توقف برنامه غربالگری بینایی به علت وضعیت قرمز تهران

توقف برنامه غربالگری بینایی به علت وضعیت قرمز تهران به گزارش خشکشوئی آنلاین معاون جلوگیری از معلولیت های مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد از تجهیز ۱۰۹۰ مرکز مثبت زندگی به پایگاه غربالگری بینایی اطلاع داد و اظهار داشت: پایگاه های غربالگری بینایی تا آخر شهریورماه که مراکز مثبت زندگی راه اندازی شوند با سازمان بهزیستی همکاری خواهند داشت و بعد از آن صرفاً ترجیح داده می شود که غربالگری در مراکز مثبت زندگی صورت گیرد.


افروز صفاری فرد در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۵۲۷ مرکز مثبت زندگی در سطح کشور فعال می باشند، اظهار نمود: باتوجه به این که مقرر است در این مراکز خدمات سازمان بهزیستی به صورت جامع عرضه شود و این مراکز دسترسی به خدمات سازمان را بهتر می کند، یکی از خدمات قابل عرضه در این مراکز، غربالگری بینایی است که از آغاز شروع برنامه در سال ۱۴۰۰ این مراکز نسبت به تجهیز شدن اقدام نمودند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۰۹۰ مرکز مثبت زندگی مجهز به پایگاه غربالگری بینایی شدند، اظهار داشت: در این مراکز خدمات، مربیانی که غربالگری بینایی را انجام می دهند، آموزش های لازم و گواهی آموزشی را دریافت کرده اند و طبق دستورالعمل کار خویش را انجام می دهند.
معاون جلوگیری از معلولیت ها مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد اظهار نمود: همینطور سایر مراکز مثبت زندگی تا آخر شهریورماه آماده غربالگری خواهند شد.
وی این را هم اعلام نمود که پایگاه های غربالگری بینایی تا آخر شهریورماه که مراکز مثبت زندگی راه اندازی شوند با سازمان بهزیستی همکاری خواهند داشت و بعد از آن صرفاً ترجیح داده می شود که غربالگری در مراکز مثبت زندگی صورت گیرد.
صفاری فرد در بخش دیگری از سخنان خود به غربالگری بینایی و پروتکلهای بهداشتی ویژه کووید۱۹ اشاره نمود و اظهار داشت: سازمان بهزیستی برای برنامه غربالگری دارای پروتکلی است که غربالگری در مناطقی که از نظر کرونا قرمز هستند، متوقف می شود و در شرایط نارنجی و زرد عرضه خدمات با رعایت پروتکلهای بهداشتی انجام می شود.
به نقل از ایشان، هم اکنون برنامه غربالگری بینایی در تهران متوقف شده است.
منبع:

1400/04/22
16:03:49
0.0 / 5
321
تگهای خبر: آموزش , اتو , بهداشت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین