جذب و اعزام معلم به خارج از کشور نیازمند بازبینی اساسی است

جذب و اعزام معلم به خارج از کشور نیازمند بازبینی اساسی است سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نشست با سفیر ایران در سوریه اظهار داشت:  شاخص های ما در اعزام نیروی انسانی به مدارس ایرانی خارج از کشور، نیازمند «بازمهندسی» است.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، عصر امروز، علیرضا کاظمی، در نشست با مهدی سبحانی؛ سفیر ایران در سوریه، که در ساختمان شهیدرجایی برگزار شد، با عنایت به بعضی از مشکلات موجود در مدارس ایرانی مستقر در دمشق، اظهار نمود: گزارش های عرضه شده، نشان داده است که زحمات زیادی برای حل مشکلات مدارس ایرانی در دمشق کشیده شده است که از این بایت قدردانیم.
وی ادامه داد: نخستین دغدغه ما و شما در کشور سوریه به «خانواده ها» و «دانش آموزان» برمی گردد و بعد از آن «مشکلات همکاران» و «مدارس سوریه» در جایگاه دوم قرار داردکه باید به آن توجه گردد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به اینکه امکان دارد دانش آموزان مدارس ایرانی خارج از کشور، از دو منظر «آموزشی» و «اجتماعی»، صدمه ببینند، اظهار داشت: به علت کمبود معلم در مدارس ایرانی خارج از کشور، گاهی لازم است یک معلم در چندین پایه و در رشته های غیرتخصصی آموزش دهد؛ همینطور دوری دانش آموزان از بخشی از امکانات آموزشی مکمل که در فضای کشور وجود دارد؛ سبب افت کیفیت آموزشی دانش آموزان مقیم خارج از کشور شده است.
وی ادامه داد: از طرفی، دوری از فرهنگ ایران، امکان دارد بعضی از دانش آموزان را گرفتار گسست فرهنگی و هویتی کند و سبب «آسیب های اجتماعی» برای دانش آموز شود که نیازمند توجه ویژه به آن است.
کاظمی افزود: تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و نگاه هوشمندانه ایشان بر لزوم توجه به مدارس ایرانی خارج از کشور و نقشی که این مدارس در «تقویت هویت ملی، دینی و انسجام فرهنگی و اجتماعی» دارند؛ قابل تقدیر است.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: معلمان اعزام شده به مدارس خارج از کشور باید سطح اصول دیپلماسی رفتاری خویش را در حوزه روابط «درون دستگاهی» و «برون دستگاهی» ارتقا دهند و در این حوزه نیازمند بازبینی اساسی و جدی در جذب، آموزش و اعزام نیروی انسانی هستیم.
کاظمی افزود: شاخصهای ما در جذب نیرو در کشورهای مختلف باید متفاوت باشد و در این حوزه به «بازمهندسی» نیاز داریم که انشالله بزودی آنرا انجام و ابلاغ خواهیم کرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، او در آخر اظهار داشت: در تلاشیم که مشکلات مدارس ایرانی خارج از کشور را در سوریه و سایر کشورها با عنایت به توانمندی ها و امکانات موجود، حل نماییم.
منبع:

1400/06/24
20:58:46
0.0 / 5
350
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین