اظهار نظر وزیر آموزش وپرورش درباره زمان كنكور سراسری، فوق العاده ویژه حقوق و واكسیناسیون معلمان

اظهار نظر وزیر آموزش وپرورش درباره زمان كنكور سراسری، فوق العاده ویژه حقوق و واكسیناسیون معلمان وزیر آموزش و پرورش به سوالات مخاطبان این وزارتخانه در موضوعات مختلف زمان برگزاری کنکور سراسری، فوق العاده ویژه حقوق فرهنگیان، واکسیناسیون معلمان، رتبه بندی معلمان و بازگشایی و ثبت نام مدارس پاسخ داد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در هفتمین برنامه «گفت وگو با شما» در شبکه شاد اظهار نمود: در آستانه برگزاری انتخابات در روز ۲۸ خرداد هستیم و امیدوارم همه عزیزان با حضور فعال و کامل در انتخابات شرکت و در ساختن آینده کشور سهیم باشند. خصوصاً دانش آموزان رأی اولی که امسال بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر هستند و ۱۵ و نیم میلیون دانش آموز دیگر را که نمی توانند رأی بدهند، نمایندگی می کنند.
وی ادامه داد: اطمینان دارم که حاصل این انتخاب آینده و پیشرفت کشور را تامین خواهدنمود. برای کسی که انتخاب می شود پیشاپیش آرزوی موفقیت دارم.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اعلان اینکه از ۲۷ اردیبهشت امتحانات حضوری در دو پایه نهم و دوازدهم شروع شد و ۲۴ خرداد به پایان رسید، اظهار داشت: گزارش ارزشیابی های مستقل وزارت بهداشت حاکی از رعایت بیش از ۹۵ دستورالعمل ها در همه حوزه های امتحانی بوده است. قریب به دو میلیون دانش آموز بصورت متناوب در امتحانات حضوری شرکت کردند و امتحانات بدون مسئله و مشکلی به سرانجام رسید.
حاجی میرزایی با اشاره به ثبت نام مدارس برای سال تحصیلی آینده اظهار نمود: ثبت نام در مدارس دولتی رایگان است و کسی حق ندارد کسی را ملزم به پرداخت شهریه کند. دریافت وجه و شهریه از خانواده ها برای ثبت نام در مدارس ممنوعست و مدیران حق ندارند خانواده ها را ناچار به پرداخت وجه کنند.
وی درباره موضوع زمان برگزاری کنکور سراسری نیز اظهار داشت: زمان برگزاری کنکور در اختیار شورای سنجش و پذیرش است که در این زمینه تصمیم گیری کرده است و فاصله خوبی با امتحانات پایه دوازدهم دارد و دانش آموزان بالاخره باید این آزمون را پشت سر بگذارند تا در ترم تحصیلی آینده بموقع حضور یابند و تاخیر در برگزاری کنکور می تواند موجب از دست دادن یک ترم تحصیلی در دانشگاه باشد. امیدوارم کنکور در زمان مقرر اجرا شود.
وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینکه ثبت نام کتب درسی بوسیله سامانه مربوط در حال انجام می باشد، اظهار داشت: ۱۴۵ میلیون جلد کتاب را در یک هزار عنوان چاپ و توزیع می نماییم. اشکالات طرح برطرف شده و امسال هم با دقت صورت خواهد گرفت.
حاجی میرزایی افزود: برخی سوالات مخاطبان متوجه این است که در سال تحصیلی گذشته که آموزش ها مجازی ارائه شد محتوای درسی به خوبی منتقل نشده است. این گفته صحیح است. آموزش مجازی نمی تواند کیفیت آموزش حضوری را داشته باشد. باید دانش آموزان بیشتر تلاش کنند. ما در تابستان برنامه های جبرانی را پیش بینی کرده ایم و برنامه تدریس برتر را در نظر گرفتیم تا دانش آموزان از کمک مدرسان برتر بهره مند شوند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اعلان اینکه مشکلات اقتصادی از مشکلاتی است که امروز عموم جامعه ما درگیر آنست، اظهار داشت: جامعه در یک جنگ عمیق و گسترده گرفتار است. مشکلات متوجه عموم جامعه بوده است. ۴۰ درصد کارکنان دولت، کارکنان آموزش و پرورش هستند که با شدت تورم، لطمه می بینند ما آگاه هستیم و امیدواریم به تدریج مشکلات اقتصادی سامان یابد و تحریم ها به اتمام برسد تا گشایشی در وضعیت عمومی اقتصادی ایجاد شود. وقتی درآمدهای کشور تا یک دهم کاهش پیدا می کند طبیعی است که این فشار متوجه جامعه می شود. این شکل وحشیانه ای از دشمنی های امریکا با مردم ایران بوده که امیدواریم در پرتو توافقات جدیدی که درحال شکل گیری و گفت وگوهایی که در وین در حال انجام می باشد به نتیجه برسد و شاهد حذف تحریم ها باشیم.
وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینکه برخی سوالات مربوط به دو سامانه پادا و سیدا است اظهار داشت: امسال صدور و دریافت کارنامه و ثبت نام مدارس بوسیله سامانه انجام می شود. اساسا کاری در چنین حجم و گستردگی ممکنست با اشکالاتی روبه رو شود که به سرعت برطرف می شود. البته قبلا طرح در جامعه کوچکتری پایلوت شده است. اصرار داریم همکاران بوسیله دو سامانه مذکور امور را انجام دهند که از ترددهای غیرضروری جلوگیری و به سلامت جامعه و کاهش هزینه مردم کمک می نماید. ثبت نام همیشه از دغدغه های خانواده ها بوده که باید آنرا آسان نماییم.
حاجی میرزایی درباره وضعیت اینترنت شبکه شاد اظهار داشت: درباره رایگان بودن شاد همچنان مصر هستیم. یک دیدگاهی در وزارت ارتباطات وجود داشته که در حال رایزنی هستیم و مشکل را برطرف خواهیم کرد. پوشش اینترنت را هم گفتند که ۹۸ درصد است. حرکت به سمت پوشش کامل اینترنت است و بتدریج پوشش توسعه می یابد.
وی با اشاره به مشکلات صنفی معلمان عنوان کرد: رتبه بندی یکی از مطالبات همکاران بوده که لایحه آنرا تدوین و در دولت تصویب کردیم. کلیات در مجلس تصویب شده و منتظر تصویب جزییات هستیم تا اجرا را شروع نماییم. ردیف اعتباری برای اجرای رتبه بندی را از شروع فروردین در بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی کردیم و بمحض این که قانون تصویب و ابلاغ شود عملیات اجرائی را شروع خواهیم کرد. در مجلس هم انگیزه قوی در این زمینه وجود دارد.
وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینکه درباره حق التدریس، برخی همکاران گلایه هایی وجود داشت در خصوص این که اسفند ۹۸ کار کردند و دریافتی نداشتند اظهار داشت: تفاوتی بین اسفند و ماههای دیگر وجود نداشته و باید حق التدریس این ماه پرداخت گردد. گروهی را مأمور کردم که رسیدگی کنند و حتما اگر جایی پرداخت نشده باشد دین خودرا ادا می نماییم و خودمان را مسئول می دانیم.
حاجی میرزایی درباره موضوع فوق العاده ویژه حقوق معلمان توضیحاتی ارائه داد و اظهار داشت: درباره فوق العاده ۵۰ درصد خطای لفظی رخ داد که دغدغه هایی به همراه داشت. یک فوق العاده شغل مربوط به فصل ۱۰ قانون مدیریت خدمات کشوری داریم که اسفند ۹۸ برمبنای تصمیم دولت شامل همه کارکنان دولت شد. ما قبلا دو نوبت رتبه بندی را از محل امتیازات این فصل بهره برده بودیم و معلمان بر حسب رتبه، درصدهای مختلفی گرفته بودند که پس از تصمیم دولت فوق العاده همه همکاران را به ۵۰ درصد رساندیم.
وی ادامه داد: این تصمیم از اسفند ۹۸ اجرائی شده است. دکتر نوبخت مدتی پیش گفت وگوی اینترنتی داشت و صحبت از «فوق العاده ویژه» شد که گفته بودند به همه پرداخت کردند. ایشان منظورشان همان فوق العاده شغل ۵۰ درصدی فصل ۱۰ بوده است که آموزش و پرورش هم پرداخت کرده و بتازگی هم نامه ای به ما نوشتند که منظورشان همان مورد بوده است.
وزیر آموزش و پرورش افزود: اما فوق العاده ویژه، فوق العاده ای است که قبلا دولت تصویب کرده که به ۲۵ درصد از مشاغل تا سقف ۳۵ درصد و با میانگین ۶۰ درصد از نیروها پرداخت گردد که در همه دستگاههای اجرائی در حال انجام می باشد و ما هم این فوق العاده را پرداخت می نماییم. اما ارتقای آن به ۵۰ درصد از مطالبی است که این روزها درباره اش گفت و گو می شود و در دستور کار است. اگر منابعش تامین گردد برای همه کارکنان دولت اجرا می گردد. بخشی تلاش و پیگیری ماست و بخشی به منابع عمومی کشور مربوط می شود و امید است این تلاش ها ما را به نتیجه مناسبی برساند.
حاجی میرزایی درباره بازگشایی مدارس نیز اظهار داشت: اصرار ما بر این است که آموزش ها حضوری باشد. در دنیا از ماه ها قبل آموزش حضوری شروع شده است. جمع بندی دنیا این است که کار معلمان و مدرسه قابل جایگزینی با هیچ ابزار دیگری نیست و باید به سمت بازگشایی مدارس برویم. البته تجربیات در آموزش مجازی را استمرار خواهیم داد. پیش نیاز این امر توسعه واکسیناسیون است که طبق قول مسئولین وزارت بهداشت مقرر است فرهنگیان در مردادماه واکسینه شوند و زمینه برای دایر شدن مدارس بصورت حضوری در مهرماه ۱۴۰۰ فراهم گردد.1400/03/26
22:35:20
0.0 / 5
38695
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بهداشت , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین