چالش های زندگی آپارتمان نشینی و چاره آن با هومتیك

چالش های زندگی آپارتمان نشینی و چاره آن با هومتیك به گزارش خشکشوئی آنلاین نرم افزارهای مدیریت ساختمان جایگزین روش های قدیمی مدیریت ساختمان شده اند، در ساختمان های مدرن دیگر خبری از تابلو اعلانات و درج اطلاعیه و اعلامیه های کاغذی روی آن نیست.به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از مهر، نرم افزارهای مدیریت ساختمان جایگزین روش های قدیمی مدیریت ساختمان شده اند، در ساختمان های مدرن دیگر خبری از تابلو اعلانات و درج اطلاعیه و اعلامیه های کاغذی روی آن نیست. بلکه اپلیکیشن های مدیریت آپارتمان ها علاوه بر مواردی که روی تابلو اعلانات درج می شد، سایر نیازهای ساختمان و اهالی آنرا پوشش می دهد. مهم ترین امکان این اپلیکیشن ها امکان پرداخت شارژ ساختمان و اطلاع از پرداخت های قبلی است، همینطور کلیه هزینه های ساختمان توسط مدیر در اپلیکیشن درج می شود تا اهالی بتوانند نسبت به مشاهده و پرداخت آن اقدام نمایند. بحث ایجاد نظم و رعایت قوانین در ساختمان هم در اپلیکیشن مدیریت ساختمان قابل اطلاع رسانی است.
برخی از این قوانین مهم که میتوان در قسمت قوانین نرم افزارهای مدیریت آپارتمان گنجاند:
۱. هر شخص تنها اختیار واحدی را دارد که مالک آن می باشد و حق دخالت در کار و یا زندگی واحدهای دیگر را ندارد. در نرم افزارهای مدیریت آپارتمان هر واحد به صورت مجزا تعریف می گردد و تمام هزینه های آن به صورت جداگانه محاسبه می گردد.
۲. یکی از مهم ترین قوانین آپارتمان نشینی این است که به حق دیگران احترام گذاشته شود. در این راستا، استفاده از محل پارک در ارتباط با دیگر واحدها کاری غیر اخلاقی می باشد و هر شخص تنها می تواند از پارکینگ و انباری در ارتباط با واحد خود استفاده نماید.
۳. راه پله ساختمان جزو قسمت های مشترک ساختمان است ازاین رو قراردادن اجسامی مانند گل و … در راه پله ها نیازمند تصمیم گیری تمامی افراد ساختمان می باشد.
۴. یکی دیگر از قوانین، حفظ نظافت قسمت های مشترک ساختمان مانند راه پله، حیاط و … می باشد که تمامی افراد ساختمان موظف به رعایت آن هستند.
۵. برای حفظ ارامش دیگر همسایگان ساکن در آپارتمان، تلاش کنید که در ساعات در ارتباط با استراحت افراد، از ایجاد سروصدا خودداری فرمائید در این راستا، کارها و تعمیرات ساختمانی که سروصدا دارند را از ساعت ۹ تا ۱۳: ۳۰، یا ۱۷ تا ۱۹ و در ایام غیرتعطیل انجام دهید.
۶. مستأجران بدانند که ایجاد هرگونه تغییر در نما و بالکن، بدون هماهنگی با مالک، ممنوع می باشد.
۷. مدیر ساختمان با اپلیکیشن مدیریت ساختمان می تواند نگهداری حیوانات خانگی در قسمت های مشترک ساختمان را ممنوع نماید و ساکنین تا جایی می توانند حیوانات خانگی را در قسمت مالکیت خود نگهداری کنند که وجود حیوان به آسایش دیگر همسایگان صدمه ای وارد نکند. ازاین رو نگهداری حیواناتی که دارای سروصدای زیادی باشند و یا بوی نامطبوعی داشته باشند، ممنوع می باشد.
۸. پرداخت بموقع هزینه های شارژ ساختمان یکی دیگر از نکاتی است که عدم توجه به آن می تواند برای ساکنین ساختمان مشکلات فراوانی را به وجود بیاورد. مدیر می تواند در نرم افزار اپارتمان درصدی جریمه برای افرادی که در پرداخت شارژ و هزینه ها تأخیر دارند، در نظر بگیرد.
۹. استعمال دخانیات در مکان های مشترک مانند آسانسور و راه پله ممنوع می باشد.
نرم افزارهای مدیریت آپارتمان و قوانین حاکم بر نگهداری حیوانات خانگی در آپارتمان ها

افزایش چشم گیر زندگی افراد در آپارتمان و مشکلات بوجود آمده در مدیریت زندگی آپارتمان نشینی، نیاز آنها به نرم افزارهای مدیریت آپارتمان را دوچندان کرده است چونکه سبک زندگی آپارتمان نشینی از یک سو دارای مزایای فراوانی بوده و از طرفی مشکلاتی را هم به دنبال داشته است. نگهداری از حیوانات خانگی یکی از مشکلاتی است که بیشتر افرادی که در مجتمع های مسکونی و آپارتمان ها زندگی می کنند با آن دست و پنجه نرم می کنند. مدیر ساختمان می تواند قوانینی در این حوزه وضع و با تأیید و تصویب سایر حضار در جلسه شورا، در قسمت قوانین ساختمان نرم افزار آپارتمان جای دهد. اما به صورت کلی در قوانین آپارتمان نشینی به بررسی قوانین حاکم بر این مورد پرداخته شده است. اگر فردی مبادرت به نگهداری هر نوع حیوانی در قسمت های مشترک ساختمان نمود، قانونا میتوان ضد آن فرد شکایت نمود و به صورت قانونی با او برخورد نمود.
نگهداری از حیوانات در قسمت های اختصاصی آپارتمان ها در صورتیکه حیوان از نظر قوانین و مقررات بهداشت، ایجاد بیماری و هم چنین سلب آسایش برای سایر ساکنین آپارتمان نداشته باشد و قانونا موردی نداشته و مجاز می باشد. اما اگر حیوان سبب بروز بیماری برای سایرین شود و یا اختلالی در آسایش دیگر همسایگان به وجود آورد، در واقع قوانین نرم افزار آپارتمان را رعایت نکرده است و فرد نگه دارنده حیوان بر مبنای ماده ۶۹۰ مجرم شناخته می شود و دیگر اهالی ساختمان می توانند در اینباره از فرد خاطی شکایت کنند. روال شکایت در این گونه موارد به این صورت می باشد که ابتدا یک شکایت نامه از جانب همسایگان تنظیم می شود و جهت رسیدگی به دادسرا اعلان می شود. دادسرا شکایت را به کلانتری نزدیک به محل آپارتمان یا مجتمع مسکونی ارجاع می دهد.
اپلیکیشن مدیریت ساختمان، راهنمای مدیر و اهالی آپارتمان ها

زندگی همراه با آرامش برای اهالی ساختمان و پرداخت آسان هزینه و شارژ ساختمان از اهداف اپلیکیشن مدیریت ساختمان هومتیک است. با استفاده از این نرم افزار به سادگی می توانید از وضعیت پرداخت شارژ و هزینه های مرتبط مانند تعمیرات، قبض آب و برق و گاز آگاه شوید و از راه همین اپلیکیشن نسبت به پرداخت آنها اقدام کنید. هومتیک برای داشتن ساختمانی در آرامش و تسهیل زندگی آپارتمان نشینی طراحی شده و استفاده از آن کاملاً مجانی می باشد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1400/04/20
13:29:53
0.0 / 5
209
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین