اهمیت توجه به هزینه های سلامت در دوران سالمندی

اهمیت توجه به هزینه های سلامت در دوران سالمندی به گزارش خشکشوئی آنلاین مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پیامی به مناسبت هفته سالمندان نوشت: برپایه پژوهش های انجام شده، افراد در دوران سالمندی درصد بیشتری از درآمد خویش را به سلامت اختصاص می دهند و با عنایت به سالمند شدن جمعیت کشور، اهمیت توجه به هزینه های سلامت و پوشش بیمه ای خدمات بیشتر از پیش آشکار می شود.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، دکتر محمد مهدی ناصحی در پیامی به مناسبت هفته سالمندان نوشت: جمعیت کشور درحال انتقال از جوانی به سالمندی است و این مورد اهمیت روزافزون برنامه ریزی برای سالمندان را آشکار می کند. مواردی مانند بیمه سالمندی و پوشش گسترده تر خدمات سلامت در بیمه های پایه درمانی یکی از مهم ترین مسائلی است که باید توسط سیاست گزاران کشور مورد توجه قرار بگیرد تا سالمندان در این دوران از نظر هزینه های سلامت گرفتار مشکلات کمتری شوند.
وی افزود: برنامه ریزی برای دوران سالمندی نیازمند نگاه اجتماعی آینده نگر در نظام سلامت است تا مشکلات احتمالی سالمندان از قبل پیشبینی شده و برای آن سازوکار مناسبی تعریف کرد. از سوی دیگر، بر مبنای پژوهش های انجام شده، افراد در دوران سالمندی درصد بیشتری از درآمد خویش را به هزینه های سلامت اختصاص می دهند و با عنایت به افزایش جمعیت سالمندان کشور در آینده نزدیک، اهمیت توجه به هزینه های سلامت و پوشش بیمه ای خدمات بیشتر از پیش آشکار می شود.
دکتر ناصحی در این پیام نوشت: در سازمان بیمه سلامت، مدلهای مراقبت از سالمندان در کشورهای مختلف و توجه به بیمه پایه سلامت مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته و مطالعات در این حوزه به عنوان مقدمات اجرایی بعدی ادامه دارد. بطور قطع حرکت به این سمت و سو می تواند بخش بزرگی از نگرانی های سالمندان را در این دوران رفع کند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اضافه کرد: توجه به وضعیت سالمندان از منظر اجتماعی در خیلی از کشورهای توسعه یافته حدودا به ثبات رسیده و میتوان از الگوهای موفق در این حوزه استفاده نمود. در این راستا نیازمند توسعه مکانیسم هایی برای تأمین منابع مالی پایدار برای پوشش خدمات بیمه ای، تمرکز بر پیشگیری و سرمایه گذاری از دوران جوانی و میانسالی برای سالمندی هستیم.
ازاین رو نباید سالمندی را مخاطره محسوب نماییم و باید نیازهای این دوران از قبل پیشبینی شود تا سالمندان که چشم و چراغ خانواده ها و کشور هستند، در این دوران دغدغه ای از لحاظ سلامت و هزینه های درمانی نداشته باشند و جامعه از تجارب پرارزش آنها بهره مند شود.

آخر پیاممنبع:

1400/07/09
21:56:22
0.0 / 5
191
تگهای خبر: بیمه , توسعه , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین