عدم توجه به جلو، عامل یک سوم تصادفات در پایتخت

عدم توجه به جلو، عامل یک سوم تصادفات در پایتخت خشکشوئی آنلاین: معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام نمود که بیشتر از یک سوم تصادفات رانندگی در معابر پایتخت به علت بی توجهی راننده به مسیر مقابل رخ می دهد.


سرهنگ علی همه خانی در گفتگو با ایسنا با اشاره به آنالیز تصادفات رانندگی رخ داده در تهران اظهار داشت: آمارهای ما نشان داده است که بالغ بر ۳۵ درصد از کل تصادفات رخ داده در تهران ناشی از بی توجهی راننده به جلو است. موضوعی که به سادگی و با افزایش تمرکز بر رانندگی قابل پیشگیری است.
وی با اشاره به اینکه عوامل مختلفی می تواند منجر به بی توجهی راننده یا کاهش توجه راننده به جلو شود، اظهار داشت: مواردی همچون خوردن و آشامیدن، استعمال دخانیات صحبت با سرنشینان، خستگی و خواب آلودگی، استفاده از تجهیزاتی که حواس راننده را پرت کند و حتی درگیری های فکری و ذهنی راننده همچون این موارد است و بنابراین رانندگان باید تمرکز ویژه بر این موارد داشته و از انجام این موارد در حین رانندگی یا رانندگی در این شرایط پرهیز کنند.
همه خانی به تلفن همراه هم اشاره نمود و اظهار داشت: در بین تمام این موارد، متاسفانه تلفن همراه، نقش بیشتر و پررنگ تری دارد. به طوریکه در بررسی علل وقوع تصادفات در موارد گوناگونی به استفاده از تلفن همراه برخورده ایم. به عبارتی دیگر میتوان اظهار داشت که در هنگام رانندگی، تلفن همراه، یک همراه بد برای راننده و سرنشینان خودرو به حساب می آید.
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ همینطور درمورد استفاده از هندزفری یا صحبت بدون دست با تلفن همراه در خودرو هم اظهار داشت: در هنگام رانندگی باید از تمامی حواس و تمرکز ذهنی استفاده شود، صحبت بدون دست با تلفن همراه گرچه باعث آزاد شدن دست ها می شود اما بخش زیادی از ذهن را به خود درگیر می کند. به صورتی که نتایج برخی تحقیقات نشان داده که نزدیک یک سوم تمرکز در حین صحبت با هندزفری در رانندگی، معطوف تماس تلفنی می شود.
وی در مورد ارسال و دریافت پیامک در حین رانندگی هم اخطار داد و اظهار داشت: بازکردن یک پیامک امکان دارد تنها حدود پنج ثانیه زمان ببرد، اما همین پنج ثانیه یعنی از دست دادن پنج ثانیه از توجه به مسیر و بسته به سرعت پیمودن چندین متر از مسافت. همین مبحث احتمال وقوع تصادف را ۲۴ درصد بالا می برد.
همه خانی از شهروندان و بخصوص رانندگان خواست که در حین رانندگی حتما دقت کافی به مسیر مقابل را داشته باشند واز هرگونه استفاده از تلفن همراه، خوردن و آشامیدن و... پرهیز کنند.
منبع:

1400/06/02
08:49:36
0.0 / 5
207
تگهای خبر: آلودگی , آموزش , پلیس , تصادف
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین