زالی در مراسم افتتاح مركز تخصصی دندانپزشكی دكتر تابش مطرح كرد

بالا بودن شاخصهای پوسیدگی دندان و بی دندانی در ایرانی ها

بالا بودن شاخصهای پوسیدگی دندان و بی دندانی در ایرانی ها به گزارش خشکشوئی آنلاین مرکز تخصصی دندانپزشکی دکتر تابش وابسته به نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور دکتر زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت، امیر سرتیپ نصیر زاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، امیر دکتر حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده و رئیس ستاد ارتش و تعدادی از مسؤلان لشکری و کشوری راه اندازی شد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونادر کلانشهر تهران دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در این مراسم ضمن تبریک دهه کرامت که سال جاری به شعار گره گشایی به رسم خاندان سلام الله نام گذاری شده است، تقارن این مراسم را با این دهه مبارک به فال نیک گرفت.


نگاه سلامت محور نیروهای مسلح ستودنی است
وی ضمن اشاره به نگاه سلامت محور که درطی دوران انقلاب و دفاع مقدس در مجموعه نیروهای مسلح کشور همچون ارتش بخصوص نیروی هوایی شکل گرفته است اظهار داشت: یکی از دلایلی که در کشورهای توسعه یافته نیروهای نظامی در رده های بالا و ترازهای نوین متعالی استاندارد در عرصه های بهداشتی و درمان حضور می یابند نشان دهنده سطح بالا و ارزشمند بخشی است که با وجاهت تمام در حوزه های ارتش و نیروهای مسلح هستند.
دکتر زالی اضافه کرد: مایه افتخار است که امروز نیروهای مسلح ما در کنار همه برنامه های نظامی و رزمی و آماده سازی دفاعی در حوزه بهداشت و درمان هم خوش درخشیدند و تاریخ پر افتخار نیروهای مسلح ما بخصوص ارتش و نیروی هوایی مشحون از حضور شما در عرصه های بهداشتی و درمانی است.
به گفته وی این افتخارآفرینی در عرصه های دفاع مقدس به اوج خود رسید و تعالی آنرا در حضور ارزنده، همگامی و تعامل سازنده و پشتیبانی لجستیک، علمی و خدماتی نیروهای مسلح در عرصه کرونا شاهد بودیم.
دکتر زالی تصریح کرد: مایه افتخار است که امروز مسؤلان ارشد نیروهای مسلح کشوراز یک نگاه عمیق سلامت محور برخوردار می باشند. سالیان متمادی در نظام سلامت در جستجوی این بودیم که این پارادایم نهادینه سازی شود و همه مسؤلان ارشد کشور به حوزه سلامت بعنوان مهم ترین و اهم فصول اجتماعی نگاهی عمیق و متفاوت داشته باشند.
وی اضافه کرد: امروزمن بعنوان یکی از کارشناسان حوزه سلامت به این حسن التفات مجموعه نیروهای مسلح به حوزه سلامت و باور عمیقی که در رفتار و سلوک اجتماعی شما تجلی کرده است می بالم.


ضرورت توسعه خدمات دندانپزشکی در کشور / سرانه رجوع مردم به دندانپزشکی بسیار پایین است
دکتر زالی ضمن اشاره به هزینه های گزاف خدمات دندانپزشکی اظهار داشت: امروز در بحث توسعه خدمات دندانپزشکی در کشور یکی از راهبردی ترین و بحرانی ترین مصادیق حضور عزیزان است. خدمات دندانپزشکی در کشور نسبتا بسیار گران است که بخشی از آن به علت گرانی تجهیزات و ملزومات این خدمات است.
به گفته وی شاید در حوزه سلامت هیچ خدماتی به اندازه خدمات دندانپزشکی وابستگی به مواد و ملزومات و تجهیزات نداشته باشد و متاسفانه در انتهای سال ۹۹ قیمت کالاهای مصرفی مورد ضرورت در خدمات دندانپزشکی متعارف چندین برابر افزایش داشته است.
دکتر زالی تصریح کرد: با عنایت به اینکه در کشور ما معمولاً از نظر آماری شاخص پرداخت از جیب مردم برای خدمات دندانپزشکی از رنک بالایی برخوردار می باشد و سهم مهمی را به خود اختصاص می دهد. ازاین رو توسعه هر گونه خدمات دندانپزشکی بخصوص در حد استاندارد مایه امتنان است.
فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت خاطرنشان کرد: در سال های اخیر با عنایت به عدم پوشش کافی بیمه ای خدمات دندانپزشکی متاسفانه مردم برای دریافت این خدمات دیر و کم رجوع می کنند و سرانه رجوع مردم به دندانپزشکی بسیار پایین است و نسبت به استاندارد جهانی بسیار فاصله داریم.


حفظ دندان در دهان؛ مهم ترین استراتژی دندانپزشکان در جهان
وی تصریح کرد: امروز استراتژی حفظ دندان در دهان مهم ترین استراتژی دندانپزشکان در جهان است و همه دندانپزشکان متعهد هستند که این استراتژی را در تمامی جوامع انجام دهند اما در کشور ما به علت رجوع دیرهنگام و هزینه های گزاف این خدمات، متاسفانه آمار کشیدن دندان به جای خدمات ترمیمی بسیار بالاتر از استاندارد جهانی است.


بالا بودن شاخصهای پوسیدگی دندان و بی دندانی در ایرانیان
وی ضمن اشاره به بالا بودن شاخصهای پوسیدگی دندان و بی دندانی در ایرانی ها اظهار داشت: متاسفانه هر نوجوان ایرانی از سن ۱۲ سالگی به بعد دارای ۵-۲ دندان پوسیده است و در سن ۴۵-۳۵ سالگی این آمار به ۱۳-۱۲ دندان پوسیده می رسد و بیشتر از ۵۰ درصد سالمندان ایرانی بدون دندان هستند.
دکتر زالی اضافه کرد: شاخص پوسیدگی دندان در ایرانی ها فراتر رفته است و شاخصهای بیماری های در ارتباط با لثه که باکیفیت بهداشت دهان و دندان ارتباط دارد هم در ایران مطلوب نمی باشد و همه اینها نشان داده است که ما نیازمند توسعه و گسترش خدمات دندانپزشکی عمومی هستیم.
وی ضمن اشاره به هویت هر یک از مناطق شهرداری تهران اظهار داشت: منطقه ۱۳ تهران مزین به شعار پیشگامان انقلاب اسلامی است و بافت متفاوت و جمعیت قابل توجهی دارد. همینطور در تهران با حضور یک میلیون جمعیت شناور مواجه هستیم که به علت بافت صنعتی تجاری و نظامی منطقه ۱۳ شاهد حضور حدود ۲۰ هزار جمعیت شناور در این منطقه هستیم. ازاین رو استقرار این مرکز تخصصی در این منطقه کار بسیار خوبی است.
دکتر زالی در ادامه سخنان خود از تلاشها و همکاریهای ارزشمند ارتش، نیروی هوایی و مجموعه نیروهای مسلح در دوران کرونا به صورت ویژه قدردانی کرد و اظهار داشت: به صورت متوسط در تهران حدود ۶۰ درصد از ارائه خدمات به بیماران کرونایی در بیمارستان های دانشگاهی و ۴۰ درصد مابقی توسط سایر سازمانها و بخشهای غیر وابسته به دانشگاهها ارائه می شود که سهم به سزایی از آن برعهده نیروهای مسلح است.
وی اضافه کرد: شاید نگین ارائه خدمات به بیماران کرونایی در منطقه شرق تهران همین بیمارستان بعثت بود که از همان روزهای آغازین شجاعانه به صف مدافعان سلامت در نبرد با کرونا پیوستند و دستاوردهای غرورآفرینی را در این حوزه رقم زدند و کماکان هم استمرار خدمت رسانی دارند.


تاکید بر آموزش همگانی مردم در حوزه بهداشت دهان و دندان
دکتر زالی در ادامه سخنان خود خواهان تخصیص بخشی از این کلینیک تخصصی دندانپزشکی به حوزه آموزش همگانی مردم در حوزه بهداشت دهان و دندان شد که می تواند به یک الگوی ممتاز و نوآورانه در این حوزه باشد.
وی همینطور ضمن اشاره به اجرای کوهورت اجتماعی قند و لیپید که در منطقه ۱۳ بعنوان یک طرح کوهورت بزرگ کشوری انجام می شود اعلام نمود میتوان زمینه اتصال این طرح و مرکز دندانپزشکی را فراهم نمود تا خدمت رسانی بهتر و مطلوبتری در حوزه بهداشت دهان و دندان هم در چارچوب این طرح صورت گیرد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت در خاتمه سخنان خود از تمامی دست اندرکاران افتتاح این مرکز تخصصی قدردانی نمود که سبب ارائه خدمات ارزشمند و باکیفیت دندانپزشکی به ساکنان این منطقه می شود.


دکتر تابش یکی از پزشکان متعهد سختکوش و شجاع و نام اور نیروی هوایی است
در ابتدای این مراسم امیر سرتیپ خلبان دکتر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک دهه کرامت به تبیین روند شکل گیری، راه اندازی و راه اندازی این مرکز پرداخت.
به گفته وی این مرکز تخصصی دندانپزشکی به مساحت مرکز ۷۶۰۰ متر مربع و زیربنای ۴۷۰۰ مترمربع در ۴ طبقه است که در مدت ۱۶ ماه با اعتباری معادل ۱۶۰ میلیاردریال راه اندازی و تجهیز شده است.
امیر سرتیپ نصیر زاده ضمن اشاره به اینکه بیمارستان بعثت سانتر کرونا در منطقه شرق تهران بود به ارائه گزارشی آماری درمورد میزان مراجعان، بیماران و بستری شدگان و واکسیناسیون در این بیمارستان پرداخت.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت اداره بهداشت کل نیروهای مسلح و ارتش به ذکر فضایل و خصوصیت های بارز شخصیتی و حرفه ای دکتر ناصر تابش پرداخت که این مرکز تخصصی به نام وی مزین شده است و دکتر تابش را یکی از نام آوران عرصه بهداشت و درمان در جهان برشمرد که در تمام طول تاریخ مایه افتخار است.
امیر نصیری زاده در ادامه ضمن بیان بیوگرافی مختصری از دکتر تابش به بعضی از دستاوردها و افتخارات وی در دوران دفاع مقدس اشاره نمود که انجام همزمان دو عمل جراحی همزمان بر روی دو تخت، انجام عمل جراحی در حین بمباران، انجام بیشتر از ۱۸۰۰۰ عمل جراحی در بیمارستان اهواز در دفاع مقدس، انجام طولانی ترین عمل جراحی به مدت ۱۱ ساعت در آن بیمارستان از آن جمله بودند.
وی اوج هنر این جراح را خارج کردن یک بمب خوشه ای برشمرد که در ران یک بسیجی نفوذ کرده بود و هر لحظه احتمال انفجار داشت و دکتر تابش شجاعانه با وجود خطر انفجار بمب به همراه یک پرستار و متخصص اتاق عمل این جراحی را انجام داد. به قول امیر نصیری این عمل جراحی در جهان منحصر به فرد است و تابحال فقط یک مورد در جهان چنین عملی انجام شده است که ناموفق بوده و بمب در اتاق عمل منفجر شده است.
وی دکتر تابش را یکی از پزشکان متعهد سختکوش و شجاع و نام اور نیروی هوایی برشمرد که از فرزندان دلاور این سرزمین برشمرد و الگویی بی بدیل برای نسل آینده و پزشکان فردای این مرز و بوم به حساب می آید.
امیر سرتیپ نصیرزاده تصریح کرد: این مرکزتخصصی دندانپزشکی مزین به نام این پزشک نام آور و قهرمان شده است تا نام ایشان همچون سایر قهرمانان ماندگار باشد و انشالله که پزشکان جوان و متخصصان ما راه این قهرمانان را ادامه دهند. البته در بجران کرونا شاهد رشادت و جانفشانی های بسیار کادر درمان و مدافعان سلامت بودیم که امیدواریم این عزیزان در تمام عرصه ها موفق باشند.


ارتش تمام و کامل در خدمت حوزه بهداشت و درمان کشور است
امیر سرتیپ دکتر حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده و رئیس ستاد ارتش و فرمانده قرارگاه پدافند زیستی حضرت امام رضا(ع) ارتش هم در این مراسم ضمن تقدیر از دکتر زالی و تمامی مدافعان سلامت اظهار داشت: ارتش تمام و کامل در خدمت حوزه بهداشت و درمان کشور است و در هر گوشه ای که نیاز باشد هرآنچه در توان داریم در طبق اخلاص گذاشته و در خدمت مردم هستیم.
وی در ادامه ضمن اشاره به اقدامات و فعالیتهای نیروی هوایی در دوران انقلاب و دوران دفاع مقدس و افتخارآفرینی ها و دستاوردهای آنان اشاره نمود که به همت بزرگمردان نیروی هوایی در دوران تحریم گرفتار مشکل نشده و عملیات های موفق و پیچیده ای انجام شد د و به ذکر خاطراتی از آن دوران پرداخت.
امیر سیاری با بیان اینکه نیروی هوایی سرافرازانه از دوران دفاع مقدس بیرون آمد و ثابت کرد چه توانمندیهایی دارد اضافه کرد: بعد از دفاع مقدس هم نیروی هوایی با تاکید بر توانمندی های داخلی، علم و دانش و تعامل با مراکز علمی کشور در جهت پیشرفت و تکمیل تجهیزات اقدام نمود و امروز در جایگاه بالایی قرار گرفته است.
وی با افتخار اعلام نمود: امروز توان رزمی نیروی هوایی کشور یکی از موثرترین مولفه های بازدارنده در مقابل تمام تهدیدهای دشمنان است. نیروی هوایی در تمام طول تاریخ کشور از انقلاب و دفاع مقدس تابحال همواره در جهت خدمت رسانی به مردم کوشیده است و در همه بحرانها و حتی بلایای طبیعی با تمام توان و نیروی انسانی و تجهیزات به یاری مردم شتافته است.
وی ضمن اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در خصوص اینکه نیروی هوایی، یک نیروی الهی است اظهار داشت: این به علت خدمت در راه خدا، خدمت به نظام، و دفاع از کیان اسلامی و دفاع از تمامیت ارضی و خدمت به مردم حاصل شده است.
به گفته امیر سیاری در بحث مبارزه با کرونا هم اقدامات نیروهای مسلح، ارتش، نیروی زمینی، نیروی پدافند، نیروی هوایی، نیروی دریایی در تهران و سایر شهرستانها شروع شد، قرارگاهها تشکیل شد و همه امکانات پای کار آمد تا سازماندهی شده و هدفمند خدمت رسانی مطلوب انجام پذیرد.
امیر سیاری ضمن اعلام آمادگی برای خدمت رسانی به مردم در تمام نقاط کشور بخصوص در حوزه واکسیناسیون، راه اندازی این کلینیک تخصصی را اقدام بسیار ارزشمند و مایه سربلندی ارتش در جهت خدمت رسانی به مردم و نظام سلامت برشمرد.
امیر سرتیپ سیاری در خاتمه سخنان خود ضمن اشاره به رشادت ها و افتخارات و دستاوردهای دکتر تابش در دوران دفاع مقدس و حوزه درمان یاد وخاطره تمامی شهدای مدافعان سلامت و کادر درمان را گرامی داشت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، در خاتمه مراسم با حضور دکتر زالی و سایر مسؤلان از دست اندرکاران راه اندازی این مرکز تقدیر به عمل آمد و رسما این کلینیک تخصصی دندانپزشکی به بهره برداری رسید. سپس دکتر زالی و سایر مسؤلان از نزدیک بخش های مختلف این مرکز تخصصی را مورد بازدید قرار دادند.1400/03/26
10:09:59
0.0 / 5
261
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین