در گفت وگو با خشكشوئی آنلاین اعلام شد

شروط وزارت بهداشت برای بازگشایی مدارس

شروط وزارت بهداشت برای بازگشایی مدارس به گزارش خشکشوئی آنلاین معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، رعایت پروتکلهای بهداشتی را پیش شرط بازگشایی مدارس خواند و اظهار داشت: نباید تزریق واکسن ما را از اهمیت رعایت پروتکلهای بهداشتی غافل کند، در مورد کرونا با پاندمی جهانی روبرو می باشیم و واکسیناسیون باید همزمان با رعایت پروتکلهای بهداشتی صورت گیرد.


مهندس محسن فرهادی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص بازگشایی مدارس در وضعیت کرونائی، اظهار داشت: مدارس حساسیت بیشتری دارند ولی بطور کلی در وضعیت کرونا باید راه اندازی کلاس های حضوری با جمعیت هایی که قبلا سر کلاس حاضر می شدند را فراموش نماییم و شرط بازگشایی این است که با وجود تاکیدات فراوان بر واکسیناسیون، اما آنرا در محاسباتمان نیاوریم و تصور نکنیم چون دانش آموزان و معلمین واکسن زدند، کرونا به کلاس درس راه ندارد؛ با این شرط همچنان درصد رعایت پروتکل ها بالا خواهد بود.
او اشاره کرد: مدرسه برای شروع فعالیت باید کلاس هایش خلوت باشد و فاصله یک و نیم تا دو متری دانش آموزان در کلاس حفظ شود؛ درعین حال تهویه در کلاس از اولویت های اصلی است، دانش آموز و معلم باید به قدر کفایت لباس بپوشند تا امکان باز کردن درب و پنجره ها مرتبا فراهم باشد تا هوا تازه شود. تعداد مجاز حضور شاگرادان در کلاس درس بسته به متراژ کلاس متفاوت می باشد، بطورمثال در یک کلاس ۴۰ متری ۱۰ دانش آموز می توانند حاضر باشند. محاسبه این مساله هم بر عهده مدیریت مدرسه است، اما باید در نظر بگیرد که برای هر دانش آموز نیاز به چهار متر مربع فضا داریم.
وی ادامه داد: شروع کلاس ها برای مدارسی که دانش آموزان زیادی دارند، باید تلفیقی از حضوری، غیر حضوری، کارگاهی و آزمایشگاهی باشد. با این تلفیق، سال تحصیلی آموزشی حضوری خوبی خواهیم داشت؛ ولی اگر در بازگشایی ها گرفتار تعجیل شویم مطمئنا شرایط مشکل می شود.
معاون فنی مرکز سلامت محیط وکار وزارت بهداشت اشاره کرد: کماکان مدیر مدرسه مسئولیت نظارتی دارد و ناظران بهداشتی به شکل تصادفی و رندوم مدارس را بررسی می کنند.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره چگونگی بازگشایی مدارس برای کودکان کمتر از ۱۲ سال که واکسن تزریق نکرده اند نیز به ایسنا اظهار داشت: متاسفانه در مورد کرونا با پاندمی جهانی روبرو می باشیم و بدین سان واکسیناسیون باید همزمان با رعایت پروتکلهای بهداشتی صورت گیرد. متاسفانه هنوز حلقه انتقال بیماری در دنیا شکسته نشده است و باید واکسیناسیون را تاحدی افزایش دهیم که بتوانیم از فواید آن استفاده نمائیم. برای سنین زیر ۱۲ سال رعایت پروتکلهای بهداشتی بسیار حائز اهمیت می باشد و مدارس باید به شکلی برنامه ریزی کنند که کودکان زیر ۱۲ سال با شرایط ویژه تری سر کلاس حاضر شوند. البته برخی مدارس هم تعداد بسیار پایینی دانش آموز دارند که کنترل آنها راحت است.
او درباره فعالیت بوفه مدارس نیز اظهار نمود: مقرر است بوفه ها فعلا راه اندازی نشود و بچه ها از خانه خوراکی با خود همراه داشته باشند؛ البته ساعت حضور دانش آموزان هم کاهش پیدا کرده است و مقرر است تنها برای رفع اشکال و دروس خاص به مدرسه روند. دراین زمینه نیز خود مدرسه این دروس خاصی که دانش آموزان برای آن به مدرسه می آیند را انتخاب می کند.
منبع:

1400/08/08
08:57:27
0.0 / 5
279
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , تصادف
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین