واكسن بركت كرونای آفریقایی را هم شكست داد

واكسن بركت كرونای آفریقایی را هم شكست داد به گزارش خشکشوئی آنلاین ‏ رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان امام از تأثیر واکسن کووایران برکت بر روی کرونای آفریقایی اطلاع داد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، حجت نیکی ملکی در صفحه شخصی اش در توییتر نوشت: واکسن کوو ایران برکت، کرونای آفریقایی را هم شکست داد.
وی ادامه داد: تست خنثی سازی برروی سرم۴۰ نفر از افرادی که در مطالعات بالینی واکسن برکت شرکت کرده بودند نشان داد این واکسن برروی سویه آفریقایی ویروس کرونا هم مؤثر است.
به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، پیش از این مشخص شده بود واکسن برکت کرونای انگلیسی را هم خنثی می کند.
در اطلاعیه روابط عمومی شرکت دارویی شفا فارمد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام نیر آمده است: با انجام آزمایش برروی خون ۱۰ نفر از افرادی که در فاز اول و ۳۰ نفر از کسانی که در فاز دوم مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت داوطلب شده بودند، ثابت شد آنتی بادی تولیدشده در بدن این افراد قادر به شکست واریانت آفریقایی کووید ۱۹ است.
این گزارش می افزاید: تحقیقات و تست خنثی سازی بر روی خون این داوطلبان بعد از آن صورت گرفت که نمونه ای از سویه آفریقایی ویروس در اختیار دانشمندان دارویی ستاد اجرایی فرمان امام قرار گرفت و این ویروس بعد از انتقال به سلول بر روی خون این افراد که دو دوز از واکسن را دریافت کرده بودند تست شد و نهایتا آنتی بادی خون این افراد موفق به مهار ویروس شد.
در ادامه آمده: پیش از این هم آنتی بادی خون داوطلبان تزریق این واکسن بر روی واریانت انگلیسی کرونا تست و مؤفقیت این واکسن درآنجا هم ثابت شده بود.
شرکت دارویی شفا فارمد درمورد عملکرد واکسن کوو ایران برکت برروی کرونای هندی هم خاطرنشان کرده است: نمونه سویه هندی ویروس هم اخیرا به دست محققان این مجموعه رسیده و درحال انتقال آن برروی سلول و انجام تست خنثی سازی بر روی آن هستند که بعد از آخر تحقیقات، نتیجه به اطلاع مردم خواهد رسید.1400/04/07
13:55:27
0.0 / 5
247
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین