معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت عنوان كرد

توان فعلی سیستم درمانی در اکسیژن رسانی به ۷۰ هزار بیمار بطور همزمان

توان فعلی سیستم درمانی در اکسیژن رسانی به ۷۰ هزار بیمار بطور همزمان معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهار داشت: هم اکنون کمتر نقطه ای در کشور وجود دارد که مراکز بهداشتی و درمانی نداشته و سربازی از سیستم سلامت در آنجا حضور نداشته باشد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سید کامل تقوی نژاد در مراسم تکریم و قدردانی از خدمات دکتر سعید نمکی؛ وزیر سابق بهداشت که با حضور دکتر عین اللهی و مدیران ارشد وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: خوشبختانه اقدامات فراوانی از طرف وزارت بهداشت در مقابله با کرونا انجام شد. بعنوان مثال تا پیش از کرونا می توانستیم به ۲۰ هزار بیمار بطور همزمان اکسیژن رسانی نماییم که امروز می توانیم به حدود ۷۰ هزار نفر، اکسیژن رسانی نماییم.
وی ادامه داد: در بخش توسعه مراکز بهداشتی و درمانی و تخت های بیمارستانی خصوصاً بخش های مراقبت های ویژه در این دوره موفقیت های بزرگی داشتیم البته باید از کوشش های معاونین وزارت بهداشت در این دوره تشکر نماییم. یکی از دغدغه های دکتر نمکی، معیشت همکاران ما در سیستم سلامت بود.
تقوی نژاد اشاره کرد: امروز متوسط حقوق همکاران رسمی ما نسبت به روز اول مسئولیت دکتر نمکی، حدود ۲ و نیم برابر شده و در سال قبل برای نخستین بار، رکورد تخصیص اعتبارات تا ۱۶۰ درصد شکسته شد و رشد ۱۱۶ درصدی اعتبارات هزینه ای دانشگاه های علوم پزشکی از محل درآمدهای عمومی کشور، بی نظیر بود.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت تصریح کرد: در قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده اتفاق بی نظیری رخ داد. حدود ۵ ماه است که این قانون اجرائی می شود و بدون مراجعه به سازمان برنامه و بودجه، یک درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده بطور مستقیم به وزارت بهداشت واریز خواهد شد و سال آینده می توان از این محل، ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع پایدار در اختیار داشت البته می توانیم سیستم سلامت را ارزان تر نماییم.
وی اشاره کرد: ۵۳ هزار نفر در طول ماه های اخیر استخدام شده اند و در بخش های آموزش، درمان و بهداشت و دانشجویی اقدامات بسیار ارزشمندی انجام شده است و در ایام آخر که دکتر نمکی وزارت بهداشت را ترک کرده بود، تاکید داشت که افزایش حقوق دستیاران حتما صورت گیرد.
تقوی نژاد اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس هر قدر خطر بیشتر بود، داوطلب برای جبهه ها بیشتر بود. نمونه همان ایثارگری ها و شجاعت رزمندگان را امروز می توان در نظام بهداشتی و درمانی کشور پیدا کرد. امروز نیروهای سلامت خودشان را به خطر می اندازند تا بتوانند جان هموطنان مان را نجات دهند. اگر خدمتگزاری در نظام جمهوری اسلامی، مقدس و در بخش سلامت، مقدس تر است دکتر نمکی در یکی از سخت ترین دوران سیستم سلامت که شاید در طول تاریخ کشور بی سابقه بوده، مسئولیت حساس و مهم را پذیرفت.
بنابر اعلام وبدا، معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، اظهار داشت: روحیه جهادی و تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر فرمانده ارشد مبارزه با کرونا یعنی وزیر سابق بهداشت به ما کمک کرد تا بتوانیم اقداماتی را در این وزارتخانه انجام دهیم. رمز موفقیت ما، در میدان عمل بودن فرمانده این میدان بود.1400/06/10
23:59:27
0.0 / 5
881
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بودجه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین