرونا شروع می شود اظهار داشت: ما باید دراین زمینه نیز برنامه ریزی داشته باشیم و ما برنامه ریزی هایی را در این خصوص انجام داده ایم.
وی با اشاره به عدم مشارکت مردم در انتخابات شورای شهر اظهار داشت: مردم ولی نعمت ما هستند اما برخی خوشحالند که با کاهش مشارکت مردم احتمال رای آوری نامزد مورد نظر خودشان بیشتر شده است. در مورد شورای شهر این مسئله قابل چشم پوشی نیست و عدم مشارکت مردم مشکلات زیادی را در شهر ایجاد خواهدنمود.
مردم اعتراض شان به رد صلاحیت ریاست جمهوری را با رای ندادن در انتخابات شورای شهر نشان دهند
سید محمدرضا شریفی دیگر داوطلب انتخابات شوراها از فهرست "جمهور" اظهار داشت: متاسفانه با انبوه سازی و لوکس سازی در تهران طبقه جدیدی شکل گرفته است. در حالی که این شهر باید برای همه باشد. ما به دنبال این هستیم تا منابع شهر را به نفع همه مردم تغییر دهیم.
شریفی با اشاره به همزمانی انتخابات شورای شهر تهران و ریاست جمهوری اظهار داشت: متاسفانه فضای جامعه یک فضای اعتراضی است و رد صلاحیت ها نیز این فضا را سردتر کرد. اما می خواهم به مردم تهران یک پیشنهاد دهم، این که اعتراض شان به رد صلاحیت ها را در روز ۲۸ خرداد با رای قاطع و مشارکتی بالا در انتخابات شورای شهر نشان دهند و اجازه دهند تا همگان ببینند که اختلافی معنادار بین تعداد آرای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر وجود دارد.
وی افزایش نظارت عمومی در زمینه شهری را از دیگر برنامه ها و اولویت های خود برای حضور در شورای شهر ششم توصیف کرد و اظهار داشت: همه مردم باید بتوانند بر عملکرد شهرداری و شورا نظارت کرده و آنرا اعلام کنند و ما از این قضیه حمایت می نماییم.
برای نخستین بار صحنه های گسلی را روی طرح تفصیلی نشاندیم
محمدسالاری با اعلان اینکه دوره پنجم مدیریت شهری یک رونسانس در شهر بود، اظهار داشت: ما در زمینه معماری و شهرسازی مقررات خوبی را تصویب کردیم که اجرائی شد. اما متاسفانه همچنان با ساختمان هایی چالش داریم که عمدتا در مرکز شهر بوده و طی صد سال قبل تولید شده است مانند ساختمان پلاسکو.
سالاری اضافه کرد: در مورد ساختمان پلاسکو و دیگر ساختمان ها تنها اختیار شهرداری ماده ۵۵ قانون شهرداری هاست که آن هم مربوط به چندین دهه قبل است اما با این وجود ما بوسیله گفتمان سازی پویش ایمن سازی شهر را شروع کردیم و برخی از ساختمان های بزرگ ایمن سازی شدند. این دستاورد شورای شهر پنجم است که البته قابلیت نمایش ندارد اما ما جان مردم برایمان مهمتر بود. پس بنا بر این ۳۳ هزار ساختمان ناامن را ایمن سازی کردیم.
وی افزود: ما همین طور اطلاعات ساختمان های ناامن را در سامانه شفافیت منتشر کردیم که یکسری از نهادهای امنیتی دغدغه هایی را مطرح نمودند و ما این اطلاعات را برداشتیم.
سالاری با اعلان اینکه در زمینه مقاوم سازی بافت فرسوده نیز تسهیل گری شهرداری تهران از ۴۰ درصد در سال ۹۶ به ۴۶ درصد رسید، اظهار داشت: ما رویکرد بازآفرینی را جایگزین درجاسازی کردیم.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اعلان اینکه برای نخستین بار در کشور صحنه های گسلی و حریم گسل ها را استخراج و تدوین کردیم، اظهار داشت: ما این حریم ها را روی طرح تفصیلی نشاندیم و بعد از مشخص شدن دیگر اجازه ندادیم تا هیچ ساختمان مهمی نظیر پاساژ، بیمارستان، وزارتخانه، پمپ بنزین و... روی گسل ساخته شود، در صورتیکه قبل از این چنین اقداماتی انجام شده بود. ما حتی اجازه ندادیم دیگر ساختمان ها نیز بدون رعایت ضوابط در پهنه های گسلی ساخته شود.
آینده تهران را قربانی امروز کردند
مجید صالحی فیروزآبادی نامزد دیگر جبهه اصلاحات انتخابات شورای شهر تهران در این جلسه اظهار داشت: سه مشکل در شهر تهران وجود دارد. یکی سرمایه و هدایت آن به سمت کارهای بی اثر، دوم عدم استفاده از ظرفیت و پتانسیل بالای شهروندان و سوم نبود مدیریت یکپارچه شهری. این سه عامل سبب شده تا مشکلات زیادی در شهر تهران ایجاد شود.
وی با اعلان اینکه تهران هیچگاه مدیریت واحد شهری نداشته است، اظهار داشت: متاسفانه سه مشکلی که به آن اشاره کردم سبب شده تا مدیران دوره قبل شهرداری تهران که ۱۴ سال در قدرت بودند آینده تهران را فدای امروز آن کنند و با پیشخور منابع و فروش شهر آنرا صرف درآمد و حقوق کردند. من برای مقابله با این رویه برنامه ریزی کرده ام.
صالحی در ادامه سخنان خود به دوره ۱۴ ساله مدیریت اصولگرایان در شهر تهران یعنی شهرداری احمدی نژاد و قالیباف پرداخت و اظهار داشت: آقای چمران امروز باید پاسخگوی مسئولیتش باشد نه این که در جایگاه مدعی قرار بگیرد. آقای چمران و دوستانش دو شهردار را به این شهر تحمیل کردند که هر دو سودای ریاست جمهوری داشتند. یکی رییس جمهور شد و دیگری بارها و بارها برای رییس جمهور شدن کوشش کرد که البته موفق نشد. اما باید ایشان توضیح دهند که چرا در این ۱۴ سال این وضعیت را بر سر این شهر آوردند.
وی با اعلان اینکه اساسا هر دوره ای باید لطمه شناسی شود، اظهار داشت: در دوره پنجم نیز گرچه رویه های غلط قبلی اصلاح شده اما اگر نقطه ضعفی وجود دارد باید لطمه شناسی و رفع گردد. ما حتما در شورای شهر ششم به دنبال شهر زیست پذیر خواهیم بود. یعنی شهری که بتوانیم در آن نفس بکشیم و راه برویم.
نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر با اشاره به اجرای طرح خیابان کامل اظهار داشت: تا یکی دو ماه آتی ۲۴ خیابان کامل در تهران اجرا خواهد شد. وقتی می گوییم پروژه محله محور باشد یعنی همین که تمام مردم بتوانند از آن استفاده کنند نه این که با آن هزینه گزاف پل صدر بسازیم. برنامه من برای دوره ششم مدیریت شهری این است که در هر محله یک خیابان کامل داشته باشیم.
صالحی همین طور خطاب به مردم شهر تهران اظهار داشت: اگر می خواهید تهران به سبک دوره های قبل اداره شده و شهردارانش بجای دیگری چشم داشته باشند و منابع شهر از بین برود پای صندوق نیایید.
علی محمد مصلحی دیگر نامزد مورد حمایت جبهه اصلاحات اظهار داشت: تهران را باید به شکلی مدیریت نماییم که یک الگو برای تمام کشور باشد.
وی" فهرست جمهور" را ادامه دهنده فهرست امید دانست و اظهار داشت: ریل گذاری های ارزشمندی در این دوره انجام شده که باید آنرا ادامه دهیم.
به گفته ی ایشان، مدیریت شهر تهران باید برمبنای گفت و گو با شهروندان صورت گرفته و پارلمان شهر ری و تهران به پارلمانی موثر و تصمیم گیر بدل شود.
سیدحسن موسوی یکی دیگر از ۲۱ عضو فهرست جمهور نیز اظهار داشت: جایگاه شورا در قانون اساسی بسیار وسیع است. متاسفانه ما شاهد آن هستیم که شورای شهر به شورای شهرداری بدل شده بود در صورتیکه ما باید مانع از این رویکرد شویم تا شهرداری تابع سیاست های شورا باشد.
وی با اعلان اینکه رسانه های اصولگرا کارهای ۱۲ ساله را با دوره چهار ساله مقایسه می کنند، اظهار داشت: در صورتیکه این قیاس به هیچ عنوان درست نیست.
موسوی با اعلان اینکه زیست پذیر کردن شهر تهران بوسیله پیگیری با ارکان مختلف دنبال خواهد شد، اظهار داشت: امیدوارم همه مردم برای پیگیری احقاق حق خود پای صندوق رای بیایند.

منبع:

1400/03/24
23:05:05
0.0 / 5
313
تگهای خبر: آب , آسمان , آلودگی , اتو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین