عزاداری محرم به شرط رعایت پروتکلهای بهداشتی با اولویت استفاده از فضای باز

عزاداری محرم به شرط رعایت پروتکلهای بهداشتی با اولویت استفاده از فضای باز به گزارش خشکشوئی آنلاین رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا با اعلان اینکه تجربه یک و نیم ساله بیماری کرونا نشان داده که موثرترین گزینه در مهار این بیماری، رعایت حداکثری پروتکلهای بهداشتی با دو مکانیسم استفاده از ماسک و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در کنار واکسیناسیون است، اشاره کرد: امید می رود با افزایش میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در کنار سرعت در روند واکسیناسیون، وضعیت عمومی بیماری در کشور کنترل و مهار شود.به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا حسین ذوالفقاری در جلسه امروز کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا که با حضور دکتر ایرج حریرچی - معاون کل - و دکتر علیرضا رئیسی - معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور - و نمایندگان دستگاه های ذیربط در وزارت کشور انجام شد با تاکید بر این که وضعیت بیماری در کشور شرایط مناسبی ندارد، اظهار داشت: در وضعیت فعلی افزایش حداکثری رعایت پروتکلهای بهداشتی در کنار سرعت در امر واکسیناسیون می تواند زمینه را برای کنترل و مهار بیماری فراهم سازد.

بررسی نحوه برگزاری مراسم ایام ماه محرم از دستور کارهای مهم جلسه امروز بود که ضمن تاکید بر نقش موثر سازمان تبلیغات اسلامی، مقرر شد: مراسم به شرط رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی و بطور مشخص استفاده صد در صدی از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و با اولویت استفاده از مکان های باز و دارای تهویه هوا اجرا شود.

ذوالفقاری با اعلان اینکه تجربه خوبی در سال قبل در برگزاری مراسم ماه محرم داشته ایم، اشاره کرد: باید این تجربه موفق امسال هم با رعایت حداکثری پروتکلهای بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی تکرار شود.

ایشان سپس اظهار داشت: امسال هم مثل سال قبل ایستگاههای صلواتی دایر نخواهد شد و در عوض موکب های سلامت برای پخش ماسک مورد توجه قرار می گیرد.

رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا در بخش دیگری از صحبت هایش به مراسم دسته روی در روزهای محرم اشاره نمود و اظهار داشت: این مراسم نباید به محلی برای تجمع عزاداران تبدیل گردد و باید فقط بصورت محلی و محدود با رعایت اصول بهداشتی اجرا شود.

موضوع عدم تشکیل مراسم خانگی در روزهای محرم از دیگر تاکیدات امروز جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا بود و در این خصوص ذوالفقاری اظهارکرد: به تجربه دیده شده که مراسم خانگی باتوجه به فضا و مکان سر بسته عامل شیوع و انتقال بیماری است و برای همین این درخواست را از مردم عزیز کشورمان داریم که تحت هیچ شرایطی مراسم عزاداری در خانه هایشان برگزار نکنند.

معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به این که متولی اعلام و تحقق سیاست های کرونائی در روزهای ماه محرم، سازمان تبلیغات اسلامی است، اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی با کارهای فرهنگی و رسانه ای نسبت به ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی اهتمام جدی تری داشته باشد.

افزایش بیماران کرونائی طی هفته های اخیر از دیگر محورهای یاد شده در جلسه امروز بود و در این خصوص رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا اشاره کرد: طبق آخرین گزارش ها مقرر است در هفته های پیش رو ۱۱ میلیون دوز واکسن وارد کشور شود و امید می رود با این میزان واردات در کنار تولیدات داخلی، روند انجام واکسیناسیون سراسری سرعت بیشتری به خود گیرد.

ذوالفقاری اضافه کرد: بر اساس گزارش وزارت بهداشت، سویه هندی بیماری کرونا قدرت تسری و مرگ بسیار بالایی دارد و باتوجه به سرعت بالای ابتلای این بیماری، ضرورت تشدید محدودیت های بهداشتی و اتخاذ تدابیر ویژه احساس می شود که دراین زمینه پیشنهادات مورد نظر کمیته به ستاد ملی مدیریت کرونا ارائه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، او در آخر اشاره کرد: تجربه یک و نیم ساله کرونا نشان داده که موثرترین گزینه در مهار این بیماری، رعایت حداکثری پروتکلهای بهداشتی با دو مکانیسم استفاده از ماسک و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در کنار واکسیناسیون است و امید می رود با افزایش میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در کنار سرعت در روند واکسیناسیون، وضعیت عمومی بیماری در کشور کنترل و مهار شود.

منبع:

1400/05/11
20:08:40
0.0 / 5
251
تگهای خبر: آموزش , اتو , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین