زیان استفاده از ماشین لباسشویی در ساعات اوج مصرف برق

زیان استفاده از ماشین لباسشویی در ساعات اوج مصرف برق به گزارش خشكشوئی آنلاین، به نقل از ایرنا مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان مركزی اذعان داشت: مصرف برق در این استان از ابتدای امسال تاكنون نسبت به مدت مشابه سال قبل، پنج درصد بیشتر شده است.


محمد اله داد روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پیك مصرف انرژی الكتریكی در سال گذشته در این استان در 30 تیرماه بود ام،ا امسال این پیك به نیمه دوم تیرماه كاهش یافته و این موضوع نگران كننده است. 
وی بیان كرد: 14 تیرماه جاری ركورد مصرف برق در كشور با افزایش هفت درصدی زده شد كه این مهم لزوم توجه به صرفه جویی در مصرف را دو چندان كرده است. 
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان مركزی ادامه داد: پیك مصرف برق در این استان به 850 مگاوات رسیده كه این رقم سال گذشته در این مدت 800 مگاوات بوده است. 
اله داد عنوان كرد: اگر مردم به بحث صرفه جویی در مصرف برق توجه نكنند این شركت مجبور به اعمال خاموشی بر اساس زمانبندی می شود. 
وی تاكید كرد: اوج پیك مصرف برق از ساعت 11 تا 16 عصر است كه انتظار است خانواده ها در این ساعات از روشن كردن جارو برقی، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و سایر وسایل برقی غیرضرور بپرهیزند و استفاده از این وسایل را به ساعات دیگر موكول كنند. 
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان مركزی اضافه كرد: در بسیاری از محیط های كاری و منازل در ساعات روز استفاده از برق برای روشنایی ضرورتی ندارد و می توان از روشنایی روز بهره برد اما بسیاری افراد بنا به عادت اقدام به روشن كردن لامپ ها برای روشنایی می كنند. 
اله داد عنوان كرد: استفاده از وسایل سرمایشی یكی از دلایل مهم افزایش مصرف برق در این استان است كه تمیز كردن فیلترهای كولر و نصب سایبان روی آن می تواند مصرف را كاهش دهد. 
وی اظهار كرد: مصرف برق در كم مصرف ترین كولر گازی حدود چهار برابر بیشتر از كولرهای آبی است. 
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان مركزی افزود: بر اساس دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های وزارت نیرو در طرح های مدیریت بار تابستان سال 96 (از 15 خرداد تا 15 شهریور ماه) كه با عناوین طرح ذخیره عملیاتی و طرح كاهش و قطع بار برنامه ریزی شده به مشتركان صنعتی بالای 100 كیلووات است، تسهیلات و مشوق های قابل توجهی در نظر گرفته شده است. 
اله داد گفت: مشاركت 396 مشترك صنعتی استان در طرح های تعطیلات و تعمیرات و ذخیره عملیاتی سال 95 موجب كاهش قریب به 149 مگاوات شد و این مشاركت و همكاری موجب پرداخت بالغ بر 25 میلیارد ریال به عنوان پاداش در بهای برق مصرفی صاحبان صنایع شده است. 
وی عنوان كرد: در صورتی كه مالكان چاه های كشاورزی این استان از 15 خرداد تا 15 شهریور مبادرت به خاموش كردن موتور چاه كشاورزی خود درساعات پیك بار شبكه (11 تا 16 عصر و ساعات 20 تا 24 شب) كنند، مطابق بخشنامه اعلام شده از پرداخت هزینه برق مصرفی در دوره مربوطه معاف خواهندشد. 
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان مركزی ادامه داد: پارسال همكاری 514 مشترك كشاورزی در طرح های پیك سایی تابستان 95 با كاهش 15 مگاوات همراه شد و در این راستا 3 میلیارد و 327 میلیون ریال تخفیف در بهای برق مصرفی كشاورزان استان مركزی لحاظ شد. 
اله داد یادآور شد: شركت توزیع نیروی برق این استان پارسال در فعالیت های مدیریت مصرف و پیك سایی رتبه اول را در بین شركت های توزیع كشور كسب كرد و امید است این مهم در سال جاری نیز با همكاری مردم اتفاق افتد. 
690 هزار مشترك برق در استان مركزی وجود دارد كه برق آنان از 16 هزار دستگاه ترانسفورماتور و از طریق 20 هزار كیلومتر شبكه، 45 پست فوق توزیع تامین می شود. 
1396/04/17
15:27:58
5.0 / 5
5547
تگهای خبر: لباسشویی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین