در دومین هفته از برگزاریِ كوپ ۲۶ رخ داد

وعده کمک مالی انگلیس ضد تغییرات اقلیمی

وعده کمک مالی انگلیس ضد تغییرات اقلیمی به گزارش خشکشوئی آنلاین انگلیس وعده داده است که جهت کمک به کشورهای فقیر به منظور مقابله با تغییرات آب و هوایی بودجه ای معادل ۲۹۰ میلیون پوند اختصاص دهد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، در صورتی که کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل معروف به COP۲۶ وارد دومین هفته خود شده، انگلیس متعهد شد تا ۲۹۰ میلیون پوند جهت کمک به کشورهای فقیر به منظور مقابله با تاثیرات تغییرات آب و هوایی اختصاص دهد.
وزرا و نمایندگان دولتهای سراسر جهان برای گفتگوهای بیشتر در گلاسگو حضور دارند. آنها در مورد چگونگی پشتیبانی از کشورهای فقیر و پرداخت غرامت برای جبران خسارات ناشی از بلایای طبیعی بحث و تبادل نظر خواهند کرد.
شهروندان حامی محیط زیست در گلاسگو/عکس: بی بی سیکشورهای فقیر خواهان کمک مالی ۱۰۰ میلیارد دلاری شده اند و استدلال می کنند که هم اکنون گرفتار تاثیرات مخرب تغییرات آب و هوایی هستند و در آینده هم با تاثیرات شدید این بحران جهانی روبرو خواهند بود. کشورهای درحال توسعه در انتشار گازهای آلاینده که سبب تغییرات آب و هوایی می شود، سهم بسیار ناچیزی داشته اند.
به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از شبکه خبری بی بی سی، دولت انگلیس اعلام نموده است که بیشتر کمک در نظر گرفته شده به کشورهای آسیایی و اقیانوسیه اختصاص پیدا خواهد نمود تا برای برنامه ریزی و سرمایه گذاری در اقدامات اقلیمی، بهبود مناطق حفاظت شده و ترویج توسعه کربن صفر هزینه کنند.

سخنرانی وزیر امور خارجه تووالو وسط دریا
همچنین وزیر امور خارجه تووالو (کشوری جزیره ای در اقیانوس آرام) برای آماده سازی فیلم سخنرانی خود در کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل و تاکید بر اهمیت مقابله با تغییرات اقلیمی به دریا زد.
وزیر امور خارجه تووالو برای سخنرانی در کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل معروف به COP۲۶ در صورتی که تا زانو در آب دریا ایستاده، سخنرانی کرده است تا نشان دهد که کشورش در خط مقدم بحران ناشی از تغییرات آب و هوایی قرار دارد.
عکس: رویترزتصاویری از وزیر امور خارجه تووالو به صورت گسترده در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده که وی با کت و شلوار و کراوات در پشت تریبون در بین دریا ایستاده تا توجه ها را به مبارزه این کشور با بحران بالا آمدن سطح آب دریا جلب نماید.
به گزارش خبرگزاری رویترز، وی در پیام ویدئویی خود اظهار نمود: این بیانیه، شرایط COP۲۶ را با موقعیت های واقعی زندگی که تووالو به علت تاثیرات تغییرات آب و هوایی و افزایش سطح آب دریاها با آن روبروست در کنار هم قرار می دهد و بر اقدام جسورانه تووالو بر رسیدگی به مسائل حیاتی فعالیت انسان در شرایط تغییرات آب و هوایی تاکید دارد.1400/08/17
12:44:36
0.0 / 5
145
تگهای خبر: آب , بودجه , توسعه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین