آخرین اخبار از واردات واکسن کرونا

آخرین اخبار از واردات واکسن کرونا سخنگوی سازمان غذا و دارو آخرین اخبار پیرامون روند واکسیناسیون کرونا در کشور را شرح داد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، کیانوش جهانپور ضمن اشاره به تاخیر چند روزه در روند انجام واکسیناسیون، اظهار داشت: در ۲ روز گذشته دو محموله حدود ۶ میلیون و چهارصدهزار دزی واکسن آسترازنکا و سینوفارم وارد کشور شد و بزودی در مراکز واکسیناسیون توزیع می شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه روند واردات واکسیناسیون در ایام اخیر افزایش پیدا کرده است و پیش ینی می شود در ایام آتی تا آخر شهریور با سرعت بیشتری محموله های بزرگی از واکسن را عمدتا از کشور چین و گاها از محل کووکس و برخی دیگر از نواحی جهان داشته باشیم. با افزایش واردات واکسن، تولید واکسن کووایران برکت و ورود به تولید صنعتی واکسن پاستوکووک انستیتو پاستور ایران را تا آخر شهریور خواهیم داشت.
وی ادامه داد: از طرفی واکسن اسپایکوژن در میانه فاز سوم کارآزمایی بالینی است. همینطور واکسن کووپارس رازی هم در آستانه آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی است. با این روند پیشبینی می شود در شهریور و مهر شتاب گسترده ای در واکسیناسیون داشته باشیم. طبق مواردی که اعلام کردم حتی امکان این که پیش از دهه فجر سال جاری هم واکسیناسیون صورت گیرد وجود دارد.
سخنگوی سازمان غذا و دارو در مورد واکسن اسپوتنیک وی، توضیح داد: باتوجه به کمبود و کندی تولید این واکسن در کشور روسیه، عملا صادرات قابل توجهی نداشته است. یک میلیون و ۲۰ هزار دُز از محل ۶۰ میلیون قرارداد به کشور ما آمده است که شاید برخی افراد که دز اول این واکسن را دریافت کرده اند در صف انتظار دز دوم باشند که تا چند روز آینده تأمین می شود و در غیر این صورت با مطالعات صورت گرفته در دنیا و امکان تزریق واکسن جایگزین بعنوان دز دوم از میان واکسن های موجود از آنها استفاده خواهد شد.
وی درباره تولید داخلی اسپوتنیک وی، تصریح کرد: محموله آزمایشی آن ساخته شده است و جهت تایید و تکمیل مدارک به کشور روسیه ارسال شده است. در صورت تایید و ارسال همه مدارک موید از سمت کشور روسیه، سازمان غذا و دارو ظرف ۶ یا ۷ روز تاییدیه نهایی برای تولید واکسن تک دوزی اسپوتنیک لایت در کشور را صادر خواهد نمود. هم اکنون این واکسن هیچ گونه تولید انبوه، توزیع و یا صادراتی ندارد و مطالب مطرح شده در فضای مجازی حقیقت ندارد.
جهانپور که در یک برنامه تلوزیونی صحبت می کرد، افزود: خوشبختانه تا به امروز ۳۰ درصد جمعیت هدف، حداقل یک دوز واکسن را دریافت کرده اند و در ایام آتی هم سرعت واکسیناسیون شتاب بیشتری خواهد یافت.
منبع:

1400/06/14
09:31:11
0.0 / 5
319
تگهای خبر: اتو , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین