کاهش ۱۰ و نیم درصدی مدارس فرسوده کشور

کاهش ۱۰ و نیم درصدی مدارس فرسوده کشور به گزارش خشکشوئی آنلاین رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اعلان اینکه هر روز به طور متوسط 31 کلاس درس با زیربنای 4200 مترمربع در سطح کشور راه اندازی، تجهیز و تحویل شده است اظهار داشت: میزان مدارس نیازمند تخریب و بازسازی و یا مقاوم سازی از 30 به 19.5 درصد رسیده و تا 10.5 درصد کاهش داشته است.


مهراله رخشانی مهر در گفت و گو با ایسنا، با بیان این که در چهارسال گذشته ۴۶ هزار کلاس درس در کشور تولید شده است اظهار نمود: درصد مدارس فرسوده که سال ها ۳۰ درصد بود حالا به ۱۰.۵ درصد کم شده است.
وی ادامه داد: در حوزه اجرا و پیشبرد اهداف سندتحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه زیرنظام تامین فضا، تجهیزات و فناوری، بیش از ۹۳۰۰ فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی مشتمل بر ۴۶ هزار کلاس درس با زیربنای بیش از شش میلیون مترمربع، در چهارسال گذشته در سطح کشور تولید شده و به بهره برداری رسیده است.
بگفته رخشانی مهر، با همدلی و کوشش های بی وقفه در سازمان نوسازی مدارس، ادارات کل نوسازی استانها و کمک های خیرین هر روز به طور متوسط ۳۱ کلاس درس با زیربنای ۴۲۰۰ مترمربع در سطح کشور راه اندازی، تجهیز و تحویل شده است.
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اضافه کرد: برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در ابتدای سال و تا اختتام اردیبهشت در اولین مرحله آماده سازی فضاهای آموزشی برای سال تحصیلی جدید، ۲۶۸ فضای آموزشی در قالب ۱۲۹۵ کلاس درس و زیربنایی بیش از ۱۸۰ هزار متر مربع با اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بهره برداری شده است.
وی با اعلان اینکه در ادامه راه اندازی فضاهای آموزشی و تا شروع سال تحصیلی جدید در مهر ۱۴۰۰ نیز نزدیک به ۱۰ هزار کلاس درس با زیربنای ۱.۵ میلیون مترمربع و با اعتباری بیش از ۸۵۰۰ میلیارد تومان آماده و به بهره برداری رسید اظهار داشت: تا آخر سال مجموع کلاس های درس تحویلی به ۱۴ هزار و ۹۰۰ باب خواهد رسید.
رخشانی مهر اضافه کرد: کوشش های انجام شده در سالهای اخیر موجب کاهش ۱۰.۵ درصدی مدارس فرسوده کشور شده است. ساخت مدارس نوساز و جدید، راه اندازی مجتمع های آموزشی حیات طیبه و مدارس بزرگ مقیاس و همین طور تخریب، بازسازی و یا مقاوم سازی فضاهای آموزشی در سالهای اخیر موجب شد تا میزان مدارس فرسوده کشور کاهش محسوسی داشته باشد.
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اقدامات صورت گرفته طی سالهای ۹۶ تا ۱۴۰۰ و تعاملات صورت گرفته با دولت، مجلس و رویکرد کاهش و حذف مدارس فرسوده، میزان مدارس نیازمند تخریب و بازسازی و یا مقاوم سازی از ۳۰ به ۱۹.۵ درصد رسیده و تا ۱۰.۵ درصد کاهش داشته است اظهار نمود: حالا ۸۰.۵ درصد از مدارس کشور دارای ایمنی و استواری لازم بوده و فقط ۱۹.۵ درصد نیازمند بازسازی و یا مقاوم سازی اند.
وی ادامه داد: باتوجه به اعتباراتی که در ردیف های قانونی در اختیار سازمان نوسازی قرار می گیرد کار ساخت مدارس جدید، تخریب، بازسازی و مقاوم سازی مدارس فرسوده، استانداردسازی سیستم های سرمایشی و گرمایشی مدارس، تامین تجهیزات مورد نیاز کلاس های درس، ساخت فضاهای ورزشی و پرورشی، راه اندازی مجتمع های آموزشی مطابق اسناد بالادستی و بسیاری ماموریت های در رابطه با حوزه عمرانی به انجام می رسد.
منبع:

1400/08/03
09:50:43
0.0 / 5
247
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین