تازه ترین آمار جهانی كرونا

تازه ترین آمار جهانی كرونا شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 192 میلیون و 274 هزار و 819 نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و 133 هزار و 943 نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده و همین طور تا حالا 174 میلیون و 960 هزار و 319 نفر از مبتلایان به کووید-19 بهبود یافته اند.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا با بیش از ۳۵ میلیون مبتلا و بیش از ۶۲۵ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان۱آمریکا۳۵، ۰۸۱، ۷۱۹۶۲۵، ۳۶۳۲هند۳۱، ۲۱۶، ۳۳۷۴۱۸، ۵۱۱۳برزیل۱۹، ۴۱۹، ۷۴۱۵۴۴، ۳۰۲۴روسیه۶، ۰۰۶، ۵۳۶۱۴۹، ۹۲۲۵فرانسه۵، ۸۹۰، ۰۶۲۱۱۱، ۵۲۵۶ترکیه۵، ۵۴۶، ۱۶۶۵۰، ۶۵۰۷انگلیس۵، ۵۱۹، ۶۰۲۱۲۸، ۸۲۳۸آرژانتین۴، ۷۸۴، ۲۱۹۱۰۲، ۳۸۱۹کلمبیا۴، ۶۶۸، ۷۵۰۱۱۷، ۱۳۱۱۰ایتالیا۴، ۲۹۳، ۰۸۳۱۲۷، ۸۸۴براساس این لیست، هند نیز با آمار بیش از ۳۱.۲ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۹.۴ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۴۴ هزار و هند با بیش از ۴۱۸ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
پس از آنها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تا حالا بیش از ۲۳۶ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۹۵ هزار نفر اعلام شده است.
همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۱۴۹ هزار قربانی تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعد از آن نیز انگلیس با آمار بیش از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت. بعلاوه کشورهای ایتالیا بیش از ۱۲۷ هزار، کلمبیا بیش از ۱۱۷ هزار و فرانسه نیز بیش از ۱۱۱ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
همچنین آرژانتین با بیش از ۱۰۲ هزار، آلمان با بیش از ۹۱ هزار، ایران با بیش از ۸۷ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۱ هزار، لهستان با بیش از ۷۵ هزار، اندونزی با بیش از ۷۶ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۶۷ هزار، اوکراین با بیش از ۵۲ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۵۰ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، بر طبق آمار فوق هم اکنون در ۲۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، کلمبیا، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، اندونزی، مکزیک، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، هلند، جمهوری چک، شیلی، فیلیپین، عراق، کانادا، بنگلادش، بلژیک، سوئد و رومانی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1400/04/30
11:24:13
0.0 / 5
199
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین