سیلاب سبب تخلیه هزاران نفر در کره شمالی شده است

سیلاب سبب تخلیه هزاران نفر در کره شمالی شده است به گزارش خشکشوئی آنلاین به دنبال بارش های شدید باران در شمال شرق کره شمالی که خرابی ها و سیلاب به همراه داشته، 5000 تن از سکنه مجبور شدند خانه های خویش را ترک کنند و به مکان های امن پناه ببرند.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، بارندگی های اخیر در استان "هامگیونگ جنوبی" صدها هکتار از اراضی کشاورزی را زیر آب برده یا نابوده کرده و چندین پل ارتباطی را نیز تخریب کرده است. تصاویر تلویزیون دولتی کره شمالی نشان میدهد که منازل مسکونی تا سقف زیر آب رفته و به سبب طغیان رودخانه، چندین پل زیر گل و لای هستند.
تلویزیون دولتی کره شمالی به تلفات این سیلاب اشاره نکرده و گفته که مناطق ساحلی شرقی این کشور در ایام آتی با بارش شدید باران روبرو خواهند بود.
بارش های تابستانی در کره شمالی اغلب موجب خرابی های زیاد در اراضی کشاورزی و سایر بخش ها به سبب زهکشی نامناسب، جنگل زدایی و زیرساخت های نامناسب و خراب می شود. این آب و هوای نامتعادل و بارش های شدید در میانه افزایش نگرانی ها درباره وضعیت امنیت غذایی کره شمالی رخ داده است بااینکه گروه های ناظر خارجی هیچگونه ناآرامی اجتماعی یا قطحی گسترده در این کشور را رصد نکرده اند.
کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ژوئن گفته بود که وضعیت غذایی کشورش به شدت وخیم است. وی پیش تر اذعان داشت که کشورش با بدترین بحران به سبب پاندمی کرونا، تحریم های آمریکا و توفان و سیلاب ۲۰۲۰ روبروست.1400/05/16
12:03:02
0.0 / 5
196
تگهای خبر: آب , باران , بارندگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین